V úterý dorazí Rysi. Až 1000 fanoušků si může vychutnat Radegast

16.08.2020 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Ve čtvrtém přípravném utkání vyzve AZet v úterý 18. srpna svého nejbližšího soupeře z CHANCE ligy Frýdek – Místek. Havířov ve třech přípravných zápasech jednou zvítězil a dvakrát prohrál o jeden gól. To Rysi mají na svém kontě dvě výhry a jednu prohru. Zápas začíná tentorkát už v 17:30 a návštěva na tribunách může být až 1000 fanoušků. Ti si budou moci vychutnat správně hořké pivo Radegast.

HC Frýdek – Místek

Úterní soupeř AZEtu odehrál tři přípravné zápasy. V tom prvním 30. července v Třinci vyhrál na samostatné nájezdy 3:2 nad kazašským Arlan Kokšetau, bylo vidět, že šlo o první utkání, neboť oba celky neměly za zápas dohromady ani 30 střel na branku. 11. srpna Rysi venku poměřili síly s druholigovou Kopřivnicí, nad kterou zvítězili 3:2. Tým z CHANCE ligy jasně vedl o tři góly, ale Kopřivnice zápas nevypustila a stahovala náskok, ale ani kontaktní gól, který vstřelila v 60. minutě, už ji k remíze nepomohl. 13. srpna se Frýdek vydal na Vsetín, kde na legendárním Lapači prohrál s Valachy o gól 3:2, Rysi sice vedli o dvě branky, ale domácí v druhé třetině otočili vývoj zápasu a jak řekl po zápase trenér hostů Vlastimil Wojnar: „Na to, že jsme hráli třetí zápas, tak to utkání bylo celkem svižné a rychlé. Vsetín byl o chloupek lepší, ale v šatně jsme si řekli, že je na čem stavět.“

Rysi před sezónou posilovali na všech postech. Přivedli gólmana Ondřeje Rašku, který předchozích devět sezón strávil v polské lize. Naposledy chytal za Jastrzebie (ve 33. zápasech 92.6 %, průměr 2.27). Dalším je obránce Zack Malik. Pokud je Vám toto jméno povědomé, tak jeho bratr Nick už ve Frýdku kdysi působil jako gólman. Nick má za sebou sezónu v americké USHL (v 9 zápasech nasbíral pět bodů) a bude se pokoušet restartovat svou kariéru. Podobně jako Zack je na tom obránce David Homola, který se po Hlinka Cupu snažil uchytit za mořem, ale štěstí ve WSHL nenašel (v juniorce Třince 12z. a byl na 0+3). Největší posilou týmu je Ondřej Šedivý, útočník který loni hrával v EBEL Lize za Innsbruck (v EBEL lize odehrál celkem 6 sezón, hrál i za Znojmo). Ondřej je útočník extraligových kvalit, který má být náhradou za Petra Kafku. Frýdek-Místek posílil také v Havířově dobře známý Slovinec Rok Macuh, který si připsal i extraligové starty za Olomouc, a loni nastupoval v druhé lize za Nový Jičín (ve 40 zápasech nasbíral 40 bodů 19+21).

V týmu najdeme i několik hráčů, které mají fanoušci AZetu v živé paměti. Jsou to Lukáš Daneček, Ondřej Šedivý, David Daneček, Vojtěch Tomi a Rok Macuh.

AZ HEIMSTADEN Havířov

AZet v přípravě odehrál také už tři zápasy. Nejdříve doma, ještě bez největších posil, vyhrál 4:3 nad Draky ze Šumperka. V druhém zápase v GASCONTROL Aréně vyzval Znojmo, se kterým prohrál o jeden gól 3:4. Poslední zápas sehrál na ledě osminásobného polského šampióna Osvětimi ani ten AZetu výsledkově úplně nevyšel. Začal sice aktivně, ale v zápase obdržel 11 menších trestů. Vždy když se Havířov dostával do souvislého tlaku, tak šel do čtyř. Navíc první branka osvětimského Da Costy, neměla platit, protože puk trefil pouze spojnici Stezkovy brány. Ačkoliv to bylo patrné z videa, tak sudí i přes protesty havířovských hráčů, gól uznal. Tím nechceme nijak snižovat výkon polského soupeře, který, i když to bylo jeho první přípravné utkání od vypuknutí koronavirové krize, předváděl pohledný, kombinační hokej a zaslouženě vyhrál 2:1. AZet se brankově prosadil až v závěru třetí třetiny, když se po přihrávce Martina Adamského trefil Lukáš Bednář.

Trenér AZetu Jiří Režnar po utkání v Polsku řekl toto: „V první třetině jsme trochu doplatili na vyloučení, která byla hodně přísná. Hráli jsme čtyři a domácí se dostali do vedení 2:0. Ale kluci hráli dobře, ta první třetina byla střelecky vyrovnaná, ve druhé jsme měli mírnou převahu. Ale vždy když jsme šli do tlaku, tak nás rozhodčí zase poslal na trestnou. I my jsme měli ve druhé a třetí třetině nějaké přesilovky, ale soupeř výborně aktivně bránil a nedovolil nám skórovat. Ale hráli jsme celých 60 minut, v závěru jsme šli do tlaku a dali z toho branku a mohlo nám tam padnout i vyrovnání. Takže za mě spokojenost s předvedenou hrou, objevovaly se tam věci, které děláme v tréninku. My jsme vlastně dneska měli jen menší část týmu z loňské sezony, takže budujeme tu souhru z velké části znova.“

Sestava AZetu z posledního zápasu v Osvětimi: Stezka - Bořuta, Mrowiec, Rašner, Rutar, Bořuta, Ševěček, Chroboček, Kočí - Doktor, Seman, Procházka - Sklenář, Bednář, Adamský - Mrva, Maruna, Dvořák - Cihlář, Suchý, Rousek.

Manažer AZetu Pavel Zdráhal před zápasem s Rysy hlásí: „V úterním zápase na nás doma čeká kvalitní soupeř. F-M před sezónou posílil Ondra Šedivý, který ač je odchovancem Vítkovic, tak si zahrál i dvě sezóny v Havířově. “ Rovněž připomněl i poslední zápas v Osvětimi a co bude klíčem k úspěchu: „Pokud chceme v zápase uspět, musíme se vyvarovat zbytečných vyloučení, ta nás naposledy stála vítězství nad Osvětimí a krom vlastní disciplinovanosti musíme předvést i hokejovost“.

Jak již bylo zmíněno v úvodu, tak kapacita počtu návštěvníků hokejového zápasu v GASCONTROL Aréně byla navýšena na 1000 osob. Lístky se budou prodávat na tribunu A - 500 kusů a na tribunu B - 500 kusů. Od zítřejšího zápasu již budou v prodeji i dětské lístky pro děti do 140 cm za 10 korun. I klub prosí o dodržení rozestupů na stadioně - sezení ob řadu a ob sedadlo.

Zápas začíná už v 17:30. Pokud nebude přímo „u ledu“, tak pro Vás připravujeme on-line přenos, který naleznete zde.