Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

​V přípravě to je nahoru-dolů a víme, že tato sezóna bude smrtící, říká Vlastimil Dostálek

01.09.2021 | Vít Káňa, Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Sedmadvacetiletý útočník se skvělým výběrem místa a střelou byl jednou z největších havířovských letních posil. Po zápase se Znojmem jsme se ho zeptali nejen na to, jak viděl poslední zápas AZetu, ale i na to, jak se mu v Havířově líbí.

Ahoj Vlastíku, jaký to byl pro tebe dneska zápas?

Určitě bych to nehodnotil ze svého hlediska. Myslím si, že zápas jsme začali dobře, stejně jako ve Znojmě. Plnili jsme si svoje věci, to vyústilo v naše vedení. Ve druhé třetině se však objevovaly věci, které bychom už měli, jestli se nepletu, v sedmém přátelském zápase eliminovat. Pokud chceme hrát, tak musíme celých šedesát minut, nesmíme tam mít takové herní výpadky. Znojmo je kvalitní manšaft hlavně do ofenzívy a bylo to v některých fázích zápasu opravdu hodně cítit.

Jaký to byl rozdíl oproti střetnutí ve Znojmě?

Určitě se zlepšila obrana, Kořenovi jsme tam moc nepomohli a nechali ho tam absolutně vykoupat. Hodně gólů šlo i za námi. Dneska byla lepší obrana, už to nebyl takový průchoďák. Zaměřili jsme se na ně na videu. No, až na pár fází ve hře jsme to dodrželi.

Co se musí, změnit, aby byl AZ konkurenceschopný tým?

Myslím si, že jsme konkurenceschopný manšaft, kdybych tomu nevěřil, tak na ten led nejdu. Měli bychom si držet věci, které si před zápasem řekneme. Pokud z toho budeme vypadávat a dělat si, co chceme, tak to potom na výsledcích zkrátka bude vidět. Tahle sezóna bude smrtící a vypadne moc manšaftů.

Je to pro týmy v CHANCE lize veliký strašák?

Určitě, pro manšafty to je velký strašák. Ale od toho tady jsme my všichni, a jdeme do zápasů s tím, že chceme uspět. Abychom uhráli nějaké slušné umístění. Naším cílem je, abychom v Havířově hráli play-off.

Dnes jste si dvakrát pomohli gólem v početní výhodě. Paradoxně ale ty přesilovky dnes nevypadaly, tak dobře. Souhlasíš s tím?

Jo, u nás se furt točí kluci, které k nám, s Kubou Doktorem, dávají. Pro ně je to také těžké. Jinak se hraje, když je lajna kompaktní. Kryštof Stuchlík, Matouš Hrubec a jiní se točí. Musím říci, že to zvládají velice dobře. Ono, samozřejmě opticky to nějak nevypadá, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Od toho tam jsme my starší, abychom si kluky nějak „zdirigovali“ a přesilovka nějak vypadala. Ale je lepší, když nevypadá a dáme dva góly. Je to padox, předtím se nám nedařily a dnes jsme díky nim dali dva góly.

V utkání jste dvakrát vedli, ale soupeř dorovnal a ve třetí třetině šel i do vedení. Myslíš si, že to, že jste se dokázali vrátit do zápasu a nakonec vyhráli na nájezdy, ukázalo týmu cestu do dalších utkání?

Mužstvo by si mělo uvědomit, že má nějakou vnitřní sílu. Že i s takovým silným manšaftem, jako je Znojmo, dokážeme uhrát slušný výsledek. Chyběli nám Honza Maruna a Jan Hudeček. I s takovou ztrátou je ale kluci, co dneska byli na ledě, slušně zastoupili. Tady se konečně ukázalo, že síla v manšaftu je a musíme si plnit věci, co máme. Ve Znojmě jsme to plnili třetinu a bylo z toho pět gólů. Dnes jsme to vydrželi padesát minut a byla z toho remíza. Kdyby tam nebyly výpadky, ty ale přijdou v každém zápase, tak by to dneska mohla být i výhra.

Ukázal jsi, že nemáš problém dávat góly, jak se ti líbí v Havířově?

V Havířově jsem nadmíru spokojený, parta v kabině je úžasná. Na tom bychom v sezóně mohli stavět i na ledě. Nemáme tady obrovské hvězdy jako na Vsetíně a jiných týmech. Myslím si, že příprava byla nahoru a dolů. Některé zápasy byly lepší a jiné horší. Je to furt příprava, na generálce s Popradem by už mělo být vidět, že jsme kompaktní a hrajeme to, co máme. Bude to obrovsky těžký zápas, ale my všechno směřujme k 11. září, kdy nám začíná sezóna. Můžeme společně navázat na to, že se v Havířově hrál vždycky dobrý hokej.

Děkujeme za rozhovor, ať ti to i v sezóně střílí jenom ostrýma.