Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

​Z Motoru přichází do Havířova útočník Radek Prokeš

27.11.2020 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Pětadvacetiletý centr je rodákem z Českého Krumlova. Prakticky celou svou kariéru odehrál v Motoru. Z Českých Budějovic si „odskočil“ jen dvakrát. Jednou strávil celý ročník v Benátkách a podruhé to bylo v sezóně 2018/19 v Prostějově. Loni patřil při krasojízdě Motoru CHANCE ligou k pilířům týmu.

Manažer Pavel Zdráhal se o nové posile vyjádřil takto: „Radek Prokeš je u nás na měsíc výměnou za Lukáše Bednáře. Cílem je oživit oba hráče, protože vstup do sezóny si představovali lepší. Radek s Lukášem mohou hrát za oba kluby během tohoto měsíce. Od Radka si slibujeme, že nám pomůže zvednout produktivitu útočníků.

Letos v Extralize nastoupil k jedenácti zápasům, ve kterých nastřádal tři kanadské body, všechny byly za asistence. V průměru byl na ledě lehce přes čtrnáct minut. Krom Madety si zahrál v šesti zápasech i za druholigový Cheb, kde zaznamenal deset bodů (6+4).

Poslední dvě sezóny nasbíral v CHANCE lize pokaždé přes třicet bodů. Zlomový byl pro něj ročník 2018/19, v Prostějově získal 36 bodů (17+19). V loňské sezóně, ve které byly České Budějovice hegemonem, nasbíral v 55 zápasech 37 kanadských bodů. V tabulce +/- měl 39 plusových bodů. V kanadském bodování mu patřilo pomyslné čtvrté místo. V plusových bodech byl spolu s Ivanem Lytvynovem na druhém místě celkově za Pavlem Pýchou.

Loni vstřelil osmnáct gólů, ale přitom vůbec nebyl nasazován do přesilových formací. V jeho osobě by měl do Havířova přijít zkušený centr, který má bezesporu extraligové parametry.

Radek Prokeš nastoupí už do sobotní domácího zápasu proti HC STADION Litoměřice.

Autorem fotografií je Josef Pavlíček (www.hcmotor.cz)