Čeká nás hokejem nabitý víkend, v sobotu přijede rozjeté Kladno

05.01.2018 | Petr Miklas

WSM liga pokračuje v sobotu od 17:30 už 37. kolem, v jehož rámci do Havířova přijedou Rytíři z Kladna. Ti jedou na vítězné vlně, vyhráli posledních pět utkání a ve třech utkáních za sebou své soupeře deklasovali. Naopak domácí AZ musí zabrat, protože jeho bilance z posledních pěti zápasů je dvě výhry a tři prohry. Dvakrát za sebou hokejisté Havířova nebodovali. Mají šanci to napravit v domácích utkáních v sobotu s Kladnem a v neděli s Ústím nad Labem.

Kladno se rozstřílelo, naposledy to odnesla Slavia

Rytíři své poslední tři soupeře přehráli drtivým způsobem. Před Vánoci nadělili devět branek Benátkám nad Jizerou a vyhráli 9:3, před Silvestrem v Litoměřicích vstřelili o gól méně a odvezli si tři body za výhru 1:8. No a včera nasázeli před domácím publikem sedm branek Slavii, když vyhráli 7:2.

Útok Rytířů táhne trojice Patrik Machač, Jan Kloz a David Tůma. Kladno přivedlo posilu z KHL, kterou je Anton Kurjanov, jenž si v šesti utkáních připsal 11 bodů. Kurjanov je také prvním hráčem Rytířů, který dokázal nastřílet hattrick. Povedlo se mu to v Litoměřicích.

Rytířům proti Slavii pomohly přesilovky

Slavia nezačala vůbec špatně, na Kladenském stadionu se dostala do vedení, ale ještě v první třetině domácí hráči, i díky využité přesilovce, skóre otočili. Slavia sice dokázala vyrovnat, ale pak už dávali góly jen domácí hráči. Za sedmi branek dali tři v přesilovce a celkem v pohodě dokráčeli k vítězství.

Dva góly vstřelila hned trojice hráčů Kladna – Tomáš Redlich, Patrik Machač a Miloslav Hořava.

Takto utkání hodnotil asistent trenéra Pavel Patera: Už do třetího nebo čtvrtého zápasu po sobě jsme vstoupili špatně. Byli jsme u všeho později a měli jsme kliku, že jsme prohrávali jen 0:1, protože Slavia byla ve všem lepší a vyhrála každý osobní souboj. Ani nevím, jestli jsme v prvních deseti minutách vystřelili na bránu. Můžeme děkovat gólmanovi jako už poněkolikáté. Na konci třetiny jsme šťastně otočili, myslím si, že ten výsledek byl ale nespravedlivý. Od stavu 2:2 jsme ale začali hrát dobře a potom už jsme si vítězství zasloužili.“

AZet na Karlovy Vary nevyzrál ani na třetí pokus

Už potřetí se v této sezóně hokejisté AZetu střetli s Karlovým Vary, ani tentokrát je nedokazili porazit a z lázeňského města odjeli bez bodu po porážce 3:1.

Utkání bylo dlouho vyrovnané, Energie šla do vedení až ve 37. minutě, když Balán využil přesilovku 5 na 3. Vedení domácím, ale nevydrželo dlouho, ve 39. minutě pláchl Jan Maruna a přesnou střelou k tyči vyrovnal.

Rozuzlení přišlo hned na začátku třetí třetiny, když si Karlovarští vytvořili tlak a Tomáš Rachůnek poslal odražený puk do sítě Bláhovy branky. Hráči AZetu pak se snažili o vyrovnání, jenže obrana domácích byla pevná a když v 57. minutě ujel Jakub Flek, který přidal třetí gól Energie, bylo hotovo.

Trenér Jiří Režnar po utkání přišel s tímto hodnocením: „Dvě třetiny jsme byli schopni konkurovat Varům, ale samozřejmě jsme tam měli okénka. Do třetí třetiny jsme naskočili trošku laxně, nahozený kotouč na zadní mantinel a dostali jsme gól hned ze začátku. Jak se třetina otevře, tak se pak alespoň deset minut hraje, Vary se dostaly do tempa a my jsme se pak horko těžko dostávali zpátky do hry.“

Krátký vzkaz pro fanoušky má i asistent trenéra a manžer klubu v jedné osobě Patrik Rimmel: „Při pohledu na tabulku je zřejmé, že je potřeba vyhrát, přiblížit se týmům nad námi a pozvat fanoušky na nedělní utkání. S Kladnem bude určitě výborný zápas, na který hráči zvou co nejvíce fanoušků.