Deváťáci vyhráli turnaj v Popradu, páťáci skončili druzí v Rožnově

02.01.2020 | Tomáš Vlček

Období mezi Vánocemi a koncem roku je tradičně vyplněno žákovskými hokejovými turnaji. AZeťáci v jejich rámci letos vyrazili na Slovensko a na Valašsko. A vedli na nich skvěle.

9.třída opanovala turnaj v Popradu

Slovenský Poprad byl ve dnech 19. - 21. 12.2019 místem konání turnaje hráčů ročníků 2005 a 2006. Účastníky byli kromě domácích a AZetu také HC Vítkovice, Slovan Bratislava, Dukla Trenčín a HC Námestkovo.

AZeťáci postupně všechny tyto soupeře porazili a bez ztráty bodu se stali vítězi celého turnaje!

Výsledky AZetu:

AZ - DUKLA TRENČÍN 2:1
Branky: Jung (Ungr), Mlýnek

AZ - HC POPRAD 6:1
Branky: Csabi (Kubíček), Csabi (Jung), Loza (Hansel), Kotala (Kubečka), Mlýnek (Zielinski), Hansel (Svozil).

AZ - HC NÁMESTOVO 7:1
Branky: Hansel (Zielinski), Csabi (Kubíček), Jung (Csabi), Ungr (Svozil), Svozil (Hansel, Ungr), Ungr (Svozil), Kubíček (Ungr).

AZ - HC VÍTKOVICE 7:1
Branky: Kurcab (Kubečka), Loza (Kubečka), Zielinski (Svozil), Hansel (Ungr), Macko (Jung), Zielinski (Svozil), Kubečka (Zielinski).

AZ - SLOVAN BRATISLAVA 2:0
Branky: Svozil (Loza), Kubečka (Macko, Zielinski).

Kromě prvního místa si z pod Tater havířovští svěřenci trenéra Pavla Leksovského odváží i jedno individuální ocenění. Aleš Zielinski se stal nelepším obráncem turnaje.

5. třída veze z Rožnova stříbro

Rožnovský turnaj žáků 5. tříd se uskutečnil v neděli 29. 12. 2019. Kromě svěřenců Jana Danečka se jej zúčastnily týmy HC RT Torax Poruba, HC Olomouc a domácí HC Černí vlci Rožnov.

Turnaj se hrál systémem každý s každým 2 x 20 minut s tím, že každá třetina byla brána jako nový zápas.

Výsledky AZetu v turnaji:

AZ - Poruba 1:1, 3:1
AZ - Olomouc 1:1,7:3
AZ - Černí vlci 1:1, 2:4

Dvě výhry, tři remízy a jedna porážka nakonec poslal malé AZeťáky v konečné tabulce na výborné 2. místo.