Dorostenci AZetu získali dva body na ledě Mladé Boleslavi

Vít Káňa | 06.12.2019

H A V Í Ř O V - 6. prosince vyjeli dorostenci Havířova do Mladé Boleslavi, kde se od 16:45 střetli s Bruslařským klubem. Před dnešním zápasem na tom byla lépe Boleslav, ta okupovala druhé místo, Havířov byl v tabulce ELIOD extraligy dorostu osmý. AZ začal zápas skvěle rychle vedl 2:0 a byl lepším týmem, Mladá Boleslav, snížila na konci první třetiny, stav byl 2:1 pro AZ. Druhá perioda měla stejný průběh, na jejím konci to vypadalo pro Havířov skvěle, vedl 4:2. Ale Boleslav se zvedla a ve hře bez brankáře vyrovnala na 4:4. Zápas šel do prodloužení. V něm byl AZ lepší a dělovkou Petra Kubíčka si odváží z města automobilů dva body. Další utkání dorostenci AZetu odehrají zítra od 13:45 na ledě pražské Sparty.

ELIOD Extraliga dorostu - 21.kolo pá 6.12.16:45
BK Mladá Boleslav - AZ Residomo Havířov
4:5p
(1:2, 1:2, 2:0 - 0:1 )

Branky a nahrávky: 5. Křepelka (Haas), 23. Jasečko (P., Polák), 55. Polák (Král), 60. Hruška (Jasečko, Křepelka) – 1. Moškoř (Puzoň, Zmarzlák), 3. Kremnický (Bárta, Kubíček), 35. Moškoř (Becher, Belan), 36. Kubík (Kremnický, P. Kubíček), 64. Kubíček (Zmrazlák, Moškoř). Rozhodčí: Mareš – Grundler, Raška.. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 30:30 (7:7, 8:10, 14:9, 1:4). Průběh utkání: 0:2 2:2 2:4 4:4 4:5.

BK Mladá Boleslav: Šatný – Moravec, Sypecký, Křepelka, Vochvest, Jasečko, Rajgl, Hrouda – Peca, Pavlík, Hasman, Polák, Hruška, Král P., Haas, Strnádek, Plíšek.
AZ Residomo Havířov: Zlatnický – Wlodara, Bílek, Kremnický, Kubíček P. Kubíček R., Puzoň, Zmarzlák – Pavlačka, Kubík, Moškoř, Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Kusak, Bárta, Vojkuvka, Belan.

Oproti poslednímu venkovnímu utkání v Karlových Varech začali Slezané zostra a byli jich doslova plné hřiště. V první minutě zápasu šel na trestnou lavici domácí Jasečko, dostal dvě minuty za nedovolené bránění. AZ přesilovou hru využil, když se na konci první minuty zápasu prosadil kapitán Jan Moškoř, stav byl 1:0. Domácí přidali na tempu, ale ve třetí minutě mužstvo z nejmladšího města v republice opět udeřilo. Adam Kremnický ve třetí minutě zvýšil na 2:0. Domácí byli chvíli v útlumu, pomohla jim i nedisciplinovanost hostů. V 5. minutě hákoval havířovský Kubíček a vysloužil si dvě minuty trestu. Bruslařský klub trestal už o 11 vteřin později. Na světelné tabuli svítil čas 4:56, když skóroval Karel Křepelka a jako první hráč Mladé Boleslavi překonal gólmana Zlatnického, skóre bylo 1:2. AZ se jako by zalekl síly soupeře, přišlo, pro něj nešťastné, vyloučení Vojkůvky, který se provinil podrážením a šel si na dvě minuty odpočinout. V přesilové hře měli dvě šance Polák a Křepelka, ale gól z těchto slibných situací nepadl. AZ v přesilové hře neinkasoval. Mladá Boleslav i Havířov měli spoustu příležitostí, za zmínku stojí na straně Mladé Boleslavi akce Haase, který se sám ocitl před Zlatnickým a havířovská bomba v podání Bílka. V 15 minutě šel na dvě minuty na trestnou lavici za hákování havířovský Kremnický. Bruslařský klub se nadechoval k nástupu, ale byl to AZ, kdo měl k dispozici dvě šance ve vlastním oslabení. Přesilová hra se domácím nevyvedla s přibývajícím časem, jako by se domácím začala na hole „lepit“ nervozita. Ještě před koncem třetiny byl v šanci havířovský Puzoň, ale domácí gólman Šatný gól za svá záda nepustil. ¨

Druhá třetina začala lehkou nervozitou domácích, jež se dostali do tlaku ze strany Havířova, ten „řešili“ zakázaným uvolněním a při vlastním úniku si nepohlídali offside. Šance Haase skončila mimo branku Zlatnického. Pak ale přišla 23. minuta a krásně sehraná akce po bully v obranném pásmu hostí, prosadil se Sebastián Jasečko, stav byl 2:2. AZ přidal na důrazu a začal tlačit, ve 27 minutě už hráči Havířova zvedali ruce nad hlavu, ale branku jim rozhodčí Mareš neuznal. Z tlaku Havířova tak nic nebylo. Ve 35 minutě už hosté překonali gólmana Šatného, ale puk nezamířil do branky. Byl už konec 35. minuty druhé třetiny a ruce nad hlavu zvedl Jan Moškoř, ten se podruhé v zápase trefil po krásné souhře z mezikruží, stav byl 2:3 pro Havířov. Pro Boleslav byl třetí gól studenou sprchou, hosté se usadili v pásmu Boleslavi a za svou aktivitu byli odměněni ve 36. minutě, na 4:2 pro AZ navýšil Martin Kubík. Havířov se snažil Boleslav dorazit, ale to se mu i přes další dvě šance ve druhé třetině již nepovedlo. Za domácí se v šanci ocitl Haas, ale v závěru své akce selhal, puk zamířil mimo branku Zlatnického.

Třetí třetina začala lehkým tlakem domácích, kteří si v šatně o průběhu druhé třetiny asi něco řekli. Havířov atakoval rozehrávku domácích, ale do vyložených šancí se nedostal. Kubíčkova střela šla vedle a na zbytek střel Šatný viděl. Už se hrála 47. minuta, když si šel na dvě minuty odpočinout střelec první domácí branky Křepelka, provinil se vysokou holí. AZ ve své přesilovce pálil na branku Bruslařského klubu, ale Šatný kryl tři velké šance hostí. Z přesilovky nebylo nic a domácí se snažili s utkáním něco udělat. V 55. minutě vymetl pavouky z pravého rohu Zlatnického brány domácí Vojtěch Polák, domácí se dostali na dostřel jedné branky, stav byl 3:4. AZ se spoléhal na gólmana Zlatnického a svou obranu. 59:26 stálo na světelné tabuli, domácí zkoušeli hrát bez gólmana. V čase 59:36 si domácí vzali oddechový čas. Chtěli ještě s utkáním něco udělat. A jak se říká risk je zisk, v čase 56:36 se trefil domácí Jakub Hruška, domácí srovnali na 4:4. Az sice ještě zahrozil, ale zápas došel do prodloužení.

V nastaveném čase měl více příležitostí AZ. Dvě šance měl Becher, ale ten je nevyužil. Pak sám přihrával ještě lépe postavenému Vojkůvkovi, ale i ten selhal. Domácí se dlouho nedostali ke slovu a tahali za kratší konec provazu. V 64. minutě dostal pro domácí zbytečný dvouminutový trest Křepelka za sekání. Trenér hostů Urbánek si vzal oddechový čas, aby si nejlepší hráči oddechli. Moškoř se svou ranou ještě neuspěl, ale pak se o slovo, svou střelou z dálky, přihlásil v čase 63:53 Petr Kubíček. Ten trefil šibenici a rozhodl, že dva body jdou do Havířova.

Tomáš Urbánek (AZ RESIDOMO Havířov): Měli jsme skvělý vstup do utkání. Na začátku první třetiny jsme dokázali využít přesilovou hru a pro někoho možná šťastnou brankou jsme se dostali do dvougólového vedení. Tady musím říct, že v první třetině jsme nebyli silní a důrazní ve forčekingu. Za stavu 2:2 jsme odskočili opět do dvoubrankového vedení, to jsme bohužel nedokázali udržet. V prodloužení jsme využili přesilovou hru a bereme dva body.