Dorostenci i přes oslabenou sestavu porazili Vítkovice

Tomáš Vlček | 28.09.2019

Sobotní odpoledne patřilo v Gascontrol Aréně dorostencké extralize. AZťáci přivitáli v rámci jejího 6. kola Vítkovice a i přes citelnou marodku a díky velké bojovnosti slaví výhru.

ELIOD Extraliga dorostu - 0.kolo so 28.9.13:45
AZ Residomo Havířov - HC Vítkovice Ridera
6:3
(2:2, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 1. Belan (Mikula), 17. Belan (Csabi), 26. Horváth (Kolat), 44. Kolat (Horváth, Kusak P.), 59. Moškoř (Kolat), 59. Kubík – 6. Holaník (Schauer), 7. Pavelec (Kotásek), 45. Petr (Melovský). Rozhodčí: Šutara – Rožánek, Dohnal. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 105. Střely na branku: 34:30 (17:10, 9:10, 8:10). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3, 6:3.

AZ Residomo Havířov: Nowak – Wlodara, Bílek, Kubíček P., Kubíček R., Puzoň, Zmarzlák – Kremnický, Mikula, Belan, Kubík, Kusak P., Moškoř, Makovec, Kolat, Becher, Csabi, Horváth
HC Vítkovice Ridera: Bartošák – Bystroň, Bialy, Kelnar, Puchala, Řepa, Vřeský – Holaník, Kotásek, Přibyl, Krejsa, Petr, Rajčan, Pavelec, Schauer, Melovský

AZ měl bleskový vstup do zápasu, protože už po 29 vteřinách střela Jakuba Belana, možná trochu překvapivě, propadla Bartošákovi výstrojí do sítě a bylo 1:0. Hosté se tím nesmířili a na začátku 6. minuty srovnali. V přečíslení 2 na 1 dostal Filip Holaník přihrávku před branku přesně na svou hůl a střelou nad beton upravil na 1:1.

Za minutu a půl už Vítkovice vedly. Petr Pavelec nabral ve středním pásmu rychlost a střelou z levého kruhu vymetl vzdálenější růžek Nowakovy branky – 1:2. V dalším průběhu měli hosté optiocky více ze hry, ale i AZ občas zahrozil a v 17. minutě opět udeřil. Havířovští totiž předvedli velký tlak do brány, Jakub Belan na hraně brankoviště tečoval Csabiho střelu a bylo to 2:2.

Do druhé třetiny opět vstoupili lépe domácí a Bartošák musel řešit několik šancí včetně nájezdu Makovce. Ve 26. minutě už ale kapituloval. Kolat našel v situaci 2 na 1 z levé strany před brankou Kevina Horvátha a ten sklepl puk za Bartošáka – 3:2. V dalším průběhu třetiny se hrál vyrovnaný útočný hokej, ale branka už nepadla žádná.

To na začátku třetí části se urodilo hned dvakrát. Nejprve jako tradičně udeřili domácí. AZ se totiž vydal do rychlé protiakce, zakombinoval a Dominik Kolat se štěstím procedil puk za Bartošáka – 4:2. Vítkovice ale bleskově odpověděly. Dominik Petr napřáhl na pravém kruhu a propálil Nowaka na bližší tyč - 4:3. Těsné vedení AZetu vydrželo až do 58. minuty. V ní se hosté dvakrát pokusili vylepšit stav hrou bez brankáře, ale domácím se díky Janu Moškořovi a Martinu Kubíkovi dvakrát do jejich prázdné branky trefili a uzavřeli tak skóre na konečných 6:3.

Tomáš Urbánek (AZ Havířov): Já mnohem více než vítězství musím ocenit přístup kluků v té naší nelehké situaci. My máme spoustu zraněných hráčů, některé i dlouhodobě. Navíc někteří hráči naskočili do utkání i když nejsou úplně zdravotně v pořádku. Přesto šli týmu pomoci. Vítězství je taková odměna za ten přístup. Jinak to bylo odbojované utkání s obrovským nasazením. Za výhru jsme moc rádi.

Radek Philipp (HC Vítkovice): Měli jsme nešťastný vstup do zápasu v podobě gólu hned v první minutě. Pak jsme sice skóre otočili, ale Havířov po naší nedůslednosti vyrovnal a celkově ta třetina nebyla z naší strany dobrá. I ve druhé třetině tomu, až na pár výjimek, chyběl větší pohyb a emoce. Paradoxně spokojeni nejvíce můžeme být se třetí třetinou, byť jsme ji prohráli. Bylo vidět, že kluci chtějí otočit výsledek a zvrátit zápas pro nás. Dostali jsme soupeře pod tlak, bohužel se nám nepodařilo vsítit vyrovnávací branku a naopak jsme inkasovali dvakrát v power-play. Myslím si, že celkově si Havířov body zasloužil, my odjíždíme s prázdnou.