VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

​Není mi příjemné, když vidím AZ dole, říká Jan Maruna

16.11.2021 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Po zápase se Sokolovem jsme se kapitána AZetu Jana Maruna zeptali na pět otázek. No a takto se s nimi popral.

Ahoj Honzo, AZ zase prohrál, co ty na to?

Hm, je to prostě špatné. Myslím si, že dostáváme strašně laciné góly. Dneska jsme všichni viděli, že je to zápas na jeden, maximálně na dva góly. Sokolov tady přijel bránit a hrát na brejky, což jim vlastně… Ani bych neřekl, že jim to vyšlo. My jsme dostali takové góly, jaké jsme dostali. Dva byly takové šmudly a třetí jsme inkasovali po individuální chybě, které nás sráží dlouhodobě. Z remízového zápasu je vlastně nula. To je jedna příčina.

No a ta druhá?

Ta druhá je, že dáváme strašně málo gólů. Dneska jsme nehráli nic moc, ale těch vyložených šancí jsme měli mraky. To nás prostě sráží, protože když tu šanci neproměníme, tak je to podobné, jako když uděláme chybu. My si tím ani nepomůžeme. Kdybychom proměnili dvě, tři šance, které tam byly. To nemůže nikdo říct, že tam nebyly. Tak by člověku aspoň na chvíli narostla křídla. No a ono by se to zvedlo. Bohužel ty domácí zápasy jsou všechny jako přes kopírák. Všechno je to na jeden, dva góly, což je doma strašně málo. Musíme to zjednodušit a ještě daleko více se tlačit do brány. My ty šance máme, jde jen o to, je proměnit.

Změnil se trenér a s ním i některé věci na tréninku. Byl to pro vás impuls?

Samozřejmě, když se odvolá trenér, tak je to impuls. Každý hráč se chce na tréninku ukázat, že si zaslouží to místo v sestavě. Tréninky byly, aspoň si to myslím, slušné. Prostě jen nás sráží pořád ty samé věci. Je to pořád dokola a ono už to člověka… Prostě nedáváme góly a strašně lacině inkasujeme. To je celý problém.

Do března je daleko, čeká vás spousta zápasů. Co pomůže?

My nemůžeme mít hlavy dole. Samozřejmě se koukám na tabulku a není mi to příjemné, když vidím AZ dole. Tím, že jsem z Havířova, tak mi je to dvojnásob nepříjemné. Lidi mi to dávají sežrat a všichni se mě na to ptají. Proto ani moc nechodím ven. Je to ostuda být poslední. Nemáme tým na to, abychom byli poslední, musíme začít hrát. Odpíchnout se od maličkostí, začít od důrazu a od jednoduché hry se musíme zvednout. Byl jsem v podobné situaci ve Zlíně, kde jsem přišel a byli jsme poslední, ale pak se skončilo na šestém fleku. Hokej je z 90 procent o hlavě, hrát ho umí všichni. Tam stačí málo, aby se to otočilo na tu druhou stranu mince. Jsem pozitivní, ale jsme v situaci, kdy ty body musíme začít sbírat.

Prostějov, Ústí a pak čeká AZ série se „slabšími soupeři“…

To je těžké říci. Za sebe bych ani neřekl, že to jsou slabší týmy. Když se v tom člověk trochu orientuje, tak za Kolín dneska nastoupili Kousal a Orsava, je tam Pilař. Nebral bych to na slabší a silnější týmy, letos je to vyrovnané. Ústí složilo nejlepší manšaft za poslední dobu. Liga je strašně vyrovnaná a o vítězství rozhodují maličkosti.

Honzo, díky za upřímnost, ať se tobě i týmu začne brzy dařit.