Dorostenci ve Zlíně nebodovali

Tomáš Vlček | 14.02.2019

První zápas po reprezentační pauze odehráli dnes dorostenci AZetu ve Zlíně. I přes slušný výkon a aktivní hru si z něj ale neodnášejí žádné body. Zatímco mladí Berani se prosadili třikrát, jediný gól AZetu padl až v závěru zápasu, a nakonec podlehli domácím i v nadstavbových nájezdech. Další utkání sehraje AZ v sobotu v Třinci.

ELIOD Extraliga dorostu - 31.kolo čt 14.2.17:00
PSG Berani Zlín - AZ Residomo Havířov
3:1
(1:0, 1:0, 1:1 - N 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Frömel (Čapka, Matúšů), 24. Laciga (Šindelek), 41. Laciga (Mojžíš, Frömel), rozh. náj. Frömel – 58. Pavlačka (Žák, Moškoř). Rozhodčí: Dědek – Bubela, Zedník. Vyloučení: 2:3. Bez využití: V oslabení: 0:0. Diváci: 169. Střely na branku: 42:41 (17:11, 9:13, 12:14, 4:3). Průběh utkání: 3:0, 3:1.

PSG Berani Zlín: Synek – Valda, Šimášek, Burian, Šindelek, Čapka, Hoferek – Nábělek, Ševčík, Mojžíš, Matúšů, Laciga, Ramert, Frömel, Kráčalík, Heš
AZ Residomo Havířov: Zlatnický – Wlodara, Bílek, Dobeš, Kremnický, P. Kubíček, Zmarzlák, Puzoň – Žák, Pavlačka, Fluksa, Moškoř, Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Vojkuvka, Bárta, Horváth

Do prvního únorového utkání pro zlínský dorost nastoupil aktivněji Havířov, který hrál většinu času v útoku. Paradoxně se jako první prosadili Berani, konkrétně kapitán domácích Šimon Frömel. Ten jako první našel vyraženou střelu, kterou doklepl za záda gólmana Štěpána Zlatnického. V prvním dějství už pak branka nepadla a tak se šlo do šaten ze vedení Zlína.

Ve druhé třetině byli zprvu aktivnější mladí Berani, kteří tlak proměnili ve druhý gól. Filip Šindelek vyslal do brejku Adama Lacigu, a ten se z levého kruhu trefil přesně do pravé šibenice hostující branky. Další branka ve druhém dějství nepadla a tak Zlín nastupoval do třetího dějství s dvoubrankovým vedením.

Start poslední třetiny opět skvěle sedl domácímu celku, který okamžitě navýšil své vedení na rozdíl tří branek. Ševci se dostali do přečíslení, které zakončoval Matěj Mojžíš. Zlatnický dokázal zareagovat, ale puk vyrazil pouze na hůl Adama Lacigy, který se bez problémů podruhé v utkání prosadil.

Po třetím inkasovaném gólu začal Havířov svého soupeře tlačit, ale vytoužené snížení přišlo až dvě a půl minuty před koncem, což už bylo pozdě. Martin Pavlačka dostal dobrou přihrávku od Lukáše Žáka. Střelec branky se tak s kotoučem mohl dostat z levé strany až před branku, kde bekhendem zakončoval do odkryté domácí branky, protože Tobiáš Synek se nestihl přesunout.

Zlín tedy slavil zisk tří bodů, ve hře však byl stále jeden bod z nadstaby. Ten také nakonec získali domácí, kteří vyhráli po divokých nájezdech 5:4. Vítězný nájezd si připsal Šimon Frömel. Zlínští dorostenci tedy slaví zisk čtyř bodů a pomalu se dotahují v tabulce právě na čtvrtý Havířov.

Tomáš Jankovič (PSG Berani Zlín): Odehráli jsme podle mě dobré utkání. Měli jsme dlouhou čtrnáctidenní pauzu, v níž jsme hodně trénovali. Hráči k utkání přistoupili výborně. Můžu je jenom pochválit, dodržovali to co měli, napadali nám tam nějaké góly. Takže za mě určitě pochvala týmu za odmakaný zápas a také samozřejmě chválím výborný výkon gólmana.

Tomáš Urbánek (HC AZ RESIDOMO Havířov): Během reprezentační přestávky se nám zdravotně úplně rozpadlo mužstvo, museli jsme překládat utkání s Vítkovicemi. O přestávce jsme chtěli potrénovat, ale horko těžko jsme se dávali dohromady. Sešli jsme se v pondělí a ve čtvrtek jeli na zápas. Bylo vidět, že to je pro kluky těžké, neměli jsme takovou tu šťávu. Ale herně jsme nepředvedli špatný výkon, soupeř potrestal naše neproměněné šance a po naší chybě ve druhé třetině navýšil vedení. Pak už si to pohlídal, my jsme byli v koncovce nedůrazní. Gratulujeme soupeři, my teď musíme potrénovat a dát se dohromady na play-off.