Dorostenci sice v Náchodě srovnali dvoubrankovou ztrátu, ale gólem v závěru utkání padli

Josef Nudera | 20.11.2022

Dorost se v neděli vydal na cestu do Náchodu, kde odehrál další kolo Ligy dorostu. Po bezbrankové první třetině se do dvoubrankového vedení dostali domácí. AZet dokázal ještě do konce druhé třetiny vyrovnat, když se trefil Toma a Makula. HC Náchod ale zasadil rozhodující ránu Havířov v 58. minutě. Na tuto branku už Havířov nedokázal reagovat a z Náchodu se vrací bez bodů. Další utkání čeká na Havířov v pátek 25.11., kdy bude hrát na ledě Třebíče.

Liga dorostu - 15.kolo ne 20.11.16:30
HC Náchod - AZ Havířov
3:2
(0:0, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 26. Frolík (Forejtek), 29. Krögler (Frolík), 58. Krögler (Forejtek) – 33. Toma (Bielesz), 34. Makula (Konesz, Krpec). Rozhodčí: Josef Barek — Dominik Kalina, Jan Topolský. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

HC Náchod: J. Beránek — T. Kysilka, M. Krögler, J. Janeček, T. Podškubka, M. Flaška, O. Forejtek, M. Bek, V. Karal — R. Štěpnička, F. Frolík, J. Špetla, V. Šedivý, M. Bohuněk, K. Kulhánek, A. Daniel
AZ Havířov: S. Žbánek — A. Burgert, D. Beleš, V. Jurček, P. Šenkyřik, A. Krpec — D. Barna, D. Bielesz, W. Makula, J. Jarolím, B. Barnošák, A. Ščerba, R. Morillas, F. Konesz, M. Kósa, T. Sedlák, D. Lacina, J. Toma

Utkání mezi domácím Náchodem a hostujícím AZ Havířov začalo bezbrankovou první třetinou. Až ve 26. minutě se poprvé měnilo skóre. A to zásluhou domácího Filipa Frolíka – 1:0. Domácí dokázali na tuto branku ještě navázat, když se ve 29. minutě prosadil Matyáš Krögler – 2:0.

Havířov tyto dvě branky nepoložili a ještě do konce druhé třetiny dokázal srovnat. Ve 33. minutě rozvlnil síťku za Beránkem Jakub Toma – 2:1. O necelou minutu později dokázal na Tomovu branku rychle reagovat i havířovský Wiktor Makula a rázem bylo srovnáno – 2:2.

Zápas pomalu uháněl do prodloužení, ale to se nakonec nekonalo. V 58. minutě se podařila vstřelit domácím branka. Velkou radost domácí střídačky spustil Matyáš Krögler – 3:2.

Na tuto branku už nedokázal Havířov reagovat ani při hře bez brankáře. Domácí Náchod vyhrál 3:2 a vybojoval tři body. Havířov se vrací domů s prázdnou.