AZeťáci součástí letošní Residomo Havířovské desítky

16.10.2018 | Sarah Ráblová

Více než tisícovka běžců rozpohybovala celý Havířov v rámci Residomo Havířovské desítky 2018 a opět se mezi těmito běžci našli i AZeťáci.

Velké zastoupení měl klub především v dětském běhu, ať už těmi nejmenšími nebo staršími kategoriemi. Naši malí hráči si závod zaběhli s velkým nadšením. I přes teplejší počasí jsme měli možnost na ně narazit přímo v dresech nebo teplákových soupravách, na kterých hrdě nesli znak AZ.

Za přípravku se nás zúčastnilo 30 dětí. Všichni kluci si závod moc užili a čeho si šlo všimnout na první pohled, byla jejich velká bojovnost a radost z toho, že se mohli zúčastnit,“ hlásí trenér těch nejmenších Petr Jemelík.

Štafetu společně jako tým zdolali i hráči A týmu Jakub Dudek, Vojtěch Ševěček, Rok Macuh a Dominik Cihlář (na snímku na začátku článku), kteří skončili na krásném čtvrtém místě.

Závod byl moc pěkný a oceňuji především, že jako každý rok se i letos sešlo hodně lidí. Ze začátku se mi neběželo moc dobře, protože jsme měli před závodem trénink, ale když jsem se trochu rozběhl, začalo se mi běžet o dost lépe. Jsme rádi, že jsme skončili na 4. místě a rád bych podtrhl i to, že o nás bylo dobře postaráno, v podobě občerstvení a chutného guláše,“ pochvaluje si Dominik Cihlář.

Finišmenem azeťácké štafety byl Vojta Ševěček

Ovšem kromě hráčů jste měli možnost zahlédnout ve startovním poli, jako každý rok, šéfredaktora webu Tomáše Vlčka.

Já jsem rád, že jsem se i letos mohl, jako pravidelný běžec, zúčastnit. Bohužel s letošním výkonem spokojený být nemůžu, protože mě trápilo zranění, takže jsem rád, že jsem závod dokončil. Rád bych pochválil parádní atmosféru i organizaci celé akce. Díky krásnému počasí bylo kolem trati hodně lidí, kteří nám běžcům, povzbuzováním pomohli závod zvládnout."

My jsme potěšeni, že jsme byli součástí letošní Residomo Havířovské desítky, jež, jako charitattivní běh, přinesla 67 300 korun pro havířovské boccisty. Už teď se tešíme na další ročník, na němž určitě opět nebudeme chybět.