Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

AZet posílí zkušený útočník Jan Rudovský

19.11.2020 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Do Havířova přichází ostřílený centr, který umí rozhodovat zápasy. V CHANCE lize nastupoval mimo jiné za Kladno, Prostějov, Frýdek – Místek a Chomutov. V Extralize pak hrál za Kladno a Třinec, kde si zahrál i Ligu mistrů.

Rodák z Kladna přichází do nejmladšího města v kristových letech. V minulé sezoně působil v Chomutově. Za Piráty nastoupil k 33 zápasům. Zaznamenal 9 gólů a k tomu přidal 8 nahrávek. Z Chomutova se letos stěhoval do Znojma. V druhé lize nastoupil k pěti zápasům a připsal si sedm bodů (1+6).

Resumé

V první lize nastoupil do 475 utkání, ve kterých si připsal 300 bodů. Dal 132 gólů a na 168 jich přihrál. V sezóně 2015/16 byl navíc vyhlášen hráčem, který dal nejvíce rozhodujících gólů. V Extralize nastoupil za mateřské Kladno a slezský Třinec ke 148 utkáním. S Oceláři navíc v sezóně 2018/19 zažil i Hokejovou ligu mistrů.

Jednatel Aleš Bambula řekl o angažování Jana Rudovského: „Chybí nám kvalitní centr, tak jsme se rozhodli využít nabídky Znojma na zapůjčení Honzy. Prozatím na měsíc a dále uvidíme.“

No a co říká po podpisu smlouvy zkušený centr: „Pro mě je to tady velká šance zase hrát hokej, protože ve Znojmě, které hraje druhou ligu, se nehraje. Jsem rád, že mě Havířov oslovil a já tady budu moci hrát.“

Smlouvu podepsal s klubem na jeden měsíc. „Smlouva je na měsíc a pak se uvidí, co bude dále. Jestli se rozjede druhá liga, jestli se mi bude dařit a budou tady se mnou spokojeni.“ dodává.

Jan Rudovský nastoupí už do sobotního zápasu v Jihlavě.

Autorem fotografie je HC Orli Znojmo - Kamila Chmel.