Dorost veze z Pardubic bod

Jan Kudělka | 28.02.2019

V rámci 34. kola odcestovali naši dorostenci do Pardubic. Havířovští hokejisté vstoupili do utkání lépe a po první třetině odskočili domácím o 2 branky. Ve druhu třetině však byli aktivnější domácí a to se jim vyplatilo. Neuběhlo ani 5 minut od zahájení druhé třetiny a hokejisté Pardubic dokázali vstřelit dvě branky a skóre tak bylo opět nerozhodné. Po zbytek zápasu už nepadl ani jeden gól a oba týmy si tak po základní hrací době připsaly 1 bod. V prodloužení byly šťastnějším týmem Pardubice, které dokázaly vstřelit branku a v tomto utkání tak získaly 2 body. Další zápas sehraje dorost v sobotu ve Vítkovicích.

ELIOD Extraliga dorostu - 34.kolo čt 28.2.17:15
HC Dynamo Pardubice - AZ Residomo Havířov
3:2
(0:2, 2:0, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 25. Matuška, 25. Půlpán (Kubíček, Herčík), 61. Formánek (Herčík, Kubíček) – 13. Becher (Pavlačka, Moškoř), 18. Kubíček (Kremnický, Bárta). Rozhodčí: Horinek – Kettner, Špringl. Vyloučení: 2:1, navíc Chabada (PAR) 10 min. OT. Bez využití. Diváci: 60. Střely na branku: 32:41 (11:13, 13:14, 6:14, 2:0). Průběh utkání: 0:2, 3:2.

HC Dynamo Pardubice: Borovička – Vojtěch, Vašíček, Kubíček, Koudelka, Chabada, Špinka, Hebek – Pavlata, Hiemer, Paleček, Herčík, Kubíček, Formánek, Novotný, Matuška, Půlpán, Štetka
AZ Residomo Havířov: Zlatnický – Wlodara, Bílek, Dobeš, Kremnický, Kubíček, Zmarzlák, Puzoň – Žák, Pavlačka, Fluksa, Moškoř, Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Kusak, Bárta, Horváth

Do utkání nevstoupili naši hokejisté úplně nejlépe. Hned v první minutě poskytli domácím přesilovou hru, kterou ale domácí nedokázali využít a na světelné tabuli tak stále svítil stav 0:0. Poté se vyskytlo několik gólových šancí na obou stranách, ale jako první dokázali dostat puk za brankovou čáru naši dorostenci, kteří se ve 13. minutě dokázali prosadit po gólu Ondřeje Bechera. O šest minut později se havířovští radovali opět, když dokázal procpat puk za Borovičkovy záda Petr Kubíček. Náš celek tak odcházel po úvodním dějství do kabin s vybudovaným dvou brankovým náskokem. Vstup do druhé části zápasu se však havířovským vůbec nepovedl a už po pěti minutách dokázali domácí stav utkání díky brankám Jana Matušky a Matěje Půlpána srovnat a nabýt tak ztraceného sebevědomí z první třetiny. Ve třetí třetině se opět naskytlo několik situací, které hrozily gólem, ale ani jeden z týmů nedokázal vstřelit branku a strhnout tak utkání na svou stranu. Základní hrací doba tak skončila remízou 2:2 a oba týmy si připsaly na své konto 1 bod. V nástavbě byli šťastnějším týmem domácí, kteří po 22 vteřinách vstřelili branku Františkem Formánkem a připsali si tak navíc ještě jeden důležitý bod do tabulky.

Tomáš Urbánek (AZ Residomo Havířov): My jsme nastoupili do první třetiny a vytěžili jsme z minima maximum a po dvou krásných akcích se dostali do vedení 2:0, i když jsme herně tahali za kratší konec. Po první krásné brance jsme to chtěli hrát jako profesoři do prázdné brány a nebyli jsme nebezpeční v koncovce po zbytek zápasu. I když si myslím, že ve třetí třetiny jsme měli více ze hry. V druhé třetině po naší laxní a nedůrazné hře jsme dostali smolnou vlastní branku a mrzí mě, že po gólu jsme opět inkasovali druhou branku v krátkém časovém rozmezí. Nestalo se nám to poprvé. Zapojili jsme před play-off všechny hráče do hry a dali šanci širšímu kádru, ať zvýšíme konkurenci a kluci jak se říká, si vybojuji místo v základní sestavě pro play-off. A jako trenéři jsme smutní a zklamání z toho, že několik hráčů se o tuto šanci ani nepopere, jelikož v naši hře postrádáme důraz a nasazení!