Dorostenci si z Vítkovic vezou těžkou porážku

Petr Miklas | 12.01.2019

Dnešní utkání druhé části ELIOD extraligy skupiny B mezi Vítkovicemi a Havířovem vyhrál ostravský celek vysoko 7:2, když položil základ svému vítězství čtyřmi brankami v první třetině. AZ pak sice snížil na 4:2, ale další tři góly Vítkovic ve druhé třetině znamenaly porážku 7:2. Nadstavbu rozhodly až samostané nájezdy, které v šesté sérii rozhodl Josef Krejsa a dorostenci AZetu tak pojedou domů bez bodu. Další utkání sehrají dorostenci ve čtvrtek 17.1. od 17:30 na domácím ledě proti Zlínu.

ELIOD Extraliga dorostu - 25.kolo so 12.1.12:00
HC Vítkovice Ridera - AZ Residomo Havířov
7:2
(4:1, 3:1, 0:0 - N 0:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 8. Smolka (Brada), 9. Krejsa (Bystroň), 15. Kubík (Melovský), 18. Schauer (Brada), 26. Petr (Krejsa, Machů), 27. Schauer (Brada, Rajčan), 39. Brada (Schauer, Machů), rozh. náj. Krejsa – 20. Becher, 24. Moškoř (Kremnický, Zmarzlák). Rozhodčí: Čahoj – Klimek, Stonavský. Vyloučení: 4:5, navíc Smolka (VIT) 5+do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 124. Střely na branku: 46:21 (25:6, 11:6, 8:8, 2:1). Průběh utkání: 4:0, 4:2, 7:2.

HC Vítkovice Ridera: Münch – Bystroň, Smolka, Machů, Kosina, Puchala, Vřeský – Holanik, Přibyl, Krejsa, Petr, Rajčan, Brada, Schauer, Melovský, Kubík
AZ Residomo Havířov: Nowak – Wlodara, Bílek, Dobeš, Kremnický, Kubíček, Zmarzlák – Mikula, Žák, Pavlačka, Moškoř, Kolat, Becher, Urbančík, Vojkůvka, Szturc, Bárta, Horváth

Domácí hráči do zápasu vlétli, v první třetině přestříleli Havířov 25:6 a nasázeli mu čtyři branky. Jako první se trefil obránce Vítkovic René Smolka, jenž na konci 8. minuty prostřelil Nowaka od modré. Minutu po něm se prosadil Josef Krejsa, třetí branku přidal v 15. minutě Martin Kubík a na konci 18. minuty navýšil vedení domácích Jan Schauer.

Na konci první třetiny se prosadil také AZet, když střelu od modré vyslal Ondřej Becher a propálil Müncha. Po první části tak vedli domácí hokejisté 4:1.

Ve druhé třetině to chvíli vypadalo, že by se Havířov mohl vrátit do zápasu, když ve 24. minutě Jan Moškoř využil přesilovku a snížil na 4:2. Jenže Vítkovice přidaly další tři branky.

Ve 26. minutě po kombinaci s Krejsou a Machů pálil do odkryté branky Dominik Petr a minutu a půl později prostřelil Nowaka Jan Schauer, který se prosadil podruhé v utkání. Minutu před koncem přidal sedmou branku domácích Marek Brada. Po dvou třetinách tak vedly Vítkovice 7:2.

Ve třetí části gól nepadl, domácí si připsali tři body a šlo se do nadstavby. V prodloužení nadstavby měly Vítkovice přesilovku, tu ale nevyužili. Ve zbytku prodloužení gól nepadl a o zisku bodu navíc musely rozhodovat samostatné nájezdy.

Ty přinesly napínavou podívanou, Vítkovice po druhé sérii vedly 1:0, ve tří sérii AZ srovnal a v páté šel do vedení. Jenže domácí Vítkovice dokázaly srovnat a v šesté sérii samostatné nájezdy rozhodl svým druhým gólem v zápase Josef Krejsa. Tím zajistil svému týmu bod navíc a AZ se z Ostravy vrací s prázdnou.

Dorost AZetu odehraje své další utkání ve čtvrtek 17.1. od 17:30 na domácím ledě proti Zlínu.