Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

AZ Havířov vstupuje do první sezony s novým vedením

20.09.2022 | Klub, FOTO: Michal Raszka, hc-havirov.cz

Od konce dubna tohoto roku má hokejový klub AZ Havířov nové vedení. Během několika měsíců svého působení se management zaměřil nejen na zefektivnění fungování klubu jako takového, vytvoření kvalitního tréninkového zázemí pro všechny hokejové věkové kategorie, ale také například na aktivizaci dětí ve městě ke sportu.

„Máme za sebou týdny plné práce, rozhodnutí a hlavně příprav na naši první hokejovou sezonu v klubu. Kromě toho se nám podařilo uspořádat velmi úspěšný sportovní den pro děti a čtyři hrací dny pouličního hokeje na dvorcích v Havířově. Věřím, že jsme vykročili správným směrem k tomu, aby havířovský hokej měl opět dobré jméno, stal se centrem dění a obyvatelé Havířova a okolí zde opět rádi trávili svůj čas,“ zhodnotil první měsíce ve funkci prezidenta AZ Havířov Petr Malíř. Kroky vedení klubu udělalo také v rámci komunikace směrem k fanouškům. S jejich základnou se sešlo hned na několika neformálních setkáních a jejich zástupce se nově podílí například také na chodu redakce klubového webu.

Do sezony vstupuje havířovský hokejový klub také s téměř kompletně nově složeným A týmem. Na jeho tvorbě se podílel sportovní manažer Milan Mikulík ve spolupráci s hlavním trenérem celku Jiřím Raszkou. „Snažili jsme se sestavit mužstvo, v kterém bude dobře fungovat chemie. Do týmu se nám podařilo získat mladé perspektivní hráče i hráče velmi zkušené. Na ledě se tak s logem AZ na hrudi představí například jednadvacetiletí Jakub Apolenář s Matoušem Ćmielem po boku Petra Kuboše nebo Jiřího Zdeňka. Do klubu se vrací také havířovští odchovanci v podobě Marka Haase nebo Lukáše Danečka. Brankářskou jedničkou pak zůstává Marek Štipčák,“ popsal podrobně Milan Mikulík, sportovní manažer AZ Havířov. Kapitánem týmu byl vybrán zkušený obránce Michael Kolarz, asistenty mu budou dělat Martin Dudáš a Jakub Mrva.

Nový havířovský seniorský celek má za sebou letní suchou přípravu, několik společných týdnů na ledě a také osm přípravných utkání. V rámci nich se kromě soupeřů z tuzemska potkal například také s týmem Zagłębie Sosnowiec nebo Vlci Žilina. „Přípravu mimo led jsme měli oproti zvyklostem zkrácenou pouze na šest týdnů. Nastavili jsme proto velmi intenzivní režim. Na ledě jsme se pak sešli prvního srpna a nejprve se zaměřovali hlavně na kondici a postupně do tréninku zařazovali prvky systému. Přípravná utkání pro nás pak byla výbornou prověrkou a ukázala, na čem musíme ještě pracovat. Velmi bych chtěl vyzdvihnout přístup hráčů a morálku během celého přípravného období,“ zhodnotil Jiří Raszka, hlavní trenér A týmu. Kouč působí v pozici hlavního trenéra seniorského výběru premiérově, má však za sebou již řadu zkušeností i z extraligy. „Nabídky vést první mužstvo Havířova si upřímně velice vážím a je to pro mě velká kariérní výzva. Důležitá je pro mě také spolupráce se sportovním manažerem Milanem Mikulíkem. Známe se již dlouho a představuje pro mě velkou profesionalitu a charakter. Řešíme spolu prakticky vše týkající se A týmu s přesahem do mládeže,“ popsal své dosavadní působení v AZ Havířov Jiří Raszka. Tým do následující sezony vstupuje s ambicí pohybovat se na předních příčkách tabulky. První druholigový zápas jej čeká v sobotu 24. září proti Hokej Vyškov.

Do nové sezony obleče tým také nové dresy. Při jejich tvorbě se vedení klubu snažilo držet tradiční havířovské černo-modro-bílé kombinace. Na světlé ani tmavé variantě nechybí také pro Havířov typický symbol hornických kladívek. „Oproti předchozím variantám dresů jsme se po dohodě s partnery rozhodli volit variantu bez umístění reklam, za tuto vstřícnost partnerů jsme velmi vděční. Novému havířovskému stejnokroji tak dominuje pouze klasické logo AZ doplněné o logo města Havířov, které je dlouhodobým a největším finančním podporovatelem klubu,“ vysvětlila Vendula Foldyna Holendová, PR manažerka AZ Havířov. Nové dresy se klub rozhodl pořídit kompletně celé hráčské základně klubu od nejmenších dětí až po seniorské hráče.

V rámci dalšího rozvoje klubu a budování stabilních a vlastních zdrojů hráčů bude během následujícího roku AZ finalizovat také projekt vlastní hokejové akademie. Do její přípravy se klub pustil společně se Základní školou 1. máje a měla by od září 2023 umožnit prvním dětem spojit v rámci nástupu k povinné školní docházce kontinuální hokejovou přípravu s kvalitním školním vzděláním.