VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

​Dolejš to tam dneska prostě zavřel, říká Jakub Doktor

18.12.2021 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - AZ HEIMSTADEN Havířov dokázal vyhrát první utkání v základní hrací době od poloviny října. Po zápase v Přerově jsme po telefonu vyzpovídali dvoubodového útočníka Jakuba Doktora. Jakub jeden parádní gól dal a na druhý přihrál Vlastimilu Dostálkovi.

Ahoj Jakube, pro AZ to byla první výhra za tři body od poloviny října. Jaké byly tvoje pocity po vyhraném zápase?

Čekání to bylo pro nás opravdu dlouhé, už jsme byli trochu pod dekou. My jsme ty body potřebovali jako sůl, jsem za to vítězství a tři body vděčný.

První šanci v úvodu utkání jsi neproměnil. Byla to pro tebe úleva, když ti vyšla parádní akce na bližší tyč? Po přihrávce od Kadeřávka to na přímé ohrožení branky rozhodně nevypadalo.

To máš pravdu, ta moje první šance, když jsem se neprosadil z dorážky mě hodně mrzela, tam to smrdělo gólem. No, ale jsem strašně rád, že jsem si to pak vynahradil, a že jsme dali góla z přesilovky, ve které se poslední dobou opravdu trápíme. Vlastně dva, protože i Vlasta dával ten druhý v přesilové hře.

Dneska to vyšlo, bylo to tím, že jste hráli jako tým?

Dnešní výkon byl po dlouhé době týmový, každý nechal na ledě všechno. Udělali jsme spoustu zablokovaných střel a musím zmínit výborný výkon gólmana Dolejše, ten to tam dneska prostě zavřel.

Co jsi dnes prožíval na trestné lavici?

Abych se přiznal,byl jsem lehce nervózní, ale klukům jsem věřil, že to udrží.

Nechyběl Přerovu Roman Pšurný?

Myslím si, že v některých situacích určitě. Jeho zkušenosti a přehled nenahradíš.

Pomohla vám změna trenéra, byl to pro vás nějaký impuls, když přišel trenér Potěšil?

Ano pomohla, zapas měl úplně jiný náboj, doufám, že to bude tak pokračovat a budeme se zlepšovat

No a co chystáte v pondělí na Duklu, kde hraje tvůj bývalý parťák a mentor z útoku Filip Seman?

V pondělí musíme doma podat stejný výkon jako v Přerově. Kluky, není to jen Semiš, ale i Tomáš Valenta s Ondrou Kachyňou, rád je uvidím, ale budou to mít u nás sakra těžké.

Jakube, díky za tvůj čas, ať se tobě i týmu daří.