Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Chtěl jsem si to, co nejvíce užít, říká o svém premiérovém startu mezi muži Daniel Kurovský

21.11.2014 | Josef Nudera

Středeční utkání se havířovskému AZetu nevydařilo, ale pro jednoho hráče bylo toto utkání speciálním. Do svého prvního mužského a zároveň prvoligového zápasu nastoupil teprve šestnáctiletý talentovaný Daniel Kurovský, který hraje za starší dorost. Jaké má dojmy z tohoto utkání a jak se k hokeji vůbec dostal? Dnes jsme si tohoto hráče vyzpovídali a vše si můžete přečíst v tomto zajímavém článku.

Do svého prvního utkání za mužský tým nastoupil Daniel Kurovský ve středu, kdy AZ Havířov hostil historicky veleúspěšný tým Duklu Jihlava. „O tom, že nastoupím, jsem se dozvěděl v pátek, když jsem měl trénink se starším dorostem. Trenér mi řekl, že ve středu budu hrát za Áčko,“ popisuje Daniel Kurovský to, jak se dozvěděl tuto skvělou zprávu.

Sám tento hráč si užíval působení mezi muži už mnohem dříve než v samotném utkání. „Velkým zážitkem už bylo to, že jsem šel s „A“ týmem na první trénink. Trénoval jsem s nimi v úterý a ve středu před zápasem dopoledne.“

Této příležitosti si obrovsky váží, což potvrzují i jeho slova. „Byl jsem nesmírně šťastný, že si můžu zahrát za „A“ tým. Je to pro mě obrovská zkušenost a jsem moc rád, že jsem dostal šanci.“

Jaké to ale je, když se teprve šestnáctiletý hráč pustí do takto kvalitního soupeře, a to ještě v 1. lize? „Na začátku utkání jsem byl hodně nervózní, ale to se postupem času poddalo. Když už jste na ledě, nevnímáte to, že se na vás dívá tolik lidí. Chtěl jsem si to, co nejvíce užít.“

Daniel si také zpětně vybavuje, jaké bylo jeho úplně první střídání během středečního duelu. „První střídání bylo nesmírně těžké. Měl jsem velký strach, že se mi to nepodaří a třeba nahraji někomu na gól,“ sdělil své první pocity z ledu.

Autor: Karel Vaculík

Daniel Kurovský nastoupil ve druhé lajně s Michalem Hlinkou a Ondrejem Šedivým. „Povzbuzovali mě hodně mí spoluhráči z lajny, ale i celý tým mě hodně podporoval,“ říká hráč, který odehrál v zápase třetinu a půl.

Mladý talent také uvádí to, že se pro něj jedná o novou a další motivaci. „Je to pro mě velká motivace. Vím, že musím na sobě dále hodně pracovat.“ Věří také v to, že si za mužský tým ještě někdy zahraje. „Doufám, že si zahraji více zápasů, budu na sobě makat tak, abych tu šanci ještě dostal.“

Tento havířovský mladík se už ve čtyřech případech dostal na reprezentační kemp. Má tedy možnost srovnávat mládežnickou reprezentaci a mužskou 1. ligu. „První liga je o hodně rychlejší a hráči jsou v ní kvalitnější.“

Nesmíme ale zapomínat, jak důležitou úlohu hraje tento mladík ve starším dorostu. V něm je na čele kanadského bodování celého týmu, do této chvíle nasbíral za dorost ve 21 zápasech už 16 branek a 7 asistencí. „Na začátku se nám dařilo, nasbírali jsme hodně bodů, ale teď jsme polevili a moc se nám nedaří. Budeme se snažit, abychom jsme se dostali do první čtyřky a do play-off. Musíme makat každý zápas naplno a posbírat, co nejvíce bodů. Potom vidím postup mezi čtyři nejlepší reálně,“ popisuje, jak se vyvíjí sezona z jeho pohledu.

Autor: Karel Vaculík

Daniel se nám také svěřil se svým snem, kterého by chtěl v kariéře dosáhnout. „Sen každého hokejisty je hrát v NHL, to je i můj případ.“ K tomu navíc přidává i svého oblíbence a oblíbený tým. „Můj nejoblíbenější hráč je Sydney Crosby, tým Pittsburgh Penguins.“

Jak se dostal Daniel Kurovský k hokeji? „K hokeji mě přivedl můj bratr, který je o pět let starší. Já jsem se mu chtěl vždy vyrovnat a právě kvůli tomu jsem začal hrát hokej.“

Jak uvádí, tak svoje první hokejové krůčky udělal na jiném stadionu než v Havířově, kam později přešel. „Hokej jsem začal hrát ve čtyřech letech v Karviné a do Havířova jsem přišel v 5. třídě.“

Na závěr ještě Daniel poděkoval několika lidem, bez kterých by se takto daleko nikdy nedostal. „Chtěl bych poděkovat rodičům, díky kterým můžu hrát hokej. Pak také trenérovi Martinu Janečkovi, který nás v ničem nešetří a je na nás tvrdý,“ dokončil povídání Daniel Kurovský.