A tým mění trenéra, Martina Janečka vystřídá Jiří Režnar

14.12.2017 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Ve středu 13. prosince dopoledne se fanoušci AZetu dozvěděli novinku v podobě informace odvolání hlavního trenéra A týmu Martina Janečka a jeho nahrazení Jiřím Režnarem.

„Postavení v tabulce, herní projev a výkony hráčů jsou za očekáváním. Proto jsme se rozhodli pro změnu a nový impuls. Výsledkem je odvolání hlavního trenéra Martina Janečka. Děkujeme mu za odvedenou práci, která byla velice profesionální, a přejeme hodně úspěchů v jeho další trenérské kariéře,“ říká manažer klubu Patrik Rimmel.

Martin Janeček působil v klubu (s krátkou přestávkou v roce 2011) od roku 2007. Začínal u žákovských týmů a postupně se přes mládežnické kategorie dostal v roce 2015 k týmu mužů. U něj působil nejprve jako asistent trenéra Štefana Mikeše a od října 2016 jako hlavní trenér. Za toto období mu prošlo trenérskýma rukama několik stovek AZeťáků především ročníků 1994 – 2000. Řada z nich dnes působí v A týmu AZetu nebo v mládežnickém či už dospělém hokeji jinde.

Martin Janeček

„Odvolání z funkce není pro žádného trenéra příjemné, ale k tomu hokejovému životu to patří. Potkalo to snad všechny později uznávané trenéry. I já jsem do angažmá u áčka šel s tím, že to riziko tu, na rozdíl od práce s mládeží, je poměrně veliké. Ale nelituji ani minutu, kterou jsem této práci věnoval.

V AZetu se neloučím ve zlém. Všem kolegům trenérům děkuji za předchozí spolupráci, hráčům, vedení, fanouškům i novému trenérovi Jirkovi Režnarovi přeju, ať se jim podaří prodat ve zbytku sezony to, na co tým má. Věřím, že to naplánované play-off si zahrají,“ říká Martin Janeček.

(Aktualizace v pátek 15.12.2017: Martin Janeček se stal asistentem trenéra HC Sparta Praha Františka Výborného)

Jak už bylo sděleno ve středu, na post hlavního kouče AZetu přichází zkušený trenér Jiří Režnar, který se k týmu připojí v pátek.

Jiří Režnar

„Jirka v předchozích čtyřech sezónách působil v EBEL lize na lavičce Znojma, před tímto angažmá stejnou dobu v polském Jastrzebie a v minulosti i v našem klubu.

Asistentem trenéra zůstává Vojtěch Csabi a s ním Patrik Rimmel. Trenérem brankářů je Dušan Šafránek.

Vojtěch Csabi a Patrik Rimmel

„Náš cíl se nemění, tím je postup do play off,“ uzavírá manažer klubu Patrik Rimmel.

Rozhovor s novým trenérem Jiřím Režnarem přineseme v nejbližších dnech.