Dorost na úvod soutěže nadělil Technice Brno desítku

Tomáš Vlček | 09.09.2018

Parádní vstup do nové sezony předvedli dnes dorostenci. Svého brněnského soupeře smetli 10:2 a mrzet je může snad jen prohra v nadstavbě zápasu, díky níž si soupeř odváží z Havířova jeden bod. Další utkání sehraje dorost ve čvrtek na ledě Warrioru Brno.

ELIOD Extraliga dorostu - 1.kolo ne 9.9.12:00
AZ Residomo Havířov - VSK Technika Brno
10:2
(6:0, 3:0, 1:2 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Becher (Kremnický), 4. Kusak M. (Moškoř, Pavlačka), 7. Pavlačka, 11. Pavlačka (TS), 17. Szturc (Kubíček, Horváth.), 17. Kusak M. (Moškoř), 32. Vojkůvka (Kubíček, Horváth), 35. Szturc (Kubíček, Křivohlávek), 40. Dobeš, 51. Kusak M. (Pavlačka, Moškoř) – 44. Přidal (Hrnčíř), 48. Groch (Přidal, Fornal), 62. Kučírek (Groch). Rozhodčí: Čahoj – Konvička, Klimek. Vyloučení: 6:5, navíc Bílek (HAV) 10 min ZHK. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 75. Střely na branku: 40:14 (17:1, 13:4, 8:8 - 2:1). Průběh utkání: 9:0, 9:2, 10:2, 10:3.

AZ Residomo Havířov: Nowak – Wlodara, Bílek, Dobeš, Kremnický, Kubíček, Křivohlávek, Zmarzľák – Žák, Pavlačka, Kusak P., Moškoř, Kolat, Becher, Vojkůvka, Kusak M., Szturc, Bárta, Horváth.
VSK Technika Brno: Bílek (7. - 40. a 61. - 62. Nešpůrek) – Kučírek, Surák, Růžička, Groh, Irajn, Šupa, Navrátil – Vrzal, Mareček, Líska, Přidal, Kubový, Filípek, Plevka, Frýza, Maštalíř, Hrnčíř, Fornal.

Lepší vstup do utkání a také začátek sezony si havířovští dorostenci ani nemohli přát. Sice nevyužili svou první přesilovku, ale hned po jejím skončení tečoval Ondřej Becher Kremnického střelu od modré a bylo to 1:0. Už za minutu, po velkém náporu na brněnském brankovišti, si Michal Kusak našel jako první volně ležící kotouč před brankovištěm a nekompromisně jej poslal do sítě. Na začátku 7. minuty Martin Pavlačka obral jednoho z obránců o kotouč a sám před hostujícím brankářem Bílkem blafákem nezaváhal – 3:0. Hosté reagovali vystřídáním gólmanů, ale AZeťácká smršť pokračovala.

V 11. minutě se prosadil opět Martin Pavlačka, když proměnil trestné střílení za faul na svou osobu. 17. minuta přinesla dvojici slepených gólů v brněnské síti. Nejprve využil přesilovku Gabriel Szturc a pak se podruhé v zápase trefil Michal Kusak. Hostující střídačka na to reagovala oddechovým časem a zbytek třetiny už přečkala bez pohromy.

Ve druhé třetině havířovští polevili a 10 minut svého soupeře trochu více šetřili. Pak však přidali další branky. Nejprve to byla další využitá přesilovka AZetu, v níž tvrdá rána Marka Vojkůvky prošla mezi betony gólmana Nešpůrka za čáru - 7:0. Ve 35. minutě dostal ve středním pásmu puk do jízdy Gabriel Szturc a samostatný únik zakončil parádním blafákem. A minutu před přestávkou se předvedl obránce Zdeněk Dobeš, který zachytil hostující vyhození na vlastní modré, rychle zaútočil, prohnal se kolem obránců a prostřelil brankáře – 9:0.

Ve třetí třetině už domácí hodně ubrali ze svého výkonu a hosté to dokázali využít ke snížení. Nejprve Lukáš Přidal využil přihrávku Hrnčíře od pravého mantinelu a sám před brankářem Nowakem se trefil přesně k tyči a pak se Šimon Groch v přesilovce dobře zorientoval ve skrumáži a poslal podruhé puk do havířovské klece. Odpovědí havířovských byl v 51. minutě desátý gól v hostující síti a hattrick k tomu! Michal Kusak totiž stihl i v pádu před brankou ztečovat Pavlačkovo nahození.

Po drtivé výhře 10:2 v základní hrací době následovala novinka této sezony v mládežnických soutěžích, tedy nadstavba. V ní se hrálo necelé dvě minuty. Technika nejprve přežila dvě šance AZetu a pak z protiakce dokázal Roman Kučírek protlačit puk za Nowaka a hosté si, i přes debakl 3:10, odváží z Havířova bod.

Tomáš Urbánek (AZ Residomo Havířov): Měli jsme výborný vstup do utkání, první třetinu jsme vyhráli 6:0 a od toho se odvíjel celý zápas, když po dvou třetinách to bylo 9:0. Pro nás z toho vyplynula nová zkušenost, protože jsme nezvládli ten zápas dohrát v takovém tempu, v jakém je to třeba dohrát, při tom novém systému. Ve třetí třetině a pak v nadstavbě jsme nehráli vůbec dobře a tahali jsme za kratší konec. Nezvládli jsme to v hlavě, došlo k podcenění při vidině vysokého vedení. Soupeře dva vstřelené góly nakoply a začal nás dohrávat, my jsme přestali vyhrávat osobní souboje a bruslit. Vyvrcholilo to tím, že jsme zbytečně ztratili čtvrtý bod v nadstavbě zápasu. Takže za vítězství jsme rádi, bohužel ten čtvrtý bod nás mrzí.