Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Do nové sezony jde AZ s nejmladším týmem, cílem je účast v play-off

10.09.2019 | Tisková zpráva

H A V Í Ř O V - Hokejová Chance liga startuje dnes svým prvním kolem. AZ RESIDOMO Havířov do ní vstupuje s cílem zajistit si po úvodních 30 kolech jistotu play-off a plnohodnotně zapracovat mladé hráče. Tyto a další důležité informace zazněly na dnešní klubové tiskové konferenci.

Pro letošní ročník Chance ligy, tedy druhé nejvyšší soutěže, se mění herní systém. Soutěž odehraje hned 16 týmů, které se ve 30 kolech střetnou dvoukolově a poté se rozdělí na dvě skupiny. „Po třiceti kolech bude hrát prvních 8 týmů tabulky jen mezi sebou o co nejlepší pozici pro play-off. Zbývající celky se mezi sebou utkají o poslední dvě místa v předkole play-off,” vysvětluje prezident klubu Jaroslav Mrowiec. Letos navíc prvoligové kluby čeká poslední nesestupový ročník.

„Čeká nás poslední sezóna, kdy se nepadá. Chceme dát ještě více šanci mladým hráčům, aby se připravili na sezónu následující,” říká prezident havířovského klubu.

„Sázíme na odchovance našeho klubu. V týmu je 17 hráčů, kteří prošli našimi mládežnickými kategoriemi, a celkově máme nejmladší kádr v soutěži. Důležitá pro nás bude pracovitost a týmový výkon. Chceme zapracovat co nejvíce mladých hráčů a zabojovat s nimi o play-off,” přidává svůj pohled také manažer klubu Patrik Rimmel.

Pro klub je velmi důležitá podpora ze strany města, partnerů a fanoušků. Významným partnerem, který se velkou měrou podílí na chodu klubu, je město Havířov. Jeho podpora je podle Jaroslava Mrowiece pro klub stěžejní nejen z hlediska týmu mužů, ale také mládeže, jelikož klub dlouhodobě umí vychovávat nové talenty, které se usadí buď v A-týmu nebo postoupí dále do vyšších lig. Příkladem jsou hráči jako David Pastrňák a Robert Říčka.

„Hokej v Havířově je důležitý nejen pro občany města, kteří pravidelně a od srdce chodí našim hokejistům fandit na jejich zápasy. Důležitost podpory tohoto sportu si uvědomuje také vedení města Havířova. I proto jsme také letos podpořili činnost hokejového klubu AZ RESIDOMO Havířov částkou převyšující 14 milionů korun. Z této sumy putovalo 4,5 milionu korun mládeži, 6,6 milionu bylo věnováno A-týmu a částkou přes 3 miliony dotujeme levnější pronájem ledové plochy. Doufáme, že tyto finance ze strany města umožní hlavně mládeži pokračovat v kvalitním trénování i v této sezoně, pokryjí převážnou většinu nákladů a ulehčí tak rodičům“, uvedl havířovský radní pro sport Daniel Vachtarčík.

„Touto cestou bych také rád popřál našim hráčům všech věkových kategorií úspěšnou sezonu. Věřím, že se letos mladému A-týmu AZ RESIDOMO Havířov bude dařit přinejmenším stejně jako loni, kdy v prvoligové soutěži skončili na šestém místě,“ dodal Daniel Vachtarčík.

Třetím rokem se klub těší podpoře i dalšího významného partnera - společnosti RESIDOMO. „V našich bytech žije okolo 90 tisíc obyvatel regionu, kterým poskytujeme profesionální služby, ale aktivity společnosti RESIDOMO jsou mnohem rozsáhlejší, například na poli sportu. Letos začínáme třetí rok titulárního partnerství s havířovským hokejovým klubem a jsme přesvědčeni, že i vstup naší společnosti do AZ Havířov přispěl k výkonnostnímu vzestupu ligového týmu a pomohl i mládežnickým družstvům. Lze si jen přát, aby se v Havířově podařilo vychovat další podobné talenty jako David Pastrňák,“ komentuje generální ředitel společnosti RESIDOMO Jan Rafaj

„Podpory našich partnerů si velmi vážíme, jak těch velkých, tak i těch menších. Velmi důležitá je i podpora našich fanoušků, kteří jsou součástí týmu. Hokej v Havířově má dlouhodobě velkou tradici a jsme hrdí na to, že všichni společně tvoříme jeden tým,“ dodává Mrowiec.

Právě na práci s partnery se chce AZ RESIDOMO Havířov ještě více zaměřit i letos a pro fanoušky chystá překvapení na příští jaro, kdy klub oslaví 10 let od svého znovuzrození.

Celý přepis tiskové konference si můžete zpětně přečíst v online přenosu