Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

​Ve 2. zápase ZUBR CUPU vyzve AZ doma Nitru

17.08.2021 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Ve čtvrtek 19. srpna nastoupí hráči z nejmladšího města v GASCONTROL Aréně proti pátému týmu Tipos Extraligy HK Nitra. AZ už nastoupil proti slovenskému týmu v Popradu, kde padl 3:6. Doma ovládl na nájezdy 3:2 duel s Třincem. Naposledy nestačil v Přerově na ZUBRA 2:5. To HK Nitra porazila Zlín 2:1 a prohrála v Přerově 5:2. Zápas začíná v 17:30 a podmínky pro vstup jsou stejné jako v předchozím utkání s Třincem. Tentokrát však nebude možnost se před stadionem testovat na Covid-19.

On-line vstupenky: https://bit.ly/NITRA-VSTUPENKY

HK NITRA

Když se řekne Nitra, tak dříve narozeným naskočí útočník Josef Stümpel, matador, který si prošel NHL i KHL, se s Nitrou rozloučil slovenským titulem v roce 2016. V NHL odehrál 957 utkání, ve kterých si připsal 677 bodů. Se Slovenskem má zlato z MS v roce 2002.

Tým s bájným rekem Corgoněn, který měl být podle báje kovářem, jenž město uchránil před katastrofou, vedl už minulé sezóně trenér Antonín Stavjaňa. Rodák ze Zlína, člen zlaté vsetínské dynastie, reprezentační obránce, který zvedl nad hlavu pohár MS v Praze v 85, se jako trenér v Česku postavil na lavičku Zlína, Třince a MOTORU. Nejvíce toho natrénoval v Nitře, se kterou má tři tituly. Asistenta mu dělá Dušan Milo. Bývalý útočně laděný bek, MS z roku 2002, nastupoval za švédské MODO a německý Krefeld.

Nitra měla v posledních letech problémy s financemi, kvůli nim neměla loni ani obsazeno místo trenéra gólmanů. Pokud byste řekli, že to muselo být vidět na výkonech, tak předloni došla do finále a naposledy nestačila ve čtvrtfinále na SLOVAN. Tým se prezentuje urputným a účelným hokejem. Přesvědčil se o tom v ZUBR CUPU Zlín, který s ní prohrál 1:2. V druhém zápase prohrála v Přerově 5:2.

Na soupisce má Nitra dva české hráče, gólmana Davida Honzíka, který v Extralize prošel Vary, Spartou a Litvínovem. Druhým je obránce Filip Bajtek, odchovanec Třince působil většinu kariéry na Slovensku, má přes půl bodu na zápas. V Havířově byl před časem na hostování z Vítkovic šikovný centr Jožo Baláž.

Nejvíce bodů se čeká od Marka Tvrdoně, ten jich v minulé sezóně nasbíral 54 (4. nejvyšší počet v Tipos Extralize). Největší diamant byste hledali v obraně, tam skauty zaujal teprve sedmnáctiletý Šimon Nemec, toho jste mohli letos zaznamenat na MS seniorů v Lotyšsku. Rodák z Liptovského Mikuláše by mohl být draftován v prvním kole draftu NHL. Mentora mu dělá čtyřicetiletý matador Branislav Mezei, který nasbíral v NHL a KHL skoro 500 startů.

Sestava Nitry z posledního zápasu:

O´Connor – Mezei, Bodák, Švarný, Nemec, Pupák, Vitáloš, Socha, Štefanka – Buček, Rockwood, Holešinský – Tvrdoň, Varga, Hrnka – Bajtek, Baláž, Volko – Múčka, Šramaty, Drábek.

AZ HEIMSTADEN Havířov

Čáru přes rozpočet udělalo v posledním zápase trenérskému duu, Režnar a Zdráhal, zranění kapitána Jana Maruny, který nedohrál utkání v Popradu. Musely se měnit formace. V Přerově AZ prohrál se Zubrem 5:2. Zápas přinesl střelecké probuzení Lukáše Bednáře, který dal dva góly. V polovině zápasu došlo ke střídání gólmanů, Tomáše Fučíka nahradil Marek Sťipčák, který inkasoval pouze v samotném závěru. Toho chválil i Manažer Pavel Zdráhal: „Výborně zachytal Marek Štipčák, který šel do brány po čtvrté brance.“

To, že je obrana AZetu mladá (věkový průměr je zhruba 22,25 roku), je všeobecně známá věc. Ale to, že Havířov v Přerově prohrál nejde na její vrub. V rozhovoru po zápase to zmiňoval i trenér Jiří Režnar: „Zatím máme mladou obranu, které nejde nic vytknout. Měli jsme tam i dobré věci, ale neproměnili jsme šance. Prakticky tři góly jsme inkasovali v oslabení, jež následovala po zbytečných a naivních faulech…“ AZ hrál v zápase deset minut v oslabení a to je proti kvalitnímu soupeři, který disponuje hráčem jako Roman Pšurný, pokaždé smrtící.

Sestava AZetu v posledním zápase:

Fučík (34. Štipčák) – Hlaváč, Chroboček, Mrowiec, Kabelka, Kočí, Hamrlík, Pastor – Veselý, Pechanec, Bednář – Dostálek, Hudeček, Doktor – Mrva, Becher, Stuchlík – Šoltys, Petriska, Vašenka.

Kanadské bodování hráčů AZetu v přípravě:

Vlastimil Dostálek 4 (2+2)

Jan Hudeček 4 (1+3)

Jakub Doktor 3 (1+2)

Lukáš Bednář 2 (2+0)

Antonín Pechanec 2 (0+2)

Kryštof Stuchlík a Richard Záruba 1 (1+0)

Jaroslav Mrowiec, Ondřej Damašek, Radek Veselý, Antonín Pechanec a Tomáš Pastor 1 (0+1)

Zranění a odchody:

Mimo hru je kapitán Jan Maruna, který byl zraněn v dolní části těla. Na try-outu neuspěli obránce Dominik Ficek a útočník Jakub Veselý.

Manažer a asistent trenéra Pavel Zdráhal před zápasem hlásí: „I nadále máme zraněného kapitána Jana Marunu. Do zápasu s Nitrou jdeme po dvou porážkách. Chceme uspět a uděláme proto všechno.“

Úvodní buly je na programu v 17:30. Ze zápasu pro vás připravujeme onlajn přenos.