VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Dorost startuje ELIOD Extraligu brněnským dvojbojem, s jakým cílem do sezony jde?

03.09.2018 | Josef Nudera

Tento víkend zahájí A tým i mládežnické týmy AZetu svou novou ligovou sezónu. Stejně tak se to týká i v případě nově vzniklé kategorie dorostu. Letní přípravné období je za námi, hráči si prošli přípravnými duely a nyní se už do svých soupeřů zakousnou naostro. Jak vypadala příprava, jaké nás čekají novinky a jaké jsou cíle dorostu pro nadcházející sezonu?

Kategorie DOROST nově nahradila dřívější rozdělení na mladší a starší dorost

Konečná podoba ELIDO Extraligy dorostu (pro ročníky 2003 a 2004) vymazala dřívější rozdělení na mladší a starší dorost. Havířov ale i tak dále pokračuje v extraligových bojích.

Soutěž si zahraje celkem 30 týmů rozdělených do 3 skupin po 10 týmech. Ve skupině VÝCHOD, kde patří Havířov, budou nastupovat: Vítkovice, Zlín, Přerov, Třinec, Olomouc, Vsetín, Warrior Brno, VSK Technika Brno a Šumperk.

Po skončení základní části postoupí vždy 4 nejlepší týmy z každé skupiny do dvou šestičlenných skupin. V těchto skupinách se bude hrát od nuly a body z předešlé části sezony se nebudou započítávat.

Do play-off postoupí všechny týmy z šestičlenných skupin a k nim se přidají vítězové spodních skupin a nejlepší ze druhého místa. Stejně jako v Extralize juniorů se bude hrát po každém utkání, které neskončí nerozhodně po základní hrací době, povinné prodloužení o bonusový bod.

Novinkou bude změna pravidel ohledně puku v ochranné síti. V dorostu a v žácích se nebude přerušovat hra po trefení puku do ochranné sítě. Hra se nebude přerušovat, pokud po střele útočícího týmu bude puk tečován soupeřem do ochranné sítě. Zákrok brankáře do ochranné sítě hru nepřeruší a bude se hrát dále.

Systém soutěže a technické normy jsou k nahlédnutí:  ZDE

Příprava havířovského dorostu

"V předzávodním přípravném období jsme sehráli dva turnaje a k tomu dalších 6 přípravných zápasů. V létě jsme měli hodně početný kádr. Hráli jsme v prvním týdnu hned tři zápasy, abychom kluky viděli všechny a dali všem nějakou šanci se na ledě ukázat," říká trenér dorostu Tomáš Urbánek a pokračuje.

"Kádr se nám vykrystalizoval a jdeme do sezony s 21 hráči. Do zápasu může podle nových pravidel naskočit jen 18 hráčů. Kádr si necháváme širší i pro případy zranění. S přípravou můžeme být spokojeni. Především s výkony hráčů ročníku 2003, kteří jsou starší, táhnou tým a dávají nám většinu branek. Potřebujeme, aby se hráči ročníku 2004 trochu přidali."

Výsledky některých přípravných zápasů dorostu:

AZ – HC Vítkovice 4:3, nájezdy 1:2

AZ - Poruba 1:8

Poruba - AZ 1:3

AZ - Přerov 6:2, prodloužení 0:1, nájezdy 3:2

AZ Havířov - VHK Vsetín 10:1

Warrior Brno - AZ 2:3

Jaké jsou plány a cíle do sezony?

"První plán je záchrana, abychom se vyhnuli bojům o spodní příčky. Druhý plán je, že jdeme zápas od zápasu a samozřejmě chceme být úspěšní, chceme něčeho dosáhnout, ale nějaké konkrétní plány si nedáváme. Chceme vyhrávat, chceme vítězit a zlepšovat se. Uvidíme, kde se nám to podaří nakonec dotáhnout. Jediným plánem je vyhnout se spodním příčkám a mít klid na práci," uzavřel výhled na novou sezonu trenér dorostu Tomáš Urbánek.

Soupiska dorostu pro sezonu 2018/2019

Brankáři: Štěpán Zlatnický, Antonín Nowak

Obránci: Petr Kubíček, Milan Křivohlávek, Matěj Bílek, Antonín Zmarzlak, Adam Spurný, Adam Kremnický, Zdeněk Dobeš, Olaf Wlodara, Eliška Vanečková

Útočníci: Gabriel Szturc, Kevin Horváth, Martin Pavlačka, Jan Moškoř, Marek Vojkuvka, Jakub Urbančík, Patryk Kusak, Denis Bárta, Ondřej Becher, Michal Kusak, Patrik Mikula, Lukáš Žák, Dominik Kolat

Trenér: Tomáš Urbánek Asistent: Jan Daneček

Dorost vstoupí do sezony brněnským dvojbojem. Nejprve vyzve v neděli 9.9. ve 12 hodin v Gascontrol aréně Techniku Brno, ve čtvrtek 13.9. vyjede na led Warrioru Brno. Celému týmu dorostu přejeme úspěšný vstup do sezony, co nejlepší umístění a také co nejméně zranění.