Do města přijede Dukla, naváže AZ na body z Přerova?

19.12.2021 | Eva Suchánková

H A V Í Ř O V - Do Havířova dorazí, v rámci 29. kola CHANCE ligy, HC Dukla Jihlava. Jihlava naposledy doma porazila Slovan 4:0 a momentálně obsazuje 4. příčku. To AZetu se podařilo získat tři body v zápase v Přerově a domů odjížděli s výsledkem 2:0. Úvodní buly bude vhozeno v GASCONTROL Aréně v pondělí 20. prosince v 17:30.

HC Dukla Jihlava, 4. místo, 28 zápasů, skóre 107:74, 53 bodů.

Statistické okénko

Dukla v posledních pěti zápasech získala 6 bodů, což není rozhodně oslnivá forma. Po prohře se Slavií (4:5) přihla prohra v Třebíči (1:2), a poté jihlavští padli se Sokolovem (2:5). V posledních dvou zápasech to však dokázali změnit a po výhře v Prostějově (6:5) porazili doma Ústí (4:0).

Svěřenci trenéra Ujčíka se pyšní přesilovkami, úspěšnost jejich využití je 25 %. Procento ubráněných oslabení je třetí nejvyšší v soutěži (84,26 %), hrála jich 108 a v osmi z nich dokonce skórovala.

Nejlepšími střelci týmu jsou Jiří Fronk a Filip Seman, oba dva zmiňovaní vstřelili 10 gólů. Patnáct asistencí si připsal na své konto Peter Lichanec. Nejproduktivnějším obráncem je, s jedenácti body, Lukáš Mareš. Maxim Zhukov bral nejvíce zápasů a nese si úspěšnost 90.07 %.

V posledním zápase Dukla přivítala ústecký Slovan. Jihlava si nejprve komplikovala dobře rozehraný začátek zápasu vyloučeními, Slovanu se však nepovedlo v početních výhodách skórovat. Konto zápasu otevřel až ve 20. minutě Ondřej Kachyňa svou střelou nad rameno hostujícího brankáře. Ve druhé třetině skóroval v 16. minutě Jakub Illéš, ten z vrcholku pravého kruhu propálil pod lapačku Zajíčka a zvýšil tak skóre na 2:0. Ačkoli se ve třetí třetině zdálo, že je Slovan střelecky aktivnější, gól se jim vstřelit nepodařilo. A výhru si brala, po posledních dvou gólech Filipa Helta, Jihlava.

Trenér Karel Nekvasil se po zápasu s Ústím vyjádřil takto: „První třetina byla ovlivněná třemi našimi vyloučeními. Soupeř odehrál převážnou většinu třetiny na puku a to mu pomohlo, ale dokázali jsme v závěru dát branku. Základním kamenem naší výhry je Maks, protože podal výborný výkon a udržel nulu. My jsme pak přidali nějaké góly, soupeř naopak nedal žádný. Ve třetí části jsme nechtěli hrát tak aktivně, ale trošku se zatáhnout. Zaplaťpánbůh nám to vyšlo, i když soupeř šance měl a dostal se do přečíslení. Bohužel dnes nám přišlo, jak kdyby někteří hráči měli cizí hokejky. Bylo tam hrozně moc okamžiků, kdy jsme namazali soupeři, nezpracovali přihrávku... Doufám, že se to do dalších zápasů zlepší.“

Sestava Dukly v zápase se Slovanem:

Zhukov – L. Mareš, Kachyňa, Kowalczyk, Valenta, Eliáš, Malík, Kabelka – Helt, Lichanec, Houška – Harkabus, Skořepa, Illéš – Cachnín, Juda, Vítězslav Brož – Havránek, Seman, Mácha

AZ HEIMSTADEN Havířov, 16. místo, 28 zápasů, skóre 65:83, 27 bodů.

AZ čekal na tříbodové vítězství od 16. října, kdy porazil právě Duklu (5:3). V posledních zápasech se mu nedařilo a po řadě proher s Frýdkem-Místkem (0:4), Benátkami (2:4), Kolínem (2:5) a Šumperkem (1:4) přišla výhra v Přerově (2:0).

V posledním zápase, po změně na pozici hlavního trenéra, se tento fakt ale změnil a svěřenci Tomáše Potěšila odjížděli z Přerova s výsledkem 2:0. Na začátku zápasu se aktivněji prezentovali domácí, bránu však nedali a první velkou šanci Jakuba Doktora Klimeš vyřešil. Jakub Doktor se však nevzdal a v 19. minutě otevřel v přesilové hře skóre zápasu. Ve druhé třetině dominovali Zubři, bylo to způsobeno nedisciplinovaností, díky kterým nabídl domácímu týmu hned několik početních výhod. V úvodu třetí třetiny se mohl v přesilovce ukázat Havířov, ale to se nepovedlo. Výhru nakonec pojistil do prázdné brány Vlastimil Dostálek. Havířovští tak, po více jak dvou měsících, slavili tříbodovou výhru.

Takto zhodnotil zápas asistent trenéra Filip Konštacký: „Byl to vyrovnaný zápas, domácí měli více šancí – hlavně v přesilovkách ve druhé třetině. V naší situaci jsme se zaměřili na obranu, kterou podpořil výborným výkonem brankář Dolejš. Konečně jsme vyhráli za tři body, za což jsme velmi rádi. Musíme kluky pochválit za velmi bojovný a obětavý výkon."

Sestava Havířova v zápase s Přerovem:

Dolejš – Hlaváč, Pastor, Chroboček, Kadeřávek, Lytvynov, Marcel Kunc – Dostálek, Hudeček, Doktor – Bednář, Pechanec, Maruna – Severa, Mrva, Š. Kratochvil – Křemen, Handl, Kunc.

Marodka

Jakub Mrva je zraněný v dolní části těla a mimo hru bude minimálně dva týdny. Matouš Hrubec je nemocný a do utkání s Jihlavou pravděpodobně nenastoupí.

Pokud nebudete přímo v GASCONTROL Aréně, tak pro vás z utkání připravujeme onlajn přenos.