Další derby je tu, AZ vyzve v Polárce Rysy

25.11.2021 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - AZ vyzve v sobotu 27. listopadu, v rámci 24. kola CHANCE ligy, v Polárce tým HC Frýdek Místek. Havířov naposledy doma podlehl ústeckému Slovanu 2:3p a v tabulce je šestnáctý. To Rysi doma se stejným soupeřem padli o den později na samostatné nájezdy 3:4 a momentálně okupují desátou příčku. Úvodní buly bude vhozeno v 17:00. Oplatí AZ Frýdku prohru z posledního vzájemného zápasu?

HC Frýdek-Místek 25z. (10 - 0 - 6 - 9), skóre 79:80, 36 bodů.

Rysi po sezóně, ve které skončili na chvostu tabulky, hrají klidný střed. Na příčky, ohrožené sestupem, mají sedm bodů náskoku, osm je zase dělí od šestého Vsetína. Farmářský klub extraligového Třince, se pod vedením zkušeného Mojmíra Trličíka zvedl. Týmu se daří na přesilovce a v posledních sedmi zápach bral čtrnáct bodů.

Rysům velmi pomohly i posily z polské nejvyšší soutěže. Alan Lyszczarczyk je s 26 body druhý v celkovém bodování soutěže. Jeho parťák z reprezentace Filip Komorski je s 10 góly mezi nejlepšími snajpry CHANCE ligy.

Po domácí výhře se Stadionem (4:3), brali Rysi bod na Slavii (2:1sn), pak dokázali zvítězit na ledě Slovanu (5:4). S lídrem z Třebíče doma uhráli bod (2:3sn). Poté prohráli v Sokolově (0:3) a porazili doma, venku silný, Prostějov (5:2).

Naposledy se Rysi v Polárce postavili oslabenému Slovanu. Po dvou třetinách, podobně jako AZ, vedli po gólech Martynka a Matyáše 2:0. Slovan snížil Trávníčkem, Rysi si vzali zpět dvougólové vedení Christovem. No, ale pak už střelecky promlouvali jenom hráči hostí. Nejprve Brož, a v 60. minutě vyrovnal Havránek. O vítězství Slovanu 3:4sn, rozhodl rozhodujícím nájezdem Soukup. Na střely to bylo vyrovnané 32:32.

Sestava Rysů z posledního zápasu:

Baroš - Ciura, Teper, Zbořil, J. Michálek, Krenželok, Matyáš, Zahradníček - Kofroň, Peterek, Martynek - Łyszczarczyk, Komorski, Klimša - Christov, Bartoš, Král - Goiš, Matiaško, Blaško

AZ HEIMSTADEN Havířov 23z. (5 - 3 - 3 - 12), skóre 58:66, 24 bodů.

S AZetem to nevypadá dobře. Po odstoupení Kadaně je na posledním fleku a hra se, i po příchodu trenéra Aleše Flašara, příliš nezměnila. Havířovští hráči si jsou schopni vytvořit dobré šance, které však neproměňují a po individuálních hrubkách pak inkasují. V týmu rotují gólmani. Stálé duo Tomáš Fučík a Marek Štipčák naposledy doplnil gólman extraligových Vítkovic Daniel Dolejš.

Ze sedmi posledních zápasů AZ vytěžil tři body. Nestačil na Vrchlabí, Litoměřice, Slavii, Sokolov a Prostějov. Dva body bral po výhře na ledě lídra z Třebíče. Naposledy se svěřenci Aleše Flašara doma utkali se Slovanem, který do GASCONTROL Arény přijel v oslabené sestavě.

AZ zažil povedený vstup do zápasu, měl více ze hry a několikrát se za hráči Slovanu, kteří hrozili z brejků, rozezvučela tyčka. Ve 12. minutě vysunul Kadeřávek Jakuba Doktora a jeho nahození si srazil obránce do vlastní branky - 1:0. Pokusy hostů vychytal v první třetině výborný Dolejš. Vlastimil Dostálek navýšil skóre v přesilovce v polovině zápasu na 2:0, když uklidil puk do odkryté brány. Na obou stranách byly šance, ale gólmani čarovali. Ze třetí dvacetiminutovky uběhlo šest minut, když Slovan vyrovnal Bláhou a Marešem. AZ najednou působil jako raněný pták, postupem času se hra urovnala, ale o vítězi muselo rozhodnout prodloužení. V něm se více bruslilo, než střílelo, ale vteřinu před koncem skóroval z úniku, ale také z ofsajdové pozice, Vladimír Brož a rozhodl. Slovan bral dva body za výhru 2:3p.

Asistent trenéra Petr Sikora se po zápase vyjádřil takto: „Všichni viděli, jaký zápas jsme dneska hráli. Byl to opět a zase nešťastný zápas. Z naší strany jsme šli do relativně klidového vedení 2:0, v něm už musíme ten zápas zkušeně dohrát. My jsme se toho nějak polekali a začali jsme vymýšlet. Nevím, co si ti hráči mysleli, že jim dáme pět gólů, anebo je prostě smeteme. Místo abychom hráli ukázněně, takticky a pohlídali si to, tak jsme zase začali vymýšlet kraviny. No a to nás stálo ty dva body.“

AZ hrál proti Slovanu doma v této sestavě:

Dolejš – Chroboček, Kadeřávek, M. Hlaváč, T. Pastor, Lytvynov, Korím – Maruna (C), Pechanec, L. Bednář – Dostálek, Hudeček (A), J. Doktor – Paś, Handl, Š. Kratochvil – Severa, Mrva, M. Hrubec.

Marodka

V době uzávěrky tohoto článku nebyl žádný hráč AZetu hlášen jako zraněný.

Vzájemný zápas

AZ se s Frýdkem utkal v GASCONTROL Aréně 2. října. Havířov vedl zásluhou Jakuba Doktrora v úvodu zápasu, pak se ale parádně trefil Roman Szturc. Druhá perioda patřila frýdeckým, kteří zásluhou Lyszczarczyka a Krenželoka, vedli o dvě branky. AZ už jenom korigoval v závěru Lukášem Bednářem. Havířov doma Rysy výrazně přestřílel 44:18, ale na světelné tabuli svítilo, po 60 minutách, skóre 2:3.

Pokud nebudete přímo v hale Polárka, tak můžete zápas sledovat prostřednictvím HOKEJKA TV.