Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

​Musíme jít všichni za vítězstvím, říká kapitán Jan Maruna

16.09.2021 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Po zápase s Třebíči jsme se zeptali kapitána AZ HEIMSTADEN Havířov Jana Maruny nejen na to, jak viděl nevydařené utkání s Bílými Hvězdami.

Ahoj Honzo, je to váš druhý zápas a druhá prohra. Jak to koušeš?

No, těžko. Ani nekoušu ty prohry, ono se může stát, že prohrajeme zápas. Daleko více mě kouše ten výkon, není to prostě dobré. Na Slavii to byla úplná ostuda. To jsem se úplně styděl přijet domů. Dneska se hrálo doma a bylo to jasné, že to bude o prvním gólu. Ten nám dali oni, ale pořád to neznamená, že přestaneme hrát a necháme si ve třetí dát další tři góly. 0:4 je zase ostuda.

Co se musí změnit?

Musíme všechno změnit. Já si myslím, že musíme radikálně otočit, protože tady tato sezóna je jednou z nejtěžších. A s takovým výkonem, co jsme předvedli, to je normálně lidem na omluvu. Potkávám je ve městě a potom se mi tam smějí. Tady to se mi kouše těžce.

Dva zápasy a skóre 4:14. Jak z toho ven?

Neřekl bych, že nevíme, co máme hrát. Trenér se snaží nás maximálně připravit. Máme videa, ale někdy to je, ani se mu nedivím, fakt zbytečné. Protože my to nedodržujeme. Není se za co schovávat, je to ostuda.

Sezóna bude specifická, vypadnout může až pět týmů.

Je tam sedmnáct týmů a strašně důležitý je začátek. Zatím jsou odehrané dva zápasy a my to musíme otočit. Nožná nám pomůže jedna výhra, ale musíme jít ze zabezpečené obrany a hrát to na jeden gól. Prostě vidíme, že jsme moc šancí neměli. Dneska, dá se říci, že vůbec žádnou. Prostě něco ubojovat. To ale musíme ubojovat všichni a všichni musíme jít za vítězstvím. Hlavně to musí na nás být vidět.

Srazily vás ty porážky?

Je to bohužel nepříjemné, ale život se nezboří. Jsou to dvě kola, já z toho nepanikařím, ale jsem z toho, to je hodně slušně řečeno, hodně naštvaný.

Honzo, díky za rozhovor. Ať se vám to rychle podaří zlomit.