Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

AZetu začíná suchá příprava, klub oznámil první posily

02.05.2019 | Petr Miklas

Dnes se poprvé sešli hráči A-týmu AZ Residomo Havířov na tréninku letní přípravy na novou sezónu. V následujícím článku se dozvíte, kteří hráči v současném kádru pro sezónu 2019/20 jsou, kdo nahradí Ondřeje Bláhu v brance a jak vidí následující dny a týdny trenér Jiří Režnar.

Už na konci sezóny bylo jasné, že brankář Ondřej Bláha, který v loňské sezóně předváděl výborné výkony, půjde takzvaně za lepším. Klub musel hledat adekvátní náhradu, tu se podařilo najít v podobě 22 letého Aleše Stezky. Aleš v minulosti působil v Liberci, ale většinou chytal za Benátky. V minulé sezóně byl v Chomutově, přičemž hostoval v Ústí nad Labem. Zkušenosti má i z mládežnických reprezentací a juniorských soutěží za oceánem. Kompletní profil Aleše Stezky najdete ZDE.

Nové smlouvy podepsali Jan Maruna, David Chroboček, Jakub Dudek, Filip Seman a Radek Veselý. Klub uplatnil opci na Radka Prořízka, Davida Zdeňka, Dominika Pawliczka, Dominika Cihláře, Vojtěcha Ševěčka, Lukáše Bednáře a Jakuba Kotalu. Už v průběhu sezóny prodloužil smlouvu Jakub Matai.

V AZetu neuvidíme už zmíněného Ondřeje Bláhu, jenž bude působit ve Vsetíně, stejně jako Branislav Rehuš. Do Znojma odešel Antonín Bořuta.

Zde můžete pohromadě vidět jména hráčů, kteří jsou v kádru na příští sezónu a zapojí se do tréninku. Jsou jimi:

Brankáři – Aleš Stezka, Jiří Matoušek, Marek Štipčák

Obránci – Jakub Matai, David Chroboček, Jakub Dudek, Jaroslav Mrowiec, Vojtěch Ševěček, David Zdeněk

Útočníci – Jan Maruna, Filip Seman, Radek Veselý, Radek Pořízek, Lukáš Bednář, Jakub Kotala, Dominik Pawliczek, Dominik Cihlář, Lukáš Juhász, Jan Bambula

Na zkoušku je v Havířově Jan Dvořák z Mladé Boleslavi.

Trenér Jiří Režnar nám poodhalil plány AZetu na příští dny a týdny

Pane trenére, jak vypadá začátek letní přípravy? Kolik máte k dispozici hráčů?

Dneska nás bylo na tréninku šestnáct, protože někteří kluci ještě dělají maturity, ale v pondělí už bychom měli být všichni. Kluci už za sebou mají tři týdny individuální přípravy, dostali od nás tréninkové plány. Dnes jsme dělali testy a budeme v nich pokračovat i zítra. Od pondělka už začneme s přípravou.

Jak budou tréninky vypadat? Budete trénovat dvoufázově?

Ne, budou jen dopolední tréninky, tak se dneska letní příprava dělá. Budeme trénovat až do 8. července, pak dostanou kluci dvoutýdenní dovolenou. Potom budeme ještě týden trénovat na suchu a 27. července poprvé vyjedeme na led.

Proběhly nějaké změny v kádru, někteří hráči se rozhodli nepokračovat v AZetu. Jak to vypadá podle Vás?

Tak ono je to pořád stejné. Loňská sezóna byla pro některé hráče úspěšná a šli za lepším. My těžko můžeme konkurovat klubům, které jim ty nabídky daly. Tak to v hokejovém životě je. Hráči, kteří tady měli smlouvy, zůstali, na některé jsme uplatnili opce a budeme pokračovat dál. Doplní se to klukama, kteří jsou mladí a šikovní. Uvidíme, co ukáže sezóna.

Co bude náplní prvních týdnů přípravy?

Bude to klasicky začínat objemem, což je dneska všude, a potom postupně to přejde do výbušnosti a rychlosti.

Děkuji za rozhovor a ať se daří.