VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

AZet v odvetě vyzve Sosnowiec, naváže na výhru z Polska?

05.09.2022 | Jiří Pudich

Série přípravných utkání pokračuje, AZet se opět střetne s polským Sosnowcem. Soupeře z jihu Polska už havířovští hokejisté jednou zvládli, na jeho ledě uspěli 4:3 po samostatných nájezdech. Nyní navíc budou mít výhodu domácího prostředí. Duel je na programu v úterý 6. září od 18 hodin.

Pojďme si nejdříve připomenout nedávný vzájemný zápas. V srpnu se jednalo o dramatický duel. Havířov nasbíral tříbrankové vedení díky trefě Matouše Čmiela a dvěma zářezům Jakuba Apolenáře. Pak ale přišla studená sprcha. Vinou nedisciplinovanosti dostal AZet jeden gól před koncem druhé části, další dva skončily za Štipčákem v posledním dějství. Mohlo se prodlužovat. Hrdinou utkání byl nakonec navrátilec Spratek, jenž v nájezdech rozhodl o vítězství Havířova.

AZet tak mohl naskočit na vítěznou vlnu, se staronovým slezským sokem – Opavou – si poradil v poměru 3:1. A byť AZet odjížděl poražený ze Slovenska po střetnutí s Žilinou (3:6), na Ďáblech z Nového Jičína si chuť spravil a vyhrál opět v poměru 4:3 po nájezdech.

Polskému Sosnowci zatím příprava nevychází, celek z nejvyšší polské soutěže zatím vyhrál jen jedinkrát. Do Havířova Zaglebie přijíždí po šestibrankovém debaklu na ledě Toruně.

Na zápas, který startuje v úterý 6. září od 18 hodin, se můžete přijít podívat už za 50 Kč, děti do 16 let včetně a držitelé průkazu ZTP (a jejich doprovod) za 40 Kč. Ti nejmenší fanoušci AZetu – děti do 140 cm – zaplatí dvacetikorunu.

Sestava AZ Havířov v posledním utkání na ledě Nového Jičína:

Šindelka (Švančara) – Homola, Kunc, Dudáš, Havlík, Scurek, Mrowiec – Mrva, Spratek, Apolenář – Kofroň, Čmiel, Tvrdy – Pawliczek, Stuchlík, Krupa.

Sestava Zaglebie Sosnowiec v posledním utkání na ledě Toruně:

Spěšný (Studzinski) – Michalowski, Andrejkiv, Narog, Kotlorz, Krawczyk, Khoperia, Gniewek, Gosztyla – Nahunko, Butsenko, Danylenko – Kogut, Rzeszutko, Witecki – Piotrowicz, Kozlowski, Sikora – Rzekanowski, Dubinin, Bernacki.