VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Další zápasový test je tady, AZet se ve čtvrtek ukáže na ledě Opavy

07.09.2022 | Jiří Pudich

Hokejová sezona je blíže a blíže. Havířov otevře ve čtvrtek 8. září od 18 hodin s Opavou poslední trojici přípravných zápasů. Po úspěšné prověrce na domácím ledě se AZ pokusí vyzrát na slezského rivala i podruhé, tentokrát v roli hostí.

Přípravná část ročníku je pro havířovské hokejisty zatím jako horská dráha. Ztrátu třígólového vedení v Sosnovci musel AZet dohánět až v nájezdech. Proti Opavě sice uspěl v poměru 3:1, pak ovšem přišla studená sprcha v Žilině. Přestřelka s novojičínskými Ďábly skončila vítězně, ovšem domácí odveta s polským Sosnowcem protekla Havířovu mezi prsty zejména kvůli nepovedené třetině, v níž domácí třikrát inkasovali.

Jak se v přípravě vede staronovému soupeři? Slezan zvládl úvodní dvě střetnutí – s Novým Jičínem (4:3) a Valašským Meziříčím (7:5). V následujících čtyřech duelech ovšem třikrát prohrál. Havířovu (1:3) i Kopřivnici (1:6) vsítili opavští hokejisté jen jednu branku. I když Slezan vyhrál odvetu s Tatrou (5:3), Novému Jičínu podlehli v poměru 4:6.

Havířovu se proti Opavě hrálo v posledním vzájemném duelu dobře. Taktovku držel už v prvním dějství, kdy si dvěma brankami vytvořil dostatečný náskok a položil základ výhry. AZet proti Slezanu navíc ubránil dlouhé oslabení tři na pět.

Šesté přípravné utkání AZetu na ledě Opavy startuje ve čtvrtek 8. září od 18 hodin.

Sestava AZ Havířov v posledním přípravném utkání se Sosnowcem:

Štipčák (Šindelka) – Kuboš, Kunc, Havlík, Dudáš, Mrowiec, Scurek, Bílek – Spratek, Čmiel, Kofroň – Apolenář, Zdeněk, Mrva – Pawliczek, Stuchlík, Haas – Pastor, Tvrdý, Krupa.

Sestava HC Slezan Opava Opava v posledním přípravném utkání s Novým Jičínem:

Piták (Sotlar) – Šindelář, Thiel, Kocián, Štěpánek, Ludvík, Zapletal, Pachula – Wolf, Štindl, Kadula, Vašenka, Vojkůvka, Buršík, Zelenka, Římský, Beránek.