VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

AZ vyjíždí do Vrchlabí, porazí opět nováčka soutěže?

11.01.2021 | Vít Káňa

Ve středu 13. ledna vyjíždějí hráči z nejmladšího města na led týmu HC STADION Vrchlabí. Nováček soutěže sice naposledy doma těsně podlehl Vsetínu 2:3, ale patří mu v CHANCE lize pátá příčka. To AZ prohrál ve vyrovnaném utkání doma s Třebíčí 1:2 a je třináctý. Zápas začíná v DD Elektromont Aréně v 16:30.

HC STADION Vrchlabí - 5. místo, 18z. (11 – 0 – 1 – 6), 34 bodů, skóre 66:42

Tým před sezónou navázal spolupráci s extraligovými Pardubicemi, které je zásobují mladými hráči. Páté místo a tři body ztráty na první Jihlavu po osmnácti odehraných zápasech. Překvapení soutěže, takto se hovoří o nováčkovi CHANCE ligy. Trenérské duo Václav Baďouček a Jiří Malinský má jen příjemné starosti.

V pěti posledních zápasech nasbíral tým dvanáct bodů. Litoměřice porazil 5:2, Třebíč 4:2, se Zubry si poradil v poměru 5:2. Ve „dvojzápase se Vsetínem“ na Lapači zvítězil 2:4. Naposledy se s Valachy střetl doma a na venkovní výhru se jim nepodařilo navázat, v první dvacetiminutovce totiž inkasovali vrchlabští třígólovou nadílku. Na branky Vítka, Pechance a Půčka našlo Vrchlabí opověď na konci třetího dějství. V 55. minutě se v oslabení prosadil Patrik Urban, o minutu později byl v brankovišti Málka nejdůraznější Tomáš Jirků. Aktivní domácí přestříleli Vsetín 31:26, ale ani s podporou šestého hráče v poli už neskórovali, prohráli 2:3.

Václav Baďouček (HC Stadion Vrchlabí): Tak dnes to byl jeden z těch horších dnů, které v hokeji také přichází.
První třetinu jsme prohráli 3:0, ale kdybychom v úvodu proměnili trestné střílení nebo využili šancí, které jsme tam měli na skórování, troufnu si říct, že to mohlo být klidně i obráceně. Bohužel, šance jsme nevyužili, spadli nám tam dva nešťastné góly a soupeř odskočil do tříbrankového vedení, které, proti takhle kvalitnímu soupeři, už bylo dost fatální. Nám úplně nevyšla druhá třetina, začali jsme tam sólovat, což byla z naší strany taková křeč, ale oceňuji, že se kluci o ten, alespoň, 1 bod prali do poslední minuty. Nescházelo moc a mohli jsme ho získat.

Sestava Vrchlabí z posledního zápasu: Soukup (21. Štěpánek) – Linhart (A), Oliva, Kajínek, Niko, Jirků (C), Bučko, J. Moník – Heřman, Matýs, Nouza (A) – Machač, Zeman, Machala – Hozák, Urban, Mrňa – Formánek, Chrtek, Chalup.

Trocha statistiky

Tým s Krakonošem ve znaku čelil 101 oslabením s úspěšností 88.12 % (3. nejlepší úspěšnost). Vrchlabí, stejně jako AZ, dalo pět branek v oslabení, což je nejlepší číslo v lize. Vstřelilo i nejvíce branek v soutěži a sice 66. I když vsítilo nejvíce gólů, tak jich v průměru inkasovalo pouze 2,33 (Za Porubou a Přerovem 3. nejnižší číslo v soutěži). Vstup do zápasu má obdivuhodný, ve dvanácti zápasech vstřelilo Vrchlabí první gól.

Devět hráčů v týmu dokázalo vstřelit čtyři a více branek. Sedm hráčů, už má na svém kontě přes deset kanadských bodů. Ondřej Chrtek má z 26 střel úspěšnost 26.92 %, rovných dvacet má i Matouš Kratochvíl, ten vyslal na gólmany soupeřů 35 střeleckých pokusů. Za ním jsou Patrik Urban (36s. 19.44) a Martin Heřman (44s. 18.8). Všichni tři gólmani, kteří nastoupili, mají úspěšnost přes 92 procent. Nejvíce času mezi třemi tyčemi pobyl Jakub Soukup (92.08 % a 2,59), nastoupil do dvanácti zápasů. Nadmíru úspěšní byli i gólmani z Pardubic Milan Klouček (94,08 % a 1,97) a Oliver Štěpánek (94,25 % a 2,00).

AZ HEIMSTADEN Havířov - 12. místo, 8z. (6 – 1 – 2 – 8), 22 bodů, skóre 49:46.

Nedaří se, takto by se jednoduše dala shrnout situace, ve které se AZ nalézá. V tabulce mu aktuálně náleží 13. pozice. Do posledního zápasu tým postrádal šest hráčů. Stejný počet juniorů nastoupil do utkání s Třebíčí. Tým trápí střelecká neproduktivita, na jeden gól spotřeboval Havířov v posledních třech zápasech 18,6 střely. Ze 112 střel si jich cestu za soupeřova záda našlo šest. Po zranění Romana Szturcze převzal zpět kapitánské céčko Jan Maruna, který vstřelil dva ze sedmi gólů Havířova v poslední třech zápasech.

Kalendářní rok 2021 nezačal pro AZ dobře, ze třech zápasů bral pouze jeden bod za prohru 2:3p se Šumperkem. V posledním zápase se na ledě GASCONTROL Arény představila SK Horácká Slavia Třebíč. Ve vyrovnaném utkání byl poměr střel 30:31, se z vítězství radovala Třebíč, za kterou se dvakrát prosadil aktuálně nejlepší extraligový střelec Ladislav Bittner. AZ skóroval až při hře bez brankáře, Alex Rašner od modré propálil všechno, co mu stálo v cestě. Ve zbývajícím čase už nikdo hostujícího gólmana Jekla nepřekonal. Havířov s Třebíčí prohrál 1:2.

Trenér Jiří Režnar se po zápase vyjádřil takto: „Na jeden gól se nedá vyhrát. My jsme chtěli hrát ze zajištěné obrany a vyvarovat se ztrát kotoučů v obranném pásmu. Dneska jsme bohužel dostali dva góly po naivních chybách a ztrátách kotoučů ve středním pásmu ze strany mladých hráčů. Bohužel oni se teprve mnohé učí. Nemůžeme však takhle ztrácet zápasy. Momentálně nedáváme góly a děláme zbytečné chyby, které soupeř trestá, a to se musí změnit. Musíme to protrhnout.“

Sestava AZetu v posledním zápase: Groh – Bořuta (A), Mrowiec, Rašner, Kočí, Chroboček, Ševěček – Adamský, F. Seman (A), Becher – Horváth, J. Kloz, Rudovský – Doktor, Maruna (C), O. Procházka – Petriska, Mastič, Mrva.

Marodka

Zranění jsou Tomáš Dajčar, Dominik Cihlář, Aleš Stezka a Roman Szturc. Nově na listinu zraněných přibyl útočník Martin Adamský a obránce Ludvík Rutar. S otazníkem je nasazení Jana Rudovského.

Zprávy z kabiny

Manažer a asistent trenéra Pavel Zdráhal před zápasem hlásí: „Z důvodu velkého počtu zraněných hráčů jedeme do Vrchlabí ve značně improvizované sestavě. Nastoupíme sice v improvizované sestavě, ale s cílem poprat se o co nejlepší výsledek.“

Zápas můžete sledovat prostřednictvím HOKEJKA TV.

Statistické srovnání týmů:

Vrchlabí- Havířov
13. 1. 2021, 16:30

13. místo, 22 bodů, 49:47
UMÍSTĚNÍ V TABULCE
5. místo, 34 bodů, 66:42
P, Pp, P, V, P,
FORMA
P, V, V, V, V
Havířov - Třebíč 1:2
POSLEDNÍ ZÁPAS
Vrchlabí - Vsetín 2:3