VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

AZ nebo ZUBR? Středa přinese další pikantní souboj

25.09.2018 | David Motloch

Sotva hokejisté Azetu dohráli zápas se Slavií, hned se musí připravovat na další bitvu. Spravit chuť po porážce se svěřenci trenéra Jiřího Režnara budou snažit ve středu na přerovském ledě. V MEO Aréně je ale čeká těžký oříšek. Zubři v posledním kole sice padli s Kladnem, jinak ale slušně zatápí vrchním týmům tabulky. Ustojí AZ domácí nápor Přerova? Body by se náramně šikly, vždyť v dalších kolech na Havířov čekají Prostějov, Kladno, nebo hned dvakrát České Budějovice. Zápas startuje ve středu 26.9. od 18 hodin.

HC ZUBR Přerov

Po sedmi odehraných kolech Chance ligy Přerov potvrzuje předsezónní předpoklady, že se bude řadit k nejlepším týmům soutěže. Momentálně v tabulce Zubři sousedí s Havířovem, na který z páté pozice ztrácí dva body. Příděl bodů mohli mít svěřenci trenéra Kamila Přecechtěla ještě bohatší, ale los soupeřů jim příliš nepřál. České Budějovice, Prostějov, Jihlava, Kladno nebo Slavia, ty všechny už Přerovští stihli vyzvat k zápasu.

Neúspěšní byli pouze ve dvou případech, to když se jednalo o porážku s Českými Budějovicemi (1:3) a v posledním kole s Kladnem (3:5). Nutno dodat, že ještě ve 48. minutě to bylo 4:0 pro Rytíře! Zubři ale ani za tohoto stavu zbraně nesložili a třemi brankami dýchali soupeři na záda. Padli až v samotném závěru, kdy se jim vymstila hra bez brankáře. Přerov ale pouze potvrzuje slova, že v konkurenci těch nejsilnějších nebude jen tak do počtu.

Při pohledu do statistik je patrné, že Zubři z Přerova preferují týmové pojetí hry. Nenalezneme zde žádné vyložené střelce či hráče, co by vyčnívali. Síla Zubrů je hned na první pohled viditelná jinde - schopnost udeřit v jakékoliv lajně. Nejvíce branek zatím nasbírala dvojice Matouš Kratochvíl - Milan Procházka, která si osm vstřelených gólů rozdělila rovným dílem. Kanadské bodování klubu ale vede se šesti body jiná dvojice, a sice duo Jiří Goiš - Roman Pšurný. V obraně je zatím velmi produktivní Martin Novotný (1+4).

Zmiňme ještě exhavířovského Marka Sikoru. Ten se k prvnímu zápasu proti AZetu od jeho odchodu postaví s bilancí jedné asistence ze šesti duelů. V brance má pevné místo Lukáš Klimeš (90,51%), který svého kolegu Milana Kloučka pustil zatím pouze do jediného utkání.

Sestava HC ZUBR Přerov z posledního zápasu:

Klimeš – Pala, Valenta, Novotný, Zbořil, Černý, Padrnos, Pohl – Rachůnek, Sýkora, Sikora – Procházka, Pšurný, Navrátil – Doležal, Hejcman, Goiš – Mašín, Moučka, Malina.

AZ Residomo Havířov

Havířov v posledním zápase na domácí půdě nečekal lehký soupeř. Slavia sice měla pomalejší start do soutěže, ale pomalu se rozjíždí, což také potvrdila výhrou proti Kladnu. Na toto vítězství posléze dokázala navázat dalším úspěchem. Havířovští sice po první třetině vedli zásluhou Radka Pořízka, ale druhé dějství se jim stalo osudným. V něm totiž AZ inkasoval hned dvakrát, a i když ve třetí části hry dokázal na chvíli srovnat, v 52. minutě definitivně převážil misky vah pro pražský klub Kubica. Domácím se opět vymstila nedisciplinovanost, která vrátila soupeře na koně. K bodům nevedlo ani několik fantastických zákroků Ondřeje Bláhy.

Po zápase trenér Jiří Režnar litoval především toho, že po dobře odehraném venkovním zápase jeho svěřenci opět tento výkon nepotvrdili na domácí půdě. "Velká škoda, že jsme opět nepotvrdili výkon a zisk tří bodů z venkovního kluziště. Stalo se nám to po zápase ve Frýdku a teď zase po Jihlavě. Tam jsme předvedli výborný výkon, na který jsme dnes nenavázali. Udělali jsme několik zbytečných chyb, které nás stály body. Ale jedeme dál, soutěž teprve začíná a my budeme chtít bodovat hned v dalším zápase."

Opět by se hodily body od Branislava Rehuše. Posila Azetu zatím plní očekávání na sto procent. Bilance 3+4 stačí na první místo mezi střelci i v celkovém bodování mužstva. Formu má ale třeba také Radek Pořízek (2+3) a dobré výkony předvádí i Radek Veselý (2+2) s Lukášem Bednářem (2+2). V brance Azetu zatím září jistota. Ať už nastoupil do utkání Ondřej Bláha, či z Olomouce vypůjčený Jan Lukáš, byl z toho na ledě vždy excelentní výkon.

Na marodku přibyl Jakub Dudek, jehož rekonvalescence se ohaduje na zhruba měsíc. Stále se tak vrátí na led dříve, než jeho vrstevníci - Jakub Kotala s Danielem Kurovským.

Sestava AZetu z posledního zápasu:

Bláha – Matai, Chroboček, Mrowiec, Houdek, Luža, Rutar, Ševěček – Rehuš, F. Seman (A), R. Veselý – L. Bednář, Haas (A), Maruna (C) – Jergl, Pořízek, Gřeš – Bambula, Cihlář, Macuh.

Zápas AZetu s Přerovem začíná v MEO Aréně ve středu 26.9. v 18 hodin. Sledovat můžete tradiční textový on-line přenos nebo letošní novinku Chance ligy v podobě živého videopřenosu - na HokejkaTV.