Dorostenci mají druhou výhru v sérii s Náchodem

Klára Bártková | 14.03.2023

Po dvou zápasech v Gascontrol Aréně se vyrovnaná série přesunula do Náchoda, třetí zápas play down byl na programu od osmnácti hodin. Do vedení šli sice jako první domácí, kteří i přes rychlé vyrovnání soupeře znovu odskočili na rozdíl jedné branky, AZet pak ale nasadil vyšší tempo a s přehledem si další průběh utkání pohlídal.

Liga dorostu - 0.kolo út 14.3.18:00
HC Náchod - AZ Havířov
2:5
(0:0, 2:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 21. Daniel (Kulhánek, Šedivý), 30. Karal (Šedivý) – 23. Jurček (Bielesz, Makula), 31. Ščerba (Lacina, Ptáček), 32. Kósa (Barnošák), 44. Kósa (Burgert), 59. Jarolím (Makula). Rozhodčí: Bernat - Bohuněk, Landsmann. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:5.

HC Náchod: Šimon – Sháněl, Karal, Flaška, Krögler (A), Kysilka – Cvrček, Daniel, Kulhánek, Bohuněk, Vokolek, Šedivý (C), Pavel, Špetla (A), Frolík, Štěpnička, Drábek
AZ Havířov: Král – Krpec, Szarowski, Bortoli, Šenkyřík, Vudarčík, Burgert, Jurček – Makula, Kučera, Lacina, Kósa, Konesz (A), Ščerba (A), Barnošák (C), Jarolím, Bielesz, Ptáček

Havířovu se sice nepovedl vstup do zápasu a domácí hráli o něco lépe, žádnou z vytvořených šancí však nedokázali proměnit, takže se po první třetině odcházelo do kabin za stavu bezbrankového stavu.

Na první branku utkání si diváci museli počkat až do 21. minuty, kdy pálil domácí Adam Daniel1:0, havířovští hokejisté však na tuto situaci rychle odpověděli, po dobré přihrávce Dominika Bielesze se prosadil Vojtěch Jurček1:1

Jenže ani toto skóre na světelné tabuli nesvítilo moc dlouho, Náchod šel znovu do vedení po akci Viléma Karala 2:1. Na to, že v první dvacetiminutovce k vidění žádný gól nebyl, teď museli být fanoušci spokojeni, během deseti minut jich totiž viděli hned pět, AZet v čase 30:34 opět srovnal střelou Adama Ščerby2:2, o pár chvil později navíc domácího brankáře propálil Marcus Kósa2:3.

Rozhodčí v zápase rozdal celkem 34 trestných minut, ale moc velká výhoda to pro týmy nebyla, jedinou přesilovku totiž využil AZet, který zvýšil své vedení na rozdíl dvou branek, Jan Šimon nedokázal zastavit ránu Marcuse Kósy 2:4. Necelé dvě minuty před poslední sirénou upravil na konečných 2:5 Jakub Jarolím, kterému přihrával Wiktor Makula.

Havířov se tedy ujal vedení a zítra může tuto sérii ukončit, pokud se tak nestane, bude následovat pátý zápas, který se odehraje v neděli ve Slezsku.

Marek Pavlačka (AZ Havířov): Dnes jsme chtěli navázat na dobrý start a průběh z předešlého vítězného utkání, což se nám úplně nepodařilo. Nejspíše dlouhá cesta se podepsala na výkonu v první třetině, kdy nám nejely nohy a celkově jsme byli nějací zabrždění. Vstup do druhé třetiny nebyl o nic lepší a hned v prvním střídání jsme inkasovali, ale naštěstí jsme brzy vyrovnali. Poté se dostali domácí znovu do vedení, ale druhý inkasovaný gól jako by nás odbrzdil, zrychlili jsme pohyb, zvýšili aktivitu a odměnou bylo naše vyrovnání a vzápětí otočení v nás prospěch. Naše hra celkově nebyla úplně ideální, ale základem úspěchu byl znovu náš brankář a ubráněné oslabení, kdy jsme domácí moc do nebezpečných zakončení nepouštěli a třetí zápas dotáhli do vítězného konce. Zítra nás čeká opět tuhý boj a my musíme být ještě lepší a zodpovědnejsi, abychom celou sérii dotáhli do zdárného konce.