Dorost na Vsetíně vyhrál 4:2

Vít Káňa | 12.10.2019

Havířovský dorost prodloužil nad Vsetínem svou sérii vítězných zápasů ve skupině Východ ELIOD extraligy dorostu na sedm. Dnes podle předpokladů porazil na Lapači domácí Valachy a spolu s Vítkovicemi, které však mají o zápas navíc, vede svou skupinu.

ELIOD Extraliga dorostu - 10.kolo so 12.10.12:00
VHK Vsetín - AZ Residomo Havířov
2:4
(2:2 0:0 0:2)

Branky a nahrávky: 7. Hrnčíř (Bednařík, Mikula), 14. Babeliak – 1. Becher, 9. Kubík (P. Kusak, Makovec), 22. Moškoř (Pavlačka, Zmarzlák), 36. Kusak (Makovec). Rozhodčí: Škrobák – Bryška, Mikšík. Vyloučení: 5:7, navíc Moškoř (HAV) a Turek (VSE) 10 min. OT. Bez využití. Diváci: 112. Střely na branku: 30:36 (15:14, 9:13, 6:9). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.

VHK Vsetín: Janura – Velikovský (C), Kočí, Mikula, Fojtík, Krajčík, Kunst (A) – Bednařík, Kopřiva, Babeliak, Adámek, Kuchařík (A), Hrnčíř, Dědek, Turek, Čajanová, Jurek.
AZ Residomo Havířov: Nowak – Wlodara, Bílek, Kremnický, Kubíček P., Puzoň, Zmarzlák, Kubíček R. – Belan, Pavlačka (A), Kubík, Moškoř (C), Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Csabi, Horváth (A), Kusak.

Skóre bylo otevřeno hned v první minutě utkání, kdy se do vsetínské brány prosadil Ondřej Becher. Janura byl poté více v pozoru a podařilo se mu pochytat všechny havířovské střely, které na něj byly vyslány. V 7. minutě se prosadil vsetínský útočník Tadeáš Hrnčíř a bylo srovnáno.

Stav 1:1 však dlouho nevydržel a za Janurova záda se trefil Martin Kubík, jenž dostal svůj tým opět do vedení. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, než se k bráně dostal Boris Babeliak a poslal puk do levého horního rohu - 2:2. V 17. minutě se akci Babeliaka pokusil zopakovat Bednařík, jemu se však do brány trefit nepodařilo.

Na začátku druhé třetiny AZet zopakoval svou akci z první minuty a navýšil na 3:2 díky Janu Moškořovi. Domácí se snažili opět vyrovnat, jejich snahy však pokaždé skončily v gólmanově lapačce. V 30. minutě dostal šanci Kuchařík s Babeliakem, kteří jeli společně proti Nowakovi, střely na bránu se zhostil Kuchařík, který však poslal kotouč moc doleva. Do brány se však nakonec podařilo prosadit Patryku Kusakovi, jenž střílel z mezikruží.

Vsetín dohrával na začátku třetí třetiny přesilovku z konce předcházející části, ale bez úspěchu. Následné oslabení domácích se pokusil využít AZet, který dorážel na Januru, ten ale za svá záda žádný gól nepustil. Hosté byli v poslední třetině po většinu času v oslabení a Vsetín se toho snažil využít. Dařilo se jim dostat až k Nowakovi, pak přišly chyby v zakončení a žádné šance nebylo využito.

Tomáš Urbánek (AZ Residomo Havířov): Jsem rád, že jsme zápas se Vsetínem vyhráli a udrželi sérii vítězných zápasů. Nejsem ovšem spokojen s hrou našeho týmu. Měli jsme v první třetině problém s dodržováním taktických pokynů a hráli jsme v křeči. V druhé třetině jsme přidali a to se projevilo na hře a to nám zajistilo tři body. Máme před sebou volnou neděli a budeme mužstvo připravovat na čtvrteční zápas domácí zápas se Zlínem, kde doufám v lepší herní projev našich hráčů.