Dorost AZetu zvítězil na ledě Vítkovic a je první ve skupině!

Vít Káňa | 14.11.2019

Dnešní souboj mezi dorostem AZetu a Vítkovic měl rozhodnout o tom, kdo bude po 15. kole ELIOD Extraligy dorostu na prvním místě v tabulce východní skupiny. Vítkovice před dnešním zápasem byly totiž jen o jeden pod před Slezany. Zápas se odehrál v dobrém tempu a více „štěstíčka“ měli nakonec hráči AZetu. Havířov šel v první minutě do vedení, třetinu vyhrál 2:1, to samé skóre platilo i pro druhou periodu, ve třetí gól nepadl. Z Ostravy si tak vezeme nejen tři body, ale i prozatímní první místo v tabulce skupiny Východ ELIOD Extraligy dorostu.

ELIOD Extraliga dorostu - 0.kolo čt 14.11.
HC Vítkovice Ridera - AZ Residomo Havířov
2:4
(1:2 1:2 0:0)

Branky a nahrávky: 20. Holaník (Melovský, Krejsa), 30. Schauer (Holaník) – 1. Horváth (Pavlačka, Kubíček), 9. Becher (Bárta, Moškoř), 30. Puzoň (Bárta, Moškoř), 31. Moškoř (Becher, Bárta). Rozhodčí: M. Novák – D. Klimek, V. Hladík. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Střely na branku: 27:31 (5:10, 10:11, 12:10). Průběh utkání: 0:2 1:2 1:3 2:3 2:4.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák – Bystroň (A), Bialy, Pavič, Puchala, Řepa, Vřeský – Holaník (A), Kotásek, Krejsa (C), Rajčan, Pavelec, Schauer, Milata, Melovský, Skřipčák.
AZ Residomo Havířov: Zlatnický – Wlodara, Bílek, Kremnický, Kubíček P., Puzoň, Zmarzlák – Žák, Pavlačka (A), Vojkuvka, Moškoř (C), Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Bárta, Horváth (A), Belan, Siekierka

Začátek první třetiny zápasu vyšel havířovským, když se v 1. minutě zápasu prosadil z dorážky Kevin Horváth a stav byl 0:1. Pak se ke slovu dostali i domácí, jejich tlak byl podpořen i přesilovkou hrou, když si za podrážení šel na dvě minuty odpočinou havířovský Urbančík. Přesilovka, ale zůstala nevyužita. V tlaku se postupně vystřídaly oba týmy, jenže Vítkovický Pavelec byl vyloučen na dvě minuty za napadení. Přesilovku ještě Havířov neproměnil, ale radoval se o 15 vteřin později, když se trefil hostující Ondřej Becher. Na světelné tabuli svítilo 0:2 pro hosty. Domácí byli v křeči, snažili se, seč jim síly stačily, ale v jejich hře bylo plno nepřesností. Navíc se v 17. minutě nechal „zbytečně“ vyloučit Vítkovický Krejsa. AZet mohl v přesilovce navýšit vedení, jenže domácí Bartošák byl proti. A v Ostravar aréně platilo nedáš, dostaneš. Ve 20. minutě se pod levý beton havířovského gólmana trefil Filip Holaník, už to bylo jenom o gól 1:2.

Druhá třetina začala jako ta první, oba týmy byly nervózní. Bylo vidět, že na ledě o něco jde. Sice jsme viděli několik šancí na obou stranách. za zmínku stojí ve 24. minutě Pavlačkovo uvolnění v obranné třetině Vítkovických, ale bohužel s nepřesnou koncovkou. Na druhé straně tady byl ve 27. minutě vítkovický Kotásek, ale jeho střela od modré nezapadla mezi tři tyče Zlatnického branky. Blížili jsme se polovině zápasu, ve 30. minutě se střelou mezi kruhy prezentoval Šimon Puzoň a Havířov šel do dvou brankového trháku - 1:3. Jenže hosté se z dvougólového náskoku neradovali dlouho. Za půl minuty se o slovo přihlásil vítkovický Jan Schauer a snížil na 2:3. Pak se neprosadil havířovský Pavlačka, trefil jenom betony Bartošáka. Tlak Havířova vygradoval v 31. minutě, kdy se prosadil kapitán havířovských dorostenců Jan Moškoř z pravého kruhu a bylo to opět o dva góly pro AZet - 2:4. Ve 33. minutě přišel na řadu, známý, havířovský nešvar a sice špatné střídání. Dvě minuty přesilovky ale Vítkovice nevyužily. Pak měla přijít ve 36.minutě chvíle vítkovického Rajčana, ale ten jen, bohužel pro domácí, trefil tyč brány havířovského gólmana. Oba týmy se v šancích střídaly, ale prim hráli oba gólmani. Gól ve druhé třetině už nepadl.

Vítkovice začaly třetí třetinu v tlaku, ve 41. minutě mohl přidat Schauer svůj druhý gól v utkání, když před ním stála jen prázdná brána, ale neprosadil se. Ve 44. minutě se provinil proti pravidlům havířovský Kubíček, dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Vítkovice přesilovku, bohužel pro ně, nevyužily. A tak když ve 48. minutě hostující Becher dostal dvě minuty za podrážení, doufaly v gól. Naneštěstí pro ně ji odehrály ještě hůře než tu přecházející a neusadily se ani v obranném pásmu Slezanů. V 51. minutě proběhlo jiskření před havířovskou bránou, oba týmy si nic nedarovaly. Rozhodčí, ale nevyloučil nikoho. Dostali jsme se do 53. minuty, kdy domácí Pavič obdržel dvě minuty za podrážení. Bartošák kryl několik ran havířovských svými betony. Na domácích již byla vidět lehká křeč a možná jim i docházely síly. V 54. minutě „padl“ na puk vítkovický Vřeský a dostal dvě minuty za zdržování hry. Vítkovice hrály ve třech. Sice se jim podařilo vyhazovat puky, ale to Azetu stačilo. Přesilovka skončila v 56. minutě. I když domácí odvolali Bartošáka z branky, tak jim to další gól v utkání nepřineslo. Vítkovice doma prohrály s Havířovem 2:4.

Tomáš Urbánek (AZ Havířov): Samozřejmě jsme rádi za vítězství. Vyhráli jsme nad soupeřem, který prohrál teprve podruhé za celou sezónu. O vítězství dnes rozhodl náš dobrý vstup do utkaní a vedení 0:2. Co se týče naší předvedené hry, tak tam jsme měli pasáže, kdy jsme hráli přesně podle taktických pokynů a na ledě to vypadalo. I přes vítězství ale byly v naší hře momenty, se kterými spokojen nejsem. Vítkovice dvakrát prohrály s námi, toho si jako tým velmi ceníme.