VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Chance liga je zpět. AZ se v sobotu představí v Jihlavě, doma týden na to proti Kališníkům

16.11.2020 | Tomáš Vlček

Více než měsíc, a v případě AZetu ještě o dva týdny déle, trvá zápasová pauza ve druhé nejvyšší české hokejové soutěži. Od tohoto víkendu se ale liga znovu rozběhne.

Opatření proti šíření nemoci Covid-19 dopadla citelně na celou společnost, ale na sportovní prostředí obzvlášť tvrdě. Kromě zastavení soutěží, přišel na řadu i zákaz společných tréninků. Ty byly sice před časem opět povoleny, ale zatímco extraliga se už několik dní hraje, 1. liga si na svůj restart musela počkat.

Nyní už je to ale tady! V sobotu 21. listopadu se odehraje první várka zápasů, další kolo pak ve středu 25. 11. Chance liga se, na základě objektivních okolností a po rozhodnutí svazu, odehraje ve zkráceném provedení. Základní část přinese ve dvoukolovém formátu 34 zápasů, na to naváže v březnu play-off.

Důležitou podmínkou pro obnovení soutěže je splnění podmínek výjimky z epidemiologických opatření ministerstva zdravotnictví. Žádost o výjimku poslal dnes hokejový svaz na ministerstvo zdravotnictví.

Povinností klubů je zajistit k 21. listopadu testování hráčů a členů realizačního týmu metodou RT-PCR tak, aby test nebyl proveden dříve než 48 hodin před začátkem utkání a současně tak, aby byly známy jeho výsledky před konáním utkání. V jednání je využití tzv. antigenních testů pro příští kola. Kluby v současné chvíli ještě čekají na oficiální souhlas ministerstva zdravotnictví. Zápasy se budou až do odvolání hrát bez diváků.

Rozpis nebližších utkání AZ HEIMSTADEN Havířov

Sobota 21. 11. Jihlava - Havířov

Středa 25. 11. Frýdek-Místek – Havířov

Sobota 28. 11. Havířov – Litoměřice

Úterý 1. 12. Havířov - Kolín

Čtvrtek 3. 12. Havířov - Vrchlabí

Sobota 5. 12. Benátky n. J. - Havířov

Středa 9. 12. Havířov - Ústí nad Labem

Sobota 12. 12. Kadaň - Havířov

Pondělí 14. 12. Třebíč - Havířov

Středa 16. 12. Havířov - Přerov

Některé termíny zápasů se mohou ještě po domluvě mezi kluby změnit.