VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Čtvrťáci vezou vítězství z turnaje v Bánské Bystrici

01.04.2019 | Tomáš Vlček

O víkendu 30. - 31. 3. se tým AZeťácké čtvrté třídy zúčastnil mezinárodního turnaje ve středoslovenské Bánské Bystrici. Na turnaji se prezentoval výbornými výkony, ani jednou nepoznal hořkost porážky a po zásluze vybojoval vítězství.

Turnaje se kromě AZetu zúčastnily také týmy Vsetína, Púchova, Popradu, Hoby Bratislava a domácí Bánské Bystrice. Šest zúčastněných týmů hrálo každý s každým. Vítězství bylo do tabulky oceněno za 3 body, výhra na nájezdy za 2 body, prohra na nájezdy za 1bod.

„To se pro nás ukázalo jako rozhodující v konečném součtu, podařilo se nám totiž 2x vyhrát na nájezdy,“ hlásí trenér vítězného týmu Luděk Jarolím.

Základem vítězství se stal už první zápas proti Vsetínu. „Po nepovedeném začátku, kdy jsme brzy prohrávali 0:2, se kluci zvedli. Měli jsme převahu, ale naráželi jsme na výborně chytajícího brankáře Vsetína. Po dvou třetinách jsme prohrávali už 1:4. Řekli jsme si, že jsme lepším týmem, musíme jít tomu naproti a určitě nám tam něco spadne. Třetí třetinu jsme ovládli 5:0, a tedy v zápase po senzační obratu zvítězili 6:4,“ popisuje parádní otočku zápasu Luděk Jarolím.

Druhý zápas sehráli AZeťáci s favoritem turnaje Popradem. „Poprad je na Slovensku mládežnickou špičkou, ale nám se podařilo ho porazit. Po ustrašeném začátku, kdy nás soupeř přehrával a opět jsme prohrávali 0:2, kluci dali do hry srdíčko a podařilo se nám snížit na 1:2. V poslední minutě jsme odvolali brankáře a 20 sekund před koncem se nám podařilo vyrovnat. Podle regulí turnaje se šlo na nájezdy. V bráně se na nájezdy vystřídali oba naši gólmani a proměněnými nájezdy Adámka a Giecka jsme vyhráli nájezdy 2:1 a tím celý zápas 3:2sn, což se později ukázalo jako rozhodující.“

Třetím soupeřem prvního dne turnaje byl tým z Bratislavy. V tomto utkání se havířovským konečně podařilo vést v utkání od začátku a nakonec vyhráli vysoko 6:0.

V neděli se AZ nejprve střetl s Púchovem. „Opět jsme nechytili začátek a museli jsme dotahovat. Nicméně jsme byli lepším týmem a zápas se nám podařilo otočit. Zvítězili jsme v základní hrací době 3:2 a odpoledne jsme šli na domácí Bánskou Bystricu. Ta měla prohru jen s Popradem a tak bylo jasné, že když vyhrajeme, zvítězíme i v celém turnaji, naopak, v případě prohry bychom byli až třetí. Zápas se vyvíjel pro nás dobře, ale po našem vstřeleném gólu se domácím vždy podařilo rychle vyrovnat. Kluci bojovali, dali do toho srdíčko a nakonec jsme po nájezdech opět zvítězili. Vítězný nájezd proměnil Štěpán Giecek.“

„Euforie byla veliká jak na ledě, tak na tribuně. Velké poděkování a obdiv patří klukům, za bojovnost, srdce, touhu zvítězit a perfektní výkon. Turnaj zaslouženě vyhráli. Poděkovat bych chtěl také rodičům a doprovodu za skvělou atmosféru "AZET FANS 09". Jeli jsme vlastními auty, ale společně, a všichni vybaveni AZ symboly,“ uzavírá své ohlédnutí za turnajem trenér Luděk Jarolím.

Výsledky AZetu:

AZ – Vsetín6:4
AZ – Poprad 3:2sn
AZ – Hoba Bratislava 6:0
AZ – Púchov 3:2
AZ – B. Bystrica 3:2sn

Konečné pořadí turnaje:

1. Havířov
2. Poprad
3. B. Bystrica
4. Vsetín
5. Púchov
6. Hoba Bratislava

Tým AZetu tvořili:

Brankáři: Jan Ftáček, Filip Havel

Hráči: Artur Adámek, Matouš Kaleta, Pavel Zielinski, Štěpán Giecek, Radek Porubčan, Denis Seman, David Gebauer, Matyáš Dudek, Šimon Kaleta, Vojtěch Jarolím, Adam Potěšil, Adam Bjaček, Adam Bystroň, Cayden Shepperson, Jan Černák

Trenér: Luděk Jarolím

Kromě celkového vítězství putuje do Havířova ještě jedno individuální ocenění. Nejlepším obráncem celého turnaje byl vyhlášen Štěpán Giecek.

Nejlepším hráčem týmu byl vybrán Adam Potěšil.

Gratulujeme týmu k vítězství!