Dorostenci si poradili s Třincem a mají čtyřbodové vítězství

Petr Miklas | 19.01.2019

Po dvou porážkách v řadě potřebovali naši dorostenci zase pořádně bodovat a to se jim povedlo. Základ vítězství položili hned v první třetině, kdy Oceláře načli třemi góly. Ve druhé části sice Třinec snížil, ale AZ přidal další dvě branky a pohodlně dokráčel k výhře. Bod navíc v nájezdech vystřelil AZetu Szturc a Nowak pochytal všechny čtyři střelce Ocelářů. Další zápas se koná v úterý 29.1. na domácím ledě proti Kometě Brno.

ELIOD Extraliga dorostu - 27.kolo so 19.1.10:30
AZ Residomo Havířov - HC Oceláři Třinec
5:1
(3:0, 2:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Moškoř (Pavlačka, Dobeš), 14. Becher (Kremnický, Horváth), 18. Vojkůvka (Pavlačka, Žák), 27. Horváth (Zmarzlák), 36. Szturc (Horváth), rozh. náj. Szturc – 22. Wawrzkiewicz (Przybyla, Andrle). Rozhodčí: Kovařčík – Gebauer, Hanzlík. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 88. Střely na branku: 35:27 (13:7, 10:14, 10:6, 2:0). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

AZ Residomo Havířov: Nowak – Wlodara, Bílek, Dobeš, Kremnický, Kubíček, Zmarzlák – Mikula, Žák, Pavlačka, Moškoř, Kolat, Becher, Urbančík, Vojkůvka, Belan, Szturc, Bárta, Horváth
HC Oceláři Třinec: Klimek (od 27. Halouzka)– Ciecniala, Mošnička, Andrle, Molin, Chovaniak, Bujak, Kyselý – Šutý, Pánek, Przybyla, Šotkovský, Kašpárek, Petrovský, Wawrzkiewicz, Tomiczek, Procházka, Hykl

Od začátku se hrálo ve vysokém tempu, ale na první gól jsme si museli počkat až do poloviny 7. minuty, kdy domácí Jan Moškoř střelou k prvé tyči Klimkovy branky využil přesilovku. V polovině 13. minuty mohl vyrovnat Procházka, ale před odkrytou brankou netrefil puk.

O minutu později se podruhé radovali domácí hráči, když se Ondřej Becher dostal k odraženému puku po Kremnického střele a poslal jej do sítě. V 16. minutě hráli Oceláři přesilovku, Hykl se dostal do dobré pozice, ale jeho střelu po ledě zastavil Nowakův beton.

Na začátku 18. minuty AZ předvedl rychlý protiútok, Pavlačka našel Marka Vojkůvku, jemuž se podařilo procpat puk mezi Klimkovy betony. Po první části tak vedli domácí hokejisté 3:0.

Na začátku druhé třetiny Třinec snížili dokonce při vlastním oslabení, když Przybylovu střelu Nowak vyrazil před sebe, tam ale číhal Dawid Wawrzkiewicz, jenž po rychlém blafáku do bekhdendu poslal puk do sítě.

Ve 27. minutě ale Havířov zase odskočil do tříbrankového vedení, když si Kevin Horváth nabruslil do útočného pásma a střelou z pravého kruhu vymetl levý horní růžek Klimkovy branky. Tím ukončil jeho účinkování v utkání, mezi tyče se postavil Matěj Halouzka.

Ten držel čisté konto do 36. minuty, kdy Pavlačka nahrál zpoza branky na hůl Gabriela Szturce, jenž zamířil k levé tyči Halouzkovy branky. Po dvou třetinách domácí vedli 5:1.

Ve třetí části gól nepadl, i když šance k vidění byly. Ve 48. minutě jel domácí Vojkůvka sám na Halouzku, ale se střelou mezi betony neuspěl. V 52. minutě měl AZ další gólovku, když v rychlém protiútoku Horváth nahrál Belanovi, jenž z první těsně minul pravou tyč Halouzkovy branky. O tři minuty později měl dobrou šanci třinecký Kašpárek, jenž pálil z levého kruhu, ale našel jen Nowakovu lapačku.

Po šedesáti minutách tedy AZ zvítězil 5:1 a následovala nadstavba.

V prodloužení nadstavby se hrálo velice opatrně a nebyla k vidění jediná šance, která by stála za řeč. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější domácí hráči, když proměnil Gabriel Sztur, jenž se prezentoval pěknou kličkou zakončenou střelou k pravé tyči Halouzkovy branky a Petr Kubíček, jehož rána mířila přesně do levého horního rohu třinecké branky. Oceláři neproměnili ani jeden ze čtyř nájezdů a bod navíc tak zůstal v Havířově.

Dorost AZetu odehraje své další utkání v úterý 29.1. od 15:00 na domácím ledě proti Kometě Brno.

Tomáš Urbánek (HC AZ RESIDOMO Havířov): Jsem rád za čtyři body a kluky chci pochválit. Potřebovali jsme zlomit takovou tu naši křeč. Měli jsme dobrý vstup do zápasu, který jsme zužitkovali třemi góly, ale opět jsme předvedli laxní vstup do druhé třetiny, kdy jsme lacinou brankou pustili soupeře do zápasu. Náš čtvrtý gól ale utkání zlomil a přidali jsme i pátou branku. Ve třetí třetině jsme už jen zodpovědně dohrávali zápas. Jsme rádi, že se nám podařilo uhrát i bod navíc v nájezdech a máme plný počet bodů. Chci pochválit gólmana, který pochytal všechny nájezdy soupeře i naše kluky za dva krásně provedené nájezdy. Musíme na to navázat v dalších zápasech.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): My jsme dneska vypadali trochu jako bychom byli svázaní. Domácí byli v začátku utkání jasně lepší, ale dostávali jsme laciné góly. Do druhé třetiny jsme se snažili kluky trochu nabudit, což se nám povedlo. Kluci se zvedli a projevilo se to gólem, který jsme dali. Bohužel jsme pak dostali další lacinou branku a od té chvíle už to z naší strany byla spíše křeč, i když jsme se tlačili do branky a měli jsme šance. V prodloužení žádná vyložená šance nebyla a v nájezdech, dovedností soutěži, byli domácí jasně lepší.