VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

​Přestupová bomba – do Havířova přichází Martin Adamský

05.06.2020 | Vít Káňa

Největší přestup v novodobé historii klubu je domluven. AZ Heimstaden Havířov svým fanouškům s radostí oznamuje, že jeho nejnovější posilou je Martin Adamský. Rodák ze Studénky, který prošel mj. Vsetínem, Brnem, Plzní a posledních 10 sezon nastupoval za Třinecké Oceláře, odehrál v extralize 932 zápasů a připsal si v nich 412 bodů. Do týmu z nejmladšího města republiky by měl dodat zkušenosti z těžkých zápasů.

Dříve narození hokejoví fanoušci možná ví, že nepůjde o Martinovo první působení v Havířově. Už v sezóně 1998/99 nastoupil v dresu tehdejšího HC Havířov. Po 1145 zápasech se „kruh uzavře“ a v GASCONTROL aréně nastoupí opět v dresu AZetu. Bývalý reprezentační útočník a kapitán Třince o svém nové štaci řekl následující: „Pro mě je angažmá v Havířově další krok v mojí bohaté kariéře. Do Havířova jsem přišel proto, abych týmu pomohl k lepším výsledkům a všem ukázal, co ve mně je.“

Statistické okénko

Za deset sezón, které v Třinci odehrál, byl s týmem čtyřikrát v extraligovém finále. Dvakrát se radoval s týmem z titulu (2010/11 a 2018/19). Za draky nastoupil, včetně play-off, k 554 zápasům. Ve dvou sezónách dal nejvíce gólů v oslabení (2008/2009 a 2014/15). Za posledních deset sezón nastoupil k 105 play-off zápasům, ve kterých si připsal 50 kanadských bodů (25+25). V extralize nastoupil celkem k 932 zápasům (včetně play-off).

Když jsme se zeptali manažera AZetu Pavla Zdráhala na novou akvizici, tak se mu rozsvítili oči a nadšeně hlásí: „Těšíme se na to, až Martin Adamský nastoupí k prvnímu zápasu na ledě. Pro náš tým je to největší posila v novodobé historii klubu. Určitě bude příkladem pro další hráče, jako tomu bylo v extraligovém Třinci. Osobně věřím tomu, že na ledě ukáže, to nejlepší, co v něm je a bude svou hrou bavit diváky.“ No a druhým dechem dodává: „Martin není poslední havířovskou posilou, pokračujeme v jednáních s dalšími hráči, jakmile budou jednání dotažena, tak budeme fanoušky bez prodlení informovat na našem webu.“

Trenér modrobílých Jiří Režnar vyzdvihuje kvalitu a zkušenosti nového AZeťáckého útočníka: „Martin je kvalitní útočník, který má za sebou bohatou kariérou. Do týmu jsme potřebovali ostříleného hráče. Jeho příchod týmu přinese mnoho zkušeností z těžkých zápasů.“

Martinu Adamskému přejeme v modrobílém dresu hodně zdaru.