VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Aukce výročních dresů vynesla mládeži AZetu téměř 30 tisíc

24.01.2019 | Martina Kotulová

Klub díky oslavám 90. výročí klubu a štědrosti fanoušků obdaroval mládežnické kategorie AZetu částkou 28 749 korun.

Retro dresy, ve kterých hráči A týmu odehráli 27. října výroční utkání 19. kola Chance ligy proti Vsetínu, byly formou aukce po více než měsíc k zakoupení. Vyvolávací cena všech dresů byla 990,- a téměř všechny v dražbě našly své majitele.

Ti, kteří měli zájem a možnost dorazit v den předávání na stadion si převzali podepsané dresy přímo z rukou hráčů. Některé však putovaly i mnohem dále. Jeden z dresů se prodal dokonce až do Itálie.

Celková částka, která se vybrala díky aukčnímu portálu byla 29 560 korun. Jeden z kupujících si svůj zájem nakonec rozmyslel a částka se snížila na 28 310 korun. Deset procent si za zprostředkování aukce odečetl aukční portál.

Ve finále tedy zůstaly 3 dresy, o které se ale nakonec přihlásili fanoušci, kteří byli před ukončení aukce přehození a i oni tak nakonec přispěli k finální částce 28 749 korun, za kterou klub pořídí vybavení pro mládežnické kategorie.

Výtěžek aukce předal prezident klubu Jaroslav Mrowiec šéftrenérovi mládeže Tomáši Potěšilovi a kapitánovi dorostu Gabrieli Szturcovi.

Pro výběr výbavy byli oslovení zástupci trenérů mládeže - pan Tomáš Potěšil (manažer mládeže), Dušan Šafránek (trenér brankářů) a Pavel Horyl (kondiční trenér). Ti se shodli, že vybrané peníze se v 1. fázi použijí na: masku pro brankáře (3200,-Kč) , 4 trojnožky na led (7960,-Kč), 2 balanční desky (3380,-Kč) a 400ks puků, které si rozdělí všechny kategorie od 3. třídy po juniorku po 50 kusech (4612,-Kč).

„Děkujeme všem, kteří se do aukce zapojili. Máme velkou radost, že byl o dresy zájem, že se všechny prodaly a můžou se z nich těšit jejich noví majitelé, kteří tak navíc přispěli na chod našich mládežnických kategorií. V první fázi jsme nakoupili za 19 152,-Kč. Zbývající částku a to 9 597,-Kč použijeme v 2. fázi, o tom budeme také přesně informovat,” děkuje všem zúčastněným Jaroslav Mrowiec.