VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

AZ se chce dotáhnout na osmičku, povinností je výhra v Benátkách

01.12.2017 | David Motloch

28. kolo WSM ligy proti sobě svede dva týmy, které v posledních zápasech mnoho výher neposbíraly. Havířov je však na tom oproti Benátkám přeci jen o dost lépe, a svou roli favorita chce v Čechách jednoznačně potvrdit. V sázce jsou totiž nejen tři body, ale i boj o postupovou osmičku do play-off, která by v případě prohry mohla Havířovu odskočit. Něco takového ale družina trenéra Martina Janečka nehodlá dopustit, a tak si Havířov v sobotu večer, doufejme, odveze všechny tři body. Zápas startuje v 17 hodin.

Nepřesvědčivé Benátky letos rozdávají body

Benátky se za poslední roky ve WSM lize proslavily jako mladý dravý tým, který dělal na ledě potíže všem soupeřům. Letos však svěřenci trenéra Jiřího Kudrny předvádí rozporuplné výkony. Z posledních 14 utkání vyhráli Benátečtí pouhé dva. Nebýt tragické Kadaně, byl by na tom tým ze středních Čech vůbec nejhůře v lize. Momentálně si farma Liberce s sebou veze deku v podobě šesti nevyhraných utkání v řadě, což v součtu se zbylými zápasy základní části stačí na 13. místo se ziskem 24 bodů

Naposledy Benátky prohrály na ledě Třebíče (1:3). Tento výsledek dokonale reflektuje současné rozpoložení týmu, jelikož je to právě produktivita, která tým sužuje nejvíce. Ve čtyřech zápasech po sobě nedokázali Benátečtí vstřelit více než jednu branku v zápase, což samo o sobě k vítězství většinou nestačí. Chabou produktivitu týmu se snaží vyšperkovat nejproduktivnější hráč mužstva - Zdeněk Král. Ten se ziskem 21 bodů poměrně vyčnívá z útočné šedě, která na Benátky letos spadla. Nejlepším střelcem týmu je pak se sedmi brankami Ladislav Bittner

Ačkoliv jsou Benátky farmou (což se vyznačuje, mimo jiné, i velkým počtem hráčů na soupisce), v brance letos k žádným experimentům nedochází. Do branky se po odehrané půli základní části WSM ligy dostali pouze dva maskovaní muži. Osvědčil se zejména Josef Kořenář, který si i přes špatné výsledky klubu udržuje velmi solidní čísla - 91,88% úspěšných zákroků.

Boj o postupovou osmičku se rýsuje, Havířov v ní nechce chybět

Po velmi vyrovnaných výkonech týmů ze středu tabulky není ani po půlce základní části zdaleka jasné, jak by případně mohla vypadat postupová osmička do play-off. Již nyní je však jasné, že Kadaň a zřejmě i Benátky do těchto boju nepromluví. Havířov aktuálně ztrácí na osmé místo pět bodů, výrazně se přiblížit chce právě v zápase v Benátkách. Svěřenci trenéra Martina Janečka mají za sebou nepovedený trip, když prohráli jak na ledě Litoměřic (1:4), tak i na ledě Slavie (3:4). Sérii tří proher v řadě odstartoval již domácí zápas s Přerovem (4:5).

S Benátkama se AZ letos utkal již dvakrát, v obou případech zvítězil domácí tým. Nejprve ve 2. kole braly Benátky dva body za výhru po nájezdech (5:4), poté si Havířov přichystal odvetu na domácím ledě v rámci 15. kola (3:2). Třetí vzájemný zápas chtějí pro sebe urvat hráči AZetu. Jasný signál z klubu potvrzuje i jeho trenér. "Zápas v Benátkách je pro nás z pohledu osmého místa (play-off) velmi důležitý, a přesně takhle chceme k němu přistoupit. Že to bude těžký zápas, je jasné, ale my musíme jet do Benátek jako sebevědomý favorit, a z Benátek nekompromisně chtít odvézt tři body."

Na marodku AZetu nově usedl obránce David Chroboček. Jeho předpokládaný návrat na led se plánuje za zhruba týden. V Benátkách se tedy Havířov v obraně bude muset obejít bez něj. Stejně tak jako bez Vikotora Postnikova, jehož angažmá v AZetu dnes skončilo.

"Viktor v létě uspěl na zkoušce a na začátku sezóny hrál dle našich představ. Postupně však šla jeho výkonnost dolů, a to i vinou častých zranění. Viktorovi děkujeme za odvedenou práci a přejeme mu hodně štěstí ve sportovním i osobním životě. Náhradu na tento post řešíme," hlásí manažer klubu Patrik Rimmel.

Zápas v Benátkách startuje v sobotu 2.12. od 17 hodin!

Sestavy z posledního zápasu:

AZ RESIDOMO Havířov:

Bláha – Krisl, Chroboček, Puzič, Drtil, Dudek, R. Havel – M. Kalus, Hudeček, Kanko – Matai, Rác, Sikora – Fronk, Pořízek, Maruna – Bednář, Illéš, Cihlář.

HC Benátky nad Jizerou:

Kořenář – Kunst, Husa, Bednář, Maier, Mirochnikov, Havlín – Král, Lakatoš, Chrtek – Psota, Bittner, Jeník – Kuťák, Veselý, Hrníčko – Bělohorský, Wiencek, Nezbeda.

INFOGRAFIKA

Sledovat můžete i klasický on-line přenos zde.