Dorost nasázel Olomouci čtyři branky za necelých sedm minut

Petr Bortlík | 26.09.2019

V pátém kole ELIOD extraligy dorostu zavítali havířovští na led Olomouce. Po první "oťukávací" třetině, ve které žádná branka nepadla, se v té druhé ujali slova a to ve velkém stylu. AZet vstřelil 4 branky za 6 minut a 34 sekund a rozhodl o své výhře, protože domácí už jen snížili na konečných 1:4. Příští zápas dorost sehraje v sobotu 28.9. od 13:45 doma proti Vítkovicím.

ELIOD Extraliga dorostu - 5.kolo čt 26.9.18:00
HC Olomouc - AZ Residomo Havířov
1:4
(0:0, 0:4, 1:0)

Branky a nahrávky: 48. Prísažný – 32. Horváth, 32. Kusak, M. (Horváth, Kubíček), 36. Becher (Bárta, Puzoň), 38. Kusak, P. (Makovec). Rozhodčí: Blaha – Mikšík, Čelechovský. Vyloučení: 4:9, navíc Stratil (OLO) 10 min. ZHK, Holcman 5+OK ZHK a Zmarzlák 10 min. ZHK. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 45. Střely na bránu: 28:50 (11:14, 5:15, 12:21) Průběh utkání: 0:4, 1:4.

HC Olomouc: Hořejší – Nesvadba, Drábek, Přecechtěl, Mudrák, Stratil, Pekr, Holcman – Havel, Zelinka, Václavský, Přidal, Lajoš, Macháč, Fasner, Ševčík, Prísažný, Ruda, Jeřábek
AZ Residomo Havířov: Zlatnický – Woldara, Bílek, Kremnický, Puzoň, Zamrzlák – Kubík, Moškoř, Makovec, Kolat, Becher, Vojkuvka, Kusak M., Bárta, Horváth, Kusak P.

V první polovině první třetiny byli lepším týmem na hřišti domácí, kteří si také vypracovali dvě zajímavé šance, nicméně ani jednu se jim nepodařilo přetavit v gólový úspěch. Havířovští si ve 13. minutě vzali oddechový čas a od té doby jako by byl na ledě jiný tým – AZ se Olomouci do konce první dvacetiminutovky minimálně vyrovnal.

Do druhé třetiny pak Havířov vlétl a po zásluze si ve 32. minutě připsal úvodní branku utkání. Olomoucký Stanislav Ruda podklouzl ve středním pásmu a kotouče se zmocnil Kevin Horváth, který se tváří v tvář Špunarovi nemýlil. O necelých 30 vteřin později se pak hosté radovali znova díky využité přesilové hře. Kotouč do brány tentokrát dopravil Michal Kusak. Dílo zkázy pro domácí tým pak dokonal za čtyři minuty Ondřej Becher.

Druhá třetina musela být po zranění jednoho z havířovských hráčů předčasně ukončena a její poslední čtyři minuty se odehrály až po úpravě ledové plochy. Krátce poté, co oba celky opět vyjely na led se opět prosadili hosté. Čtvrtou branku do sbírky Havířova přidal Patryk Kusak, jenž využil dlouhou pětiminutovou přesilovku.

Ve třetí třetině se konečně dokázali prosadit také domácí hokejisté. Lukáš Přecechtěl sice nastřelil jen boční síťku soupeřovy brány, ale ke kotouči se poté dostal Andrej Prísažný, jehož zásluhou využila Olomouc svou přesilovou hru. Ačkoli jsme ve třetím dějství byli svědky řady vyloučení, další gól už ani na jedné straně nepadl a tři body si tak odvezl Havířov.