VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

A-tým zahájil společnou letní přípravu

12.05.2020 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - V pondělí 11. května 2020 se poprvé v rámci společné letní přípravy na sezonu 2020/21 sešli hráči a realizační tým AZetu. Poté, co hráči již několik týdnů trénovali individuálně, jim to umožnilo uvolnění podmínek vládních nařízení souvisejících s pandemií Covid-19.

„Jsme moc rádi, že jsme se mohli sejít takto pohromadě. Kluci sice měli už 5 týdnů individuál a každou neděli dostávali program na následující týden, ale u těch kolektivních sportů ten kontakt chybí,“ hlásí hlavní trenér Jiří Režnar.

Na ploše Gascontrol Arény trénovala, pod vedením kondičního trenéra Pavla Horyla, i dohledem trenérské dvojice Jiří Režnar - Pavel Zdráhal, zhruba dvacítka hráčů. Z drtivé části členové loňského kádru, ale našly se i výjimky. „Dneska to byl takový „kontrolní den“, kdy se testovala vytrvalost a ještě zítra budeme testovat silová cvičení, tak uvidíme, jak na tom kluci jsou. Porovnáme ty výsledky s loňskými a především podle nich hráče rozčleníme do skupinek, jak budou trénovat spolu.“

Vzhledem k tomu, že společná příprava začala letos později, pozdější bude i její konec. „Suchá příprava pojede až do 19. července. Kromě dvou prodloužených víkendů budou kluci trénovat pětkrát týdně. Pak budou mít týden dovolenou a 27. července plánujeme jít na led, abychom využili to, co natrénovali,“ prozrazuje hlavní trenér.

Asistent trenéra a manažer klubu Pavel Zdráhal využil dnešní první společný trénink mj. i k osobnímu seznámení s některými členy kádru. „Některé hráče znám ještě z doby, kdy jsem sám hrál, některé ze svého loňského působení v Opavě, kdy k nám chodili na hostování, s některými jsem se dneska osobně seznámil. Myslím, že tak jak jsem je viděl při těch testech, chuť trénovat mají a věřím, že to zúročíme. Do přípravy nastoupili všichni členové kádru až na Lukáše Bednáře, který je v rekonvalescenci po chirurgickém zákroku a do přípravy se zapojí zhruba za měsíc.“

Kádr AZ RESIDOMO Havířov:

Brankáři: Aleš Stezka, Marek Štipčák, Matyáš Daňa

Obránci: David Chroboček, Tomáš Dajčar, Jaroslav Mrowiec, Martin Nepokoj, Ludvík Rutar, Vojtěch Ševěček

Útočníci: Ondřej Procházka, Filip Seman, Lukáš Bednář, Radek Veselý, Jakub Doktor, Jan Maruna, Dominik Cihlář, Jozef Danielčák, Jan Dvořák

„Jednáme s některými dalšími hráči o doplnění kádru a o výsledku budeme včas informovat. Jisté je, že další jména by se mohla v kádru objevit po zahájení přípravy na ledě,“ doplňuje Pavel Zdráhal.

Foto: Vít Káňa

Více fotografií je k nahlédnutí ve FOTOGALERII ZDE.