VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Dojde si Havířov pro pátou výhru v Chance lize?

24.09.2019 | Daniel Wróbel

H A V Í Ř O V - Ve středu 25. 9. 2019 se AZ v rámci 7. kola Chance ligy představí na domácím ledě proti SK Horácké Slavii Třebíč. Tento zápas se odehraje v Gascontrol Aréně od 18:00 hodin. Naši hokejisté si momentálně drží šňůru 3 výher v řadě. Bude tato série pokračovat?

AZet, ze startu ročníku, opět překvapil řadu příznivců hokeje, jelikož i s tak mladým týmem vstoupili do začátku sezóny skvěle. Třebíč na tom zase tak dobře není, jelikož v posledním kole proti Frýdku-Místku vyhrála svůj první zápas za tři body poměrem 4:1. Naopak Havířov vyhrál v posledním kole na zakletém ledě Prostějova a kletbu přerušil svou výhrou 4:1. Z posledních pěti vzájemných utkání je na tom lépe AZet, který Třebíč dokázal porazit hned ve čtyřech případech.

SK Horácká Slavia Třebíč - 4 body (13. místo)

Jak už bylo zmíněno, Třebíč v posledním kole porazila Frýdek-Místek doma v poměru 4:1 a byla to její první výhra za 3 body. Zbývající 1 bod získala po prohře v prodloužení s přerovským Zubrem. Momentálně jsou třebíčtí se čtyřmi body na 13. místě v tabulce. Poslední 4 místa v Chance lize dělí pouhé 3 body. Poslední Kadaň má bod a Třebíč tedy 4. Mezi těmito týmy se navíc nachází i Ústí nad Labem a Sokolov.

Momentálně mezi jejich nejlepší a nejproduktivnější hráče patří Martin Šťovíček, který za 6 zápasů nasbíral 7 bodů (3+4). Zajímavý je fakt, že jejich nejtrestanější hráč, Karel Nedbal, si odpykal už 16 trestných minut. Oproti našemu Filipu Semanovi, který má pouze 6 TM, je to poměrně hodně.

Sestava Třebíče v posledním zápase proti Frýdku-Místku:

Jekel (Do. Svoboda) – Nedbal, Forman, D. Mikyska, Jenáček, Furch, V. Čejka (C) – Psota (A), Šťovíček, Kusý – T. Havránek, Nedvídek, Vodný (A) – P. Kratochvíl, Tadeáš Král, Michálek – Paták, Havlát, Malec – Ferda.

AZ RESIDOMO Havířov - 13 bodů (5. místo)

AZet si po začátku soutěže vede velice dobře. V prvním kole sice zaváhal na ledě Poruby 2:4, ale Poruba je zatím v soutěži suverénní a neztratila ani bod. Poté si naši hokejisté poradili v prvním domácím utkání se Vsetínem 2:0. Mrzet může porážka 1:2 po nájezdech v derby proti Frýdku-Místku. Poté jsme si přivezli výhru 5:1 z Litoměřic. Doma jsme si poradili s nováčky soutěže, Sokolovem, v poměru 4:2 a naposledy na ledě prostějovských Jestřábů překonali kletbu a vyhráli s přehledem 4:1.

LHK Jestřábi Prostějov - AZ RESIDOMO Havířov 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 10. Chlán (L. Krejčík, Ouřada) – 14. Bambula (F. Seman, Rašner), 37. Baláž (Žiak), 45. Maruna (Cihlář, Pořízek), 54. Žiak (Fridrich, Baláž). Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1430. Střely na branku: 24:35 (11:13, 4:15, 9:7). Průběh utkání: 1:0, 1:4.

Sestava AZetu v posledním utkání:

Stezka – Chroboček, Kachyňa, Rašner, Mrowiec, Malina, L. Rutar, Nepokoj – Kotala, F. Seman, Bambula – L. Bednář, R. Veselý, Pawliczek – Maruna, Pořízek, Cihlář – Fridrich, Baláž, Žiak.

Patrik Rimmel utkání hodnotil takto: "V Prostějově se nám dlouhodobě nedaří, ale dnes to byl jiný zápas. Kluci hráli od začátku dobře a od druhé třetiny jsme soupeře přehrávali a byli lepší. Pro nás to je velice cenná výhra u tak silného soupeře." A směrem ke středečnímu utkání dodává. "V pondělí Třebíč po dobrém výkonu vyhrála, ale my chceme potvrdit body z Prostějova. Pokud podáme stejný výkon můžeme být úspěšní."

Nejlépe bodujícím hráčem Havířova je Radek Veselý, který si za 6 zápasů připsal 4 góly a 2 asistence. Hned za ním je Lukáš Bednář (2+3) a Alex Rašner (1+4).

Tabulka Chance ligy po 6. kole

Dokáže tedy AZet navázat na šňůru další výhrou? Přidá Radek Veselý nebo Lukáš Bednář další gól do své sbírky? Odpovědi na tyto otázky Vám přinese zápas již ve středu od 18:00 hodin. Pro ty, co nebudou moci přijít na místo a fandit, je tady připraven textový ONLAJN.