Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

​ELIOD Extraliga dorostu začíná – Havířovští mladíci startují na Kometě

17.09.2020 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Ve čtvrtek 17. září začíná havířovským hokejistům Extraliga dorostu, od 18:00 vyzvou v Brně Kometu. Po vynucené pauze, způsobené koronavirem se tak i tato věková kategorie dočká měření sil s těmi nejlepšími týmy v republice v ostrých zápasech.

"I před letošní sezonou jsme měli stejný scénář přípravy jako poslední dvě sezóny. Příprava se rozběhla v květnu, hned jak to bylo možné a probíhala podle plánu. Takže jsme s jejím průběhem spokojeni, až na velký počet zraněných a chybějících hráčů v průběhu," hlásí trenér dorostu Tomáš Urbánek a dodává, že nařízení související s epidemií Covid-19, se týmu dotkly jen okrajově. "Musím zaklepat, že až na nějaké malé kosmetické změny a dodržování nařízení, jsme v podstatě nepocitili nějakou výraznou zmenu ve srovnání s předchozími přípravami."

Havířovští dorostenci se stejně jako loni v přípravě zúčastnili dvou turnajů, kde se potkali s účastníky z Extraligy. V přípravě ani tak nešlo o samotné výsledky ale o to, aby se spolu sehráli „noví“ chlapci s těmi staršími. „Taky jsme hodně točili sestavu a pozorovali kluky, jak reagují v různých situacích. To byl hlavní cíl, se kterým jsme na turnaj jeli.“, prohlásil po turnaji v Pardubicích trenér Tomáš Urbánek.

Přípravné zápasy dorostu AZ Heimstaden Havířov

HC RT TORAX Poruba – AZ Heimstaden Havířov 3:5 (Macko 2, Mikula 2, Loza)
AZ Heimstaden Havířov – HC Olomouc 4:2
VHK ROBE Vsetín – AZ Heimstaden Havířov 2:1 (Kalina)
AZ Heimstaden Havířov – VHK ROBE Vsetín 2:1 (Žák, Danečko)

Turnaj O pohár hejtmana Pardubic:
HC Olomouc – AZ Heimstaden Havířov 2:0
AZ Heimstaden Havířov – HC ZUBR Přerov 2:0 (Belan, Lysoněk)
AZ Heimstaden Havířov – Piráti Chomutov 2:5 (Lysoněk, Kremnický)
HC Dynamo Pardubice – AZ Heimstaden Havířov 5:3 (Becher, Lysoněk, Žák)

AZ Heimstaden Havířov – HC RT TORAX Poruba 1:5 (Žák)

Zlín Cup:
AZ Heimstaden Havířov – HC VÍTKOVICE RIDERA 1:4 (Lysoněk)
Mountfield HK – AZ Heimstaden Havířov 4:2 (Kubíček, Bárta)
PSG Berani Zlín – AZ Heimstaden Havířov 2:4 (Becher 2, Lysoněk, Irgl)
Technika Hockey Brno – AZ Heimstaden Havířov 3:2sn (Kremnický, Bárta)

Obdobně jako ve vyšších kategoriích se i v dorostenecké extralize letos nepadá. Trenérské duo Tomáš Urbánek a Jan Daneček bude mít možnost hrát v klidu a do další sezóny si zapracovat chlapce z ročníku 2005, kteří by pak měli táhnout AZet v příští sezóně.

"Bohužel je to logické vyústění nejisté situace která panuje. Bereme situaci, která je, a jsme rádi že soutěž může hlavně začít", říká trenér Urbánek.

Svěřenec havířovského trenéra gólmanů Dušana Šafránka Adam Dybal (2005) byl povolán na reprezentační sraz U16. Adam spolu s dalšími spoluhráči z Havířova získal na Olympiádě dětí a mládeže v Karlových Varech, který se uskutečnil letos v lednu, zlatou medaili. Jeho parťák v brankovišti Tomáš Maňásek (2005) byl nominován do širšího reprezentačního výběru v srpnu. „Je to něco, co už v Havířově dlouho nebylo a o co se snažíme, abychom se v dorostu spoléhali čistě na své vlastní odchovance,“ říká trenér gólmanů Dušan Šafránek.

Extraligu dorostu hraje 30 manšaftů, ty jsou rozděleny do tří skupin a sice Západ, Střed a Východ. Týmy se utkají ve čtyřech kolech každý s každým. Do března by se mělo odehrát 36 utkání. Havířovský dorost bude patřit společně se Vsetínem, Vítkovicemi, Třincem, Šumperkem, Přerovem, Porubou, Olomoucí, Kometou a Zlínem, do skupiny Východ.

Podobně jako ve vyšších kategoriích platí, že pokud se utkání nebude moci odehrát kvůli nákaze v jednom z týmů, tak se musí odehrát do 40 dnů, jinak hrozí kontumace. Pokud tým neodehraje alespoň polovinu zápasů, tak se použije průměr bodového zisku. Pokud mužstvo nebude moci nastoupit k zápasu v play-off, tak dojde ke kontumaci.

Po zápase na Kometě, který se uskuteční 17. září, do Havířova v sobotu zavítá od 13:30 Šumperk. Všechny zápasy dorostu  naleznete v tomto rozpisu na webu.

Soupiska dorostu AZ Heimstaden Havířov:

Gólmani:
Adam Dybal, Pavel Konieczny, Tomáš Maňásek

Obránci:
Jakub Kalina, Adam Kremnický, René Kubíček, Matyáš Mlýnek, Vojtěch Pilíšek, Jan Valouch, Olaf Wlodara, Matěj Zavřel

Útočníci
Denis Bárta, Ondřej Becher, Jakub Belan, Patrik Irgl, Samuel Jung, Dominik Kolat, Jakub Loza, Ludvík Lysoněk, Jan Macko, Patrik Mikula, Mateusz Siekierka, Daniel Svozil, Patrik Ungr, Lukáš Žák

Trenéři:
Tomáš Urbánek, Jan Daneček

Přejeme celému týmu hodně zdraví a úspěšnou sezonu!