Dorostenci prohráli ve Vítkovicích fotbalově 1:0

Petr Miklas | 02.03.2019

Dnešní utkání 17. kola nadstavby skupiny B ELIOD extraligy dorostu mezi Vítkovicemi a Havířovem nebylo chudé na šance, ale na góly ano. Trefil se jen domácí obránce Denis Puchala na začátku druhé třetiny. AZetu k vyrovnání nepomohly ani přesilovky a závěrečná hra bez brankáře. Po šedesáti minutách tak Vítkovice braly 3 body za nejtěsnějš výhru a šlo se do nadstavby. V jejím prodloužení gól nepadl a následovaly samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější domácí, vítěznou branku si připsal Tomáš Machů a zajistil tak Vítkovicím bod navíc. Dorostenci AZetu hrají další utkání ve čtvrtek 7.3. na domácím ledě proti Zlínu.

ELIOD Extraliga dorostu - 35.kolo so 2.3.12:00
HC Vítkovice Ridera - AZ Residomo Havířov
1:0
(0:0, 1:0, 0:0 - N 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 21. Puchala (Kotásek, Schauer), rozh. náj. Machů. Rozhodčí: P. Sedlák – V. Kořistka, M. Janoško. Vyloučení: 11:6, navíc Cubo (VIT) 5min+OT dokonce utkání. Bez Využití. Diváci: 75. Střely na branku: 35:27 (11:8, 13:8, 10:9, 1:2). Průběh utkání: 1:0.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák – Bystroň, Cubo, Machů, Kelnar, Puchala, Veřmiřovský, Vřeský – Holanik, Kotásek, Přibyl, Krejsa, Petr, Brada, Schauer, Macho, Juříček, Kubík
AZ Residomo Havířov: Nowak – Wlodara, Bílek, Dobeš, Kremnický, Kubíček, Puzoň – Žák, Pavlačka , Fluksa, Moškoř, Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Kusak, Bárta, Horváth

Od začátku hrály oba týmy aktivně, už na začátku druhé minuty musel domácí Bartošák zasahovat proti střele Urbančíka. Na druhé straně vyzkoušel Nowakovu pozornost Krejsa, ale ani on neuspěl. Nejblíže vstřelení branky byl v 16. minutě domácí Petr, ale trefil jen tyč Nowakovy branky. Proto se šlo poprvé do šaten za stavu 0:0.

Hned na konci první minuty druhé třetiny už se Vítkovice radovaly, když Denis Puchala po Kotáskově nahrávce zamířil nad Nowakovo rameno. Hráči AZetu pak měli sérii přesilovek, téměř minutu pak hráli 5 na 3, ale gól nedali. Nejblíže vyrovnávací brance byl ve 27. minutě Becher, jenž pálil do tyče. Po dvou třetinách tedy vedly Vítkovice 1:0.

Ve třetí třetině žádný gól k vidění nebyl, AZ nevyužil pětiminutovou přesilovku po faulu Cuba, ani přesilovku klasickou v závěru třetiny, kterou ještě vylepšil odvoláním brankáře. Vítkovičtí vyhráli 1:0 a šlo se do nadstavby. V jejím prodloužení branka nepadla, rozhodnout musely samostatné nájezdy. V prvních třech sériích gól nepadl, prosadil se až čtvrtý domácí Brada. Na jeho branku odpověděl Pavlačka, pak se trefil Tomáš Machů, zatímco Horváth úspěšný nebyl.

Dorostenci tedy jedou z Vítkovic s prázdnou, o další body budou bojovat ve čtvrtek 7.3. na domácím ledě proti Zlínu. Utkání začíná v 17:30.