AZ Havířov

ONLINE PRODEJ VSTUPENEK ZDE!

POZOR!V sobotu 10.12. hraje AZ domácí utkání s Vyškovem už v 15:00!

Do třetice všeho... Všeho vítězného?

04.10.2022 | Lukáš Jandora

Zpátky na domácí led! Hokejisté havířovského AZetu, kteří z posledních dvou zápasů na ledě soupeřů přivezli plný počet šesti bodů, se ve středu 5.10. představí podruhé doma. Od 17 hodin. I zkušení harcovníci z tribun by dlouho museli lovit v paměti, kdy naposledy se na našem zimáku představila Kopřivnice...

Přivezli jsme si kromě bodů i pohodu? 

O jaké pohodě je řeč? O jisté pohodě snad můžeme mluvit poté, co jsme zvládli utkání v Novém Jičíně i ve Velkém Meziříčí. 6 bodů, jediná obdržená branka, to vše je pro kluky obrovskou vzpruhou do bitvy o první domácí body! V sobotu to ve Velkém Meziříčí přitom nebylo vůbec snadné, domácí byli houževnatým soupeřem a my svou výhru pečetili gólem Tomáše Krupy až v poslední minutě hry, navíc gólem do prázdné brány... 

Za jednoho z hrdinů zápasu bychom mohli označit robustního obránce Petra Ščurka, který zaznamenal 2 kanadské body, vše navíc umocněno tím, že se jednalo o první druholigové body tohoto hráče v kariéře! Gratulace. 

SESTAVA HAVÍŘOVA Z UTKÁNÍ VE VELKÉM MEZIŘÍČÍ

Štipčák – Dudáš, Kuboš, Kunc, Havlík, Ščurek, Mrowiec – Kofroň, Zdeněk, Spratek - Apolenář, Ćmiel, Antoníček - Krupa, Mrva, Tvrdý - Pastor

Hrrr na ně. Na Kopřivnici!

"Když nemůžeš, tak přidej", řekl by si možná Emil Zátopek, jeden z nejslavnějších kopřivnických rodáků. Přidá další rychlostní stupeň i družina havířovských hokejistů? Co čekat od domácího utkání proti Kopřivnici? Trenére, co sestava? Prozradíte něco? "Sestava by měla být obdobná jako v posledním utkání ve Velkém Meziříčí, možná s lehkou změnou v útoku, ale to si nechám pro sebe", řekl s trochu šibalským úsměvem trenér Jiří Raszka. Lodivoda havířovského týmu jsme se také zeptali, co od utkání očekávat. "Myslím, že můžeme očekávat ofenzivní hokej, soupeř v předešlých zápasech vstřelil vždy velký počet branek. Z naší strany to musí být klasika, čili hrát dobře v obranném pásmu, nepouštět Kopřivnici k dorážkám. Oni se prezentují dobrým bruslením, jsou nepříjemní v napadání, na to se budeme muset připravit. Potřebujeme si také už pomoct nějakým přesilovkovým gólem! Věřím ze fanoušci zase vytvoří výbornou atmosféru a pomůžou nám ke třem bodům."

Hosté zatím bez ztráty kytičky

Ne ne, nebavíme se o práci kopřivnických zahrádkářů, řeč je o aktuální formě našeho středečního soupeře. Kopřivnice je na vlně. Úvodní 3 zápasy, plný počet devíti bodů, hned 21 vstřelených branek. Tohle může budit respekt. Po dvou přesvědčivých vítězstvích doma, kdy kopřivničtí rozstříleli Žďár nad Sázavou i Opavu, přišla tříbodová výhra i na kluzišti soupeře, udolat nepříjemný Havlíčkův Bod (5:3), to by nečekal každý! 

SESTAVA KOPŘIVNICE Z POSLEDNÍHO UTKÁNÍ

Kubáň – Ficek, Marek, Bartošák, Bail, Petrek, Hlaváč – Velecký, Fojtík, Häring – Pindel, Kleniar, Sluštík – Indrst, Brodek, Gola – Pargáč, Urban, Mach

Zajímavost středečního duelu? 

Tým z Kopřivnice k nám do Havířova, k mistrovskému utkání, zavítá po více než 30 letech! Naposledy jsme proti Kopru, jak lidé Kopřivnici trochu lidově říkají, nastoupili v sezóně 91/92, tedy v ročníku, který byl na dlouho dalších let naším posledním druholigovým. Ve zmíněné sezóně jsme 2. ligu opanovali, kdežto Kopřivnice, v naší skupině, skončila poslední... Dnes je situace jiná, Kopřivnice je jen o skóre druhá, čili hrrr na ně! 

Kdo s koho?

Nabízí se nám několik zajímavých duelů, které zítra můžeme sledovat. Havířovská obrana (5 obdržených branek ve 3 duelech) nebo kopřivnická útočná vozba (21 vstřelených ve 3 duelech)? A co třeba výborný Marek Štipčák (% úspěšnosti zatím skvělých 1.35) nebo osmibodový Matěj Mach? Milovníci statistických sérií, které čekají na svůj konec, mohou také netrpělivě vyhlížet havířovskou využitou přesilovku, protože by byla první v sezóně (zatím 9 přesilovek bez vstřelené branky). Utkání AZ Havířov vs. HC ISMM Kopřivnice prostě má co nabídnout! 

Na koho hodit očko?

Vytáhlý Matouš Ćmiel, téměř dvoumetrový útočník AZetu, zatím třemi body ve třech duelech prokazuje, že by měl být jedním ze základních stavebních kamenů havířovské ofenzívy. I díky svým fyzickým parametrům je na něj velmi zajímavý pohled, určitě se na forvarda s číslem #39, které proslavil zejména Dominik Hašek, ve středu zaměřme. 

 ----------

V Gascontrol Aréně zápas startuje ve středu 5. 10. 2022 od 17 hodin. Pokud se na hokej chystáte, můžete si koupit vstupenky i online ZDE. Pokud se na stadion nedostanete, bude z utkání připraven textový přenos na serveru onlajny.com.

Youtube