VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

AZ je v první osmičce a utká se s nejlepšími o pořadí v play-off

02.12.2019 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Poslední utkání 28. kola Chance ligy sice AZ na ledě Motoru prohrál 3:5. Výhra pražské Slavie nad Jestřáby z Prostějova 3:1, ale dala Havířovu "definitivu". Letos bude hrát v druhé části soutěže s těmi nejlepšími týmy. Postupně vyzve Motor, Přerov, Vsetín, Stadion, Chomutov, Porubu a Slavii, aby se v 28 zápasech rozhodlo, kdo na sebe v play-off narazí. Druhá část začíná 17. prosince a AZ začne venku.

Havířov se kvalifikoval do druhé části ligy, která se nazývá „O pořadí play-off“. A co to znamená pro havířovské fanoušky? Čeká na ně čtrnáct domácích zápasů, ve kterých uvidí sedm nejlepších týmů CHANCE Ligy. Do GASCONTROL arény tedy postupně dorazí: ČEZ Motor České Budějovice, HC Stadion Litoměřice, HC ZUBR Přerov, Piráti Chomutov, HC Slavia Praha, VHK ROBE Vsetín a HC RT TORAX Poruba. První zápas AZ odehraje ve čtvrtek 17. prosince, podle pořadí po 30. kole se uvidí, zda doma nebo venku. Rozpis dle pořadí najdete ZDE.

A jak bude druhá skupina probíhat? Osm nejlepších týmů, které po 30 kolech základní části měly nejvíc bodů, se utkají v jedné skupině. Hrací klíč je jednoduchý, AZ se utká s každým týmem dvakrát doma a dvakrát venku. Druhá část začíná 17. prosince, body ze základní části týmům zůstávají. Poslední 28. kolo končí 7. března.

Pokud AZ skončí, po druhé části, do šestého místa, tak bude mít k dispozici volný týden. Týmy, které se umístí na sedmém a osmém místě, totiž budou hrát s dvěma nejlepšími týmy, které se umístí na prvním(devátém) a druhém (desátém) místě ve skupině „O účast v předkole“. První dvojici utvoří sedmý tým ze skupiny o pořadí v play-off s druhým (desátým) týmem ze skupiny „O účast v předkole“. Druhou dvojici utvoří osmý tým ze skupiny o pořadí v play-off s prvním (devátým) týmem ze skupiny „O účast v předkole“. Předkolo play-off se odehraje na tři vítězná utkání.

Týmy, které v předkole uspějí, pak odehrají čtvrtfinále play-off proti prvnímu a druhému týmu ze skupiny „O pořadí v play-off“. Třetí až šestý tým z téže skupiny, se pak utkají do kříže. Čtvrtfinále, semifinále a finále play-off se hraje na čtyři vítězné zápasy.

Pokud by AZ skončil v první části soutěže osmý, tak na něj, v prvním kole druhé části, 17. prosince venku čeká Motor.