Dorost si připsal další výhru, tentokrát zdolal Ml. Boleslav

Tomáš Vlček | 13.02.2020

Den po vysoké výhře na Litvínovem dnes AZeťácký dorost změřil síly s třetím týmem tabulky z Ml. Boleslavi. Ve vyrovnaném utkání šli havířovští do vedení, soupeř srovnal ve dvojnásobné přesilovce, ale ve třetí třetině AZeťáci dvěma brankami rozhodli o své konečné výhře 3:1. Třetí výhra v řadě posunula AZ už na 10. místo extraligy. Další zápas sehraje dorost opět doma, v sobotu přivítá Spartu.

ELIOD Extraliga dorostu - 33.kolo čt 13.2.18:00
AZ Residomo Havířov - BK Mladá Boleslav
3:1
(0:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 21. Moškoř (Kremnický), 54. Pavlačka (Becher), 60. Bárta (Becher, Kolat) – 30. Haas (Křepelka). Rozhodčí: Blaževič – Kořistka, Hranoš. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Střely na branku: 28:34 (8:7, 11:18, 9:9). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

AZ Residomo Havířov: Nowak – Wlodara, Bílek, Kremnický, Kubíček P., Křivohlávek, Puzoň, Zmarzlák – Pavlačka, Kubík, Moškoř, Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Kusak, Bárta, Horváth, Csabi
BK Mladá Boleslav: Forst – T. Moravec, Křepelka, Vochvest, Jasečko, Rajgl, Hrouda – Sluka, Kredl, Peca, Pavlík, Polák, Hruška, Král, Haas, Strnádek, Plíšek

První třetina přinesla vyrovnaný hokej s minimem šancí a žádnou brankou. Za zmínku stojí snad jen šance Csabiho a Bechera na jedné straně a Kredla na druhé. Oba gólmani však byli pozorní a puk za svá záda nepustili.

To druhá třetina už přinesla zajímavější podívanou. Havířovští do ní vstoupili výtečně a už v první minutě otevřeli skóre. Po zmatcích ve středním pásmu se dostali do přečíslení 2 na 1 a Jan Moškoř střelou nad beton překonal Forsta – 1:0.

Hosté pak vyvinuli velké úsilí za vyrovnáním. Domácí obrana v čela s Nowakem dlouho odolávala, ale v polovině utkání šli havířovští do tří a to už se hosté radovali. Boleslavští totiž dvojnásobnou přesilovku rychle, byť se štěstím, využili. Oskar Haas nahodil puk z levé strany do brankoviště, kde se kotouč od nohy obránce Křivohlávka odrazil do branky – 1:1.

Naopak, ve druhé polovině třetiny měli blíže ke vstřelení branek domácí. Jenže Becher svůj nájezd, kvůli faulu, ani následné TS neproměnil, a stejně se vedlo i Csabimu v úniku na Forsta. A protože ve 40. minutě v situaci 2 na 1 Kolat jen trefil přesunujícího se Forsta zůstal stav vyrovnaný 1:1.

Ve třetí třetině to dlouho bylo nahoru dolů s nadějnými šancemi na obou stranách. Nakonec strhl zápas na svou stranu AZ. V 54. minutě totiž Martin Pavlačka v samostatném úniku střelou nad lapačku poslal AZ opět do vedení.

A když se v poslední minutě v přesilovce Denis Bárta z pravého kruhu trefil přesně ke vzdálenější tyči, uzavřel tím skóre na konečných 3:1.

Tomáš Urbánek (AZ RESIDOMO Havířov): Včera jsme odehráli výborný zápas a dneska jsme si pod tím dojmem mysleli, že nám to půjde samo. Neměli jsme potřebný pohyb a nemyslím, že by to bylo únavou, spíš v hlavách, nebyli jsme tak soustředění. První třetina byla vyrovnaná. Pak jsme šli do vedení, ale soupeř se v přesilovkách dostal zpět do hry a vstřelil nám i branku. Poté jsme byli pasivní, nevyhrávali jsme souboje. Ve třetí třetině jsme strhli zápas na svou stranu šťastným gólem po pěkné individuální akci Pavlačky. Navíc v poslední minutě přišla naše krásně využitá přesilovka. K výhře samozřejmě hodně přispěl i výkon brankáře. Porazili jsme jeden z nejlepších týmů soutěže, za což jsme rádi, na druhou stranu myslím, že máme potenciál hrát lépe, než jsme předvedli.

Václav Pletka (BK Mladá Boleslav): Dlouho jsme se nemohli dostat do tempa a i díky gólmanovi jsme drželi v první třetině vyrovnané skóre 0:0. Ve druhé třetině jsme dostali gól, ale dokázali jsme vyrovnat. Ve třetí třetině to bylo o tom, kdo dá ten druhý gól. My jsme tam měli dvě šance, ale neproměnili jsme je a pak jsme udělali chybu, kterou Havířov potrestal. Chtěli jsme srovnat v power-play, ale nechali jsme se vyloučit a dostali jsme třetí gól. Zápas se nám nepovedl. Zítra hrajeme proti Zlínu, tak věřím, že zlepšíme pohyb a podáme celkově lepší výkon.