Dorost potvrdil skvělou formu i proti Šumperku

David Motloch | 13.10.2018

9. kolo ELIOD Extraligy dorostenců svedlo proti sobě první a poslední tým tabulky. Samotný zápas potvrdil výsostné postavení Havířova, který s Draky ze Šumperka neměl slitování. Po první třetině sice na světelné tabuli svítilo pouze jednobrankové vedení AZetu, definitivní rozuzlení ale přineslo prostřední dějství, ve kterém Havířov nasázel Drakům čtyři branky. Dvě branky vsítil Pavlačka s Moškořem, a protože se kromě dalších střelců zápas povedlo dochytat s čistým kontem i brankáři Nowakovi, je z toho ve finále pohodové vítězství Havířova v poměru 7:0. Čtvrtý bod si svěřenci trenéra Tomáše Urbánka vybojovali v nadstavbě v samostatných nájezdech. AZ tak i nadále kraluje na první příčce tabulky. Další utkání naši dorostenci sehrají v sobotu 20.10. na ledě Techniky Brno.

ELIOD Extraliga dorostu - 9.kolo so 13.10.13:00
Draci Šumperk - AZ Residomo Havířov
0:7
(0:1, 0:4, 0:2 - N 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Bárta (Horváth, Szturc), 22. Moškoř (Zmarzlák, Pavlačka), 30. Pavlačka (Kremnický), 31. Szturc (Horváth), 32. Moškoř (Dobeš, Becher), 42. Horváth (Szturc, Kubíček), 47. Pavlačka (Zmarzlák), rozh. náj. Becher. Rozhodčí: Markovský – Gregar, Hrabal. Vyloučení: 9:9 - navíc Patrik Janech (SUM) 10 min. OT za úder do oblasti hlavy a krku. Využití: 0:3. Diváci: 74. Střely na branku: 15:40 (4:10, 5:15, 3:15, 3:0). Průběh utkání: 0:7.

Draci Šumperk: Ryšavý – Blaško, Kareš, Koutecký, Minařík, Panáček, Seidenglanz – Burda, Diviš, Fibigr, Janech, Jaroš, Kučera, Mann, Slováček, Šucha, Trögner
AZ Residomo Havířov: Nowak – Bílek, Dobeš, Kremnický, Křivohlávek, Kubíček, Wlodara, Zmarzlák – Bárta, Becher, Horváth, Kusak M., Kusak P., Moškoř, Pavlačka, Spurný, Szturc, Urbančík, Vojkůvka

Utkání bylo bohaté na vyloučení, což se potvrzovalo hned od samotného počátku. Jen v prvním dějství muselo na trestnou lavici hned pět hráčů a v tomto trendu se pokračovalo až do konce utkání. Jednu z prvních možností přesilové hry Havířov hned využil, když se v 10. minutě rychlě prosadil Denis Bárta. I když byl tlak a herní převaha hostí patrná, do konce první třetiny se brankový stav už dále neměnil.

Branková smršť Havířova přišla až v prostřední části hry. Ve 22. minutě pálil do černého Jan Moškoř. Po sérii vyloučení se skóre na světelné tabuli nezměnilo, ale po oslabení Draků pokračoval havířovský tlak, který nakonec ve 30. minutě vyústil ve třetí branku Azetu. Prosazoval se Martin Pavlačka. Prostřední pasáž hry jednoznačně patřila hostů, což hned o minutu později potvrdil další brankou Havířova Gabriel Szturc. Aby toho nebylo málo, ve 32. minutě dával za hosty již pátou branku v zápase opět Jan Moškoř

Do třetí třetiny vlétli Havířovští jako uragán a nenechali se jen tak ukolébat pohodlným vedením. Ve 42. minutě vylepšil pro AZ vedení v zápase už na šest branek Kevin Horváth, který využíval přesilovou hru, dohrávající se ještě z druhé třetiny. Další, v pořadí již třetí využitou přesilovku v zápase si hosté připsali zanedlouho poté. Ve 47. minutě se prosadil dvougólový Martin Pavlačka, který tak uzavřel střeleckou listinu tohoto zápasu.

O prémiový čtvrtý bod se muselo rozhodovat až v samostatných nájezdech. V těch si rozhodující trefu připsal Ondřej Becher, který tak zařídil, že všechny si na své konto všechny čtyři body připíše Havířov.

Tomáš Urbánek (AZ Residomo Havířov): Myslím, že dnes se v první třetině hrál hokej ve vysokém tempu. Soupeř měl velice dobrý pohyb a nám pomohla využitá přesilová hra. Dostali jsme se do vedení a uklidnili se. Odehráli jsme velice dobrou druhou třetinu a odskočili soupeři ve skóre. Takovou menší kaňkou je velké množství zbytečných a hlavně útočných faulů, kterých se musíme vyvarovat. Kluci si zaslouží pochvalu. Jsme rádi, jak za čtvrtý bod, tak za to, že jsme druhý zápas odehráli bez obdržené branky.