AZ Havířov

Od úterního přípravného zápasu se Vsetínem je možnost ve Fanshopu vyměňovat vouchery permanentek za plastové karty. Platí pro permanentky zakoupené do 12. 8.
Prodej permanentek na další sezonu probíhá online (odkaz ZDE) nebo ve Fanshopu na stadionu (každou středu od 13h do 18h). Podrobnosti v článku ZDE.

A tým mění trenéra, Martina Janečka vystřídá Jiří Režnar

14.12.2017 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Ve středu 13. prosince dopoledne se fanoušci AZetu dozvěděli novinku v podobě informace odvolání hlavního trenéra A týmu Martina Janečka a jeho nahrazení Jiřím Režnarem.

„Postavení v tabulce, herní projev a výkony hráčů jsou za očekáváním. Proto jsme se rozhodli pro změnu a nový impuls. Výsledkem je odvolání hlavního trenéra Martina Janečka. Děkujeme mu za odvedenou práci, která byla velice profesionální, a přejeme hodně úspěchů v jeho další trenérské kariéře,“ říká manažer klubu Patrik Rimmel.


Martin Janeček působil v klubu (s krátkou přestávkou v roce 2011) od roku 2007. Začínal u žákovských týmů a postupně se přes mládežnické kategorie dostal v roce 2015 k týmu mužů. U něj působil nejprve jako asistent trenéra Štefana Mikeše a od října 2016 jako hlavní trenér. Za toto období mu prošlo trenérskýma rukama několik stovek AZeťáků především ročníků 1994 – 2000. Řada z nich dnes působí v A týmu AZetu nebo v mládežnickém či už dospělém hokeji jinde.

Martin Janeček

„Odvolání z funkce není pro žádného trenéra příjemné, ale k tomu hokejovému životu to patří. Potkalo to snad všechny později uznávané trenéry. I já jsem do angažmá u áčka šel s tím, že to riziko tu, na rozdíl od práce s mládeží, je poměrně veliké. Ale nelituji ani minutu, kterou jsem této práci věnoval.

V AZetu se neloučím ve zlém. Všem kolegům trenérům děkuji za předchozí spolupráci, hráčům, vedení, fanouškům i novému trenérovi Jirkovi Režnarovi přeju, ať se jim podaří prodat ve zbytku sezony to, na co tým má. Věřím, že to naplánované play-off si zahrají,“ říká Martin Janeček.

(Aktualizace v pátek 15.12.2017: Martin Janeček se stal asistentem trenéra HC Sparta Praha Františka Výborného)

Jak už bylo sděleno ve středu, na post hlavního kouče AZetu přichází zkušený trenér Jiří Režnar, který se k týmu připojí v pátek.

Jiří Režnar

„Jirka v předchozích čtyřech sezónách působil v EBEL lize na lavičce Znojma, před tímto angažmá stejnou dobu v polském Jastrzebie a v minulosti i v našem klubu.

Asistentem trenéra zůstává Vojtěch Csabi a s ním Patrik Rimmel. Trenérem brankářů je Dušan Šafránek.

Vojtěch Csabi a Patrik Rimmel


„Náš cíl se nemění, tím je postup do play off,“ uzavírá manažer klubu Patrik Rimmel.

Rozhovor s novým trenérem Jiřím Režnarem přineseme v nejbližších dnech.

Instagram Youtube