Dorostenci Porubu přestříleli, ale berou jen bod

Petr Miklas | 11.12.2021

Dnes byli dorostenci AZetu po většinu utkání proti Porubě lepším týmem, ale vstřelili pouze jednu branku. O tu se postaral v 10. minutě Aleš Zielinski, asistenci si připsal brankář Tomáš Maňásek. Nikdo z jeho spoluhráčů už jej nenapodobil. Hosté ve druhé třetině vyrovnali a v prodloužení jim zajistil bod navíc Daniel Janeček. AZ se tedy musí spokojit s jediným bodem. O další budou dorostenci bojovat 6.1. na ledě Šumperka.

Extraliga dorostu - 22.kolo so 11.12.15:30
AZ Heimstaden Havířov - HC RT TORAX Poruba
1:2p
(1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Zielinski (Maňásek) – 24. Vehovský (Stasiuk, Jeřábek), 64. Janeček (Moravec). Rozhodčí: Obadal – Axman, Blažek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0:0. Střely na branku: 42:27 (17:6, 14:14, 11:6, 0:1). Průběh utkání: 1:0, 1:2.

AZ Heimstaden Havířov: Maňásek – Lička, Beleš, Maršálek, Valouch "C", Zielinski "A", Pilíšek, Vadovič "A" – Karas, Kubečka, Middleton, Hansel, Drábek, Jung, Svozil, Loza, Toma
HC RT TORAX Poruba: Chylík – Jeřábek, Janeček, Kalužík, Kršík "A", Glos, Michalčík, Pavlíček – Stasiuk, Sobol, Konečný, Vendelín, Moravec "C", Murín, Šrubař, Vehovský "A"

První třetina byla velmi opatrná z obou stran, přesto ale mohli hosté jít v polovině 4. minuty do vedení, když Maňáskovi projel puk mezi betony a celým brankovištěm, aby nakonec minul branku.

V 10. minutě padla první branka utkání, kterou vsítil Aleš Zielinski. Ten dostal dlouhou přihrávku od Maňáska a střelou z pravého kruhu prostřelil Chylíka. O půl minuty později mohlo být vyrovnáno, ale Vendelín nedokázal ani nadvakrát překonat Maňáska z bezprostřední blízkosti.

Nic zajímavého už se v první části nestalo a po dvaceti minutách tak AZ vedl 1:0.

Druhá třetina byla velmi bohatá na šance, ale ne na branky. Poruba se zlepšila a ve 24. minutě dosáhla vyrovnání. O to se postaral Maxim Vehovský, jenž zakončil pěknou kombinaci se Stasiukem a Jeřábkem střelou z první po ledě.

Ve 35. minutě prokličkoval Konečný až před Maňáska, ale v poslední chvíli mu puk utekl a tak ani nezakončil. O minutu a půl později se domácí radovali, jenže předčasně. Rozhodčí branku neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

V polovině 38. minuty mohl vrátit AZetu vedení Jung, ale jeho střelu z pravého kruhu Chylík lapil. Po dvou třetinách proto platil stav 1:1.

Ve třetí třetině branka nepadla, i když AZ měl dost šancí. Jenže Jung neuspěl se střelou mezi betony ve 45. minutě a se střelou z levého kruhu na bližší tyč na konci 56. minuty. V 53. minutě měl gólovku Svozil, jenže v pádu v mezikruží trefil jen Chylíkovu vyrážečku.

Poruba se soustředila na obranu a tak šel zápas do prodloužení. V něm byl aktivnější Havířov, ale nedostal se ke střele na branku. O bodu navíc pro Porubu rozhodl v 64. minutě Daniel Janeček, jenž projel do útočného pásma a po forhendové kličce poslal puk po ledě k pravé tyči Maňáskovy branky.

AZ tak bere z utkání, ve kterém byl lepším týmem, pouze bod. Další utkání sehrají dorostenci až 6.1. na ledě Šumperka.