Dorost prohrál rozhodující utkání s Náchodem a spadl do Regionální ligy dorostu

Josef Nudera | 18.03.2023

V Havířově se v sobotu od 12:30 hrálo rozhodující páté utkání série play-down mezi AZ Havířov a Náchodem. Náchod do tohoto důležitého utkání vstoupil neskutečným způsobem, když už ve 2. minutě utkání vedl 0:2. Havířov se pak celý zápas snažil překonat brankáře soupeře, ale ani přes hru bez brankáře se mu to nepodařilo. Bohužel nestačila ani výrazná podpora z hlediště. Havířov touto prohrou spadl do Regionální ligy dorostu.

Liga dorostu - 0.kolo so 18.3.12:15
AZ Havířov - HC Náchod
0:2
(0:2, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Krögler (Šedivý), 2. Frolík (Šedivý, Karal). Rozhodčí: Ondřej Šudoma — Tomáš Bezděk, Jaroslav Peluha. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Průběh utkání: 0:2.

AZ Havířov: Žbánek – Burgert, Beleš, Jurček, Šenkyřík, Barnošák, Szarowski, Krpec, Kósa, Bortoli – Ptáček, Bielesz, Jarolím, Ščerba, Kučera, Konesz, Šlampiak, Lacina
HC Náchod: Beránek – Kysilka, Krögler, Flaška, Karal, Drábek, Štěpnička, Frolík, Špetla, Pavel, Šedivý, Bubeníček, Vokolek, Bohuněk, Kulhánek

Do rozhodujícího pátého utkání série play-down měli mnohem lepší vstup hosté. Už po 13 vteřinách hry se dokázal prosadit z první střely na Žbánka Matyáš Krögler, který se trefil zápěstím velmi přesně do levého horního růžku – 0:1. Hosté pak hráli přesilovou hru, kterou využili. Filip Frolík se dokázal prosadit na rameno Žbánka z levého kruhu – 0:2. To se teprve hrálo něco málo přes minutu první třetiny.

Hosté pak hráli ve 3. minutě další početní výhodu, puk se po jedné ze střel odrazil málem do bruslí Špetly, který tak mohl přijít k brance díky důrazu směrem do branky. Hra se pak srovnala a v 10. minutě mohl Havířov snížit, jenže dorážka Laciny skončila na betonech Beránka.

O chvíli později dokázal v přesilovce Havířova Beránek vyrazit odraženou střelu ramenem nad branku. V 17. minutě ujížděl Bohuněk v akci dna na jednoho, zvolil střelu, ale ta mu nesedla a puk sjel do lapačky Žbánka. O minutu později se dokázal Žbánek natáhnout proti dorážce Frolíka.

Po první třetině vedli hosté 0:2.

Havířov vstoupil do druhé třetiny lépe, ale nedařilo se mu překonat brankáře Beránka. Ve 30. minutě stál sám před Beránkem Bielesz, ale nedokázal hostujícího maskovaného muže překonat. Havířov poté dokázal ubránit oslabení, a to i díky Žbánkovi, ze kterého puky nevypadávali a hosté nemohli dorážet.

V závěru druhé třetiny měl AZet přesilovku, držel hosty v pásmu, ale ani přes tento tlak se mu nepodařilo přesně zakončit.

Po druhé třetině se dařilo hostům stále držet dvoubrankové vedení.

Havířov se i ve třetí třetině snažil vzepřít nepřízni osudu, ale proti byl brankář Beránek. V 50. minutě měl velkou šanci z dorážky Ščerba, ale jeden z hostů stihl dát do střely hokejku. O malou chvíli později měl obrovskou šanci Jarolím, kdy se k němu odrazil puk od rozhodčího, ale ani on nezakončil přesně.

Ve třetí třetině se i nadále hrálo prakticky pouze před Beránkem, hosté neměli v útoku prakticky žádnou šanci, ale dokázali vše ze strany Havířov ubránit. I střelu Burgerta z 56. minuty. Havířov ještě zkusil v závěru hru bez brankáře, měl pár šancí, ale Beránka už nepřekonal.

Tímto skončila série play-down a znamená to, že Havířov padá pro další ročník do Regionální ligy dorostu.

Marek Pavlačka (AZ Havířov): Náchod měl lepší vstup do zápasu a z prvních dvou střel se během jedné úvodní minuty dostal do dvougolového vedení, a i když se po zbytek zápasu většinou bránil, tak vedení uhájil a páté rozhodující utkání si vybojoval ve svůj prospěch. Snahu klukům upřít nemůžu, ale bez gólu se vyhrát nedá.